Vauvana uimamaisteriksi - Kuusivuotiaana ME-vauhtiin!

Anonyymi-ap

Olympialaisissa tapahtuu ennätyksiä tämän tästä, mutta vain yksi voi olla maailman paras. Hän on kaikkien asenne ja näkemysmiesten äiti, Puppe Pasanen!
Mies joka oppi uimaan vauvauinnissa ja paukutteli Suomen ennätyksen kuusivuotiaana 25 metrin matkalle, 22 sekuntia! Syyksi huippuvauhtiin mestarismies Puppe kertoo telineeltä tapahtuneen räjähtävän loikan.

Kaikki eivät ole kuin sensei Puppe.

Suomessa uintitaito on ilmeisesti heikentynyt, sillä valitettavia hukkumisonnettomuuksia on tänä vuonna jo 58. Humalaiset ovat oma lukunsa mutta valitettavasti myös lapsia. Uimataitoon on panostettava kaikkien lasten kohdalla, sillä vaikka sitä vettä ei siinä kotinurkalla olisikaan, sen ääreen voi joutua yllättäenkin, tai tulla tilanne jossa tarvitaan uimataitoista pelastajaa.

3

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aimo oli vielä lasten rattaissa kuusi toista vuotiaana taaperona tutti suussa, kun äitinsä Riston kanssa katselivat kalevalan kisoja katsomosta. Yksi rata oli tyhjä sadan kympin aidoissa ja laukauksen jälkeen aimo karkasi äidin sylistä sinne ja lähti juoksemaan kolme sekuntia muista jäljessä. Laji oli aimolle uusi ja hän kaatui kahdesti ja kengän nauhat aukesi. aimo niitä jäi sitomaan juuri ennen maali viivaa ja oli lähellä ettei norjalainen ja amerikkalainen mennyt ohi, mutta viime hetkellä aimo astui maali viivan yli ja teki uuden suomen ennätyksen.

      Äiti torui aimoa ja antoi tukka pölliä ja luu nappeja, mutta leppyi hieman kun aimolle ojennettiin kulta mitali ja palkinto sekki, jolla Risto-äiti osti itselleen ja miehelleen Anteliaalle Almalle tosi paljon kaljaa ja viinaa.

      • Anonyymi

        Älä kuseta minua taas tai emme lennä vaimoni kanssa Suomeen ollenkaan loppu viikosta!

        By NumBaII 63 v, lentokapteeni


    • Anonyymi

      Numbaa ei kuseta! Hän ei ala vaihtareihin kenenkään kanssa! Hän on mies joka lentää silloin kun itse haluaa ja vaimo lentää kanssa silloin. Backstage passin saa vasta kun on lento kentällä eikä Numba todellakaan ala kuvaamaan niitä, koska häntä kusettaa.
      Vaan eipä tule lemua Vantaalta! Oliko Numba kohtuumiljoona rivari sen minkä ostit simolta kylässä vantaan hesassa?

      >§<

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      129
      3917
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      14
      3371
    3. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      3315
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3257
    5. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      57
      3214
    6. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      29
      2885
    7. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      47
      2697
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2617
    9. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      68
      2421
    10. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2357
    Aihe