Joidenkin on työkavereiden kesken täällä julkisesti viestitellä? Itsestäni tuntuu hyvin huomionhaluiselle ja lapsellisella toiminnalle.
Ootteko ikinä miettinyt että mikä järki
Anonyymi-ap
56489
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 56
Vanhimmat
Semmosia ne on. Vähän kuin olisivat jossain puistopuun takana onanoimassa , että "toivottavasti ei kukaan nyt vaan näe".
Ja sese vasta hullua on että joku kuvittelee näkevänsä.
Lapselliset huvit
Onhan täällä näitä järkensä jättäneitä jotka uskoo tähän palstamiehen toimistotrollailuun esim. Ehkä se on eskapismia omasta elämästä tai jotain
En. Ei kiinnosta pätkääkään. Itsekin kirjoitan mutta en odota että hän täällä olisi. Mikä sinun motiivisi on haukkua lapselliseksi tai keneltä luulet heidän saavan huomiota? Siinä olet oikeassa, että jos itse tietäisin että se oikea on vastannut ja tuntee samoin, menisin heti huomenna juttelemaan asiasta irl.
Siinähän voi alkaa naurattamaan
Sehän olisi vain mukavaa 🙂
Voi kait niitä työasioita puhua ihan muutenkin. 🫢
Niin voi 🙂
Eli miksi täällä?
Kuka työasioista täällä puhuu? Varmaan tarkoitit irl?
Ei kun jotkut jauhaa täällä työjuttujaan. Mistä minä tiedän ketkä.
Vaikea ymmärtää sitten.
Kylläkyllä, tämä äijä jolle puhelet sen hyvin tiedostaen kokee, esiintyy sen verran monena eri naisena, että sen voisi ajatella voivan johtaa siihen, että joku na aukaisee urun hyvässä tai pahassa
No eräät oikeasti toimettomat ja hengettömät vammanaamat, mutta aiva toinen narratiivi(!)
Ovatko puhuneet muuten
Työpaikoilla juoruillaan toisten selän takana. Se on sellaista kateutta sekin.
Joo kyllä työpaikoilla suolaajia riittää.
Naamatusten esitetään muuta ja selän takana väsymättä suolataan.
keiksi heitä luulette? tai miten tunnistatte?
Jatkuvasti täällä lukee jotain töistä.
Olisko aika käydä lekurilla?
Sinunkin kannattaa vähän miettiä tuota suurta ajatuksenjuoksuasi, että liittyykö nämä palstamiehen trollaamat aiheet sinuun esim mitenkään ennen kun hoopona kiistelet täällä jotain? Sivusta
Ihmettelen tässä tilanteessa työaikana miten ennätätte ku olen ymmättäny et on helvetin kiire !!! Huh huh mikä työmoraali kunhan isoveli valvoja tietäisi työajankäyttönne. Huh. Ja millasia ihmisiä olette jos työkavereillanne on myös puolisot ? Huh mitä porukkaa ei kovin järkevältä vaikuta nää salasuhteet tai yritys luoda niitä. Moraali, luotettavuus, henkinen tasapaino, vastuullisuus siinä pohdittavaa🤔vai onko tämä jännityksen hakua elämään keski-ikäisten kriisissä mitä tehdä elämässä. Luulisi sen olevan jo selvinnyt kun olette avioituneita tai parisuhteessa.
Entisessä työpaikassa oli aikas paljon salasuhteilua.
patongin pyörittäjä raidoistaan pääse
Voi pomoooooo....oot sä nii hassu.
Onko jollain pomottajalla lepakoita tapulissa? Ei kaikki muumit kanootissa..järki hoi äly älä jätä..🧟
Ota lääkkeet
Hänen lie kulutettava uusin hokemansa loppuun
Internetin viemäreihin työasioita..miksi, minkä takia ja millaisia kehyskertomuksia asiaan mahtaa liittyä.
Mietitään yhdessä.
Niinpä. Hyvin kummallista. Ymmärrän toki että työkavereiden panemisen yms. Mutta työasioissa anonyyminä palstalla.
Nii tämä yksi tomera kapteeni-komentajamies esim huutamassa tuuleen toiveita😬
Minullakaan ei ole mitään selvää kantaa trollimies siihen, että ketkä työpaikoilla paneskelee ja varmaan ymmärrän heitäkin
Joku taitaa olla mustis? :D
Just niin!!
Työasioiden julkisesti puimisesta. Uukei.
Koeajo että näissä miehen provoissa joihin hän itse vastaa, kuten nytkin käydään oikeasti jonkun työympäristön juttuja läpi? Uukkei, taitaa olla myrkyllinen motiivi orientoitua ajattelemaan näin
Voi kun ne ei aina ole työkavereita vaan panokavereita
Sehän mukava. Mutta miksi jutella täällä työasioita?
Voi kun ne ei aina ole työkavereita vaan panokaveita
Tai haluis olla, muttei oo, siksi aivopieruja palstalle. Hyh hyh ku haisoo..
Sitäkö haluat
Miten voit tuollaista kysyä? -sivu
Itsekin mietin että mihinkä tämä nyt liittyikään
Mitäs ne semmoset työasiat on? Joku on käyny kaupassa?
Jaa a. Se vaan pistää silmään että joku työporukka täällä selvästi keskustelee keskenään.
Onko esim tällainen kaupassa käynti jonkun kyläpahasen isoin numero, vai mihin viittaat oikeisiin töihinkö ihan?
Syrjäkylän asukit etsii partneria niistä vähäsistä työpaikoista ja ruokakaupoista. Kun muuta virikettä ei ole . Joskus voi kuulla käen kukkuvan.Elämä on hyvin jännittävää ..
Syrjäkylillä harvemmin etsitään "partneria". Se on kaupunkilaisten hobby. Silloin kun elämä on tasapainossa ei tarvitse koko ajan tapahtua jotakin. Eikä "partneria" tarvitse vaihdella koko ajan.
P.S. Mitä vikaa käen kukunnassakin nyt on.
saa tänne kirjoittas vaikka äitille
Aloittajalta pitää kysyä mitä julkiselle palstalle saa kirjoittaa. Hän hyväksyy lemotukset, muttei työkavereiden kirjoituksia.
Itseasiassa olen lemotuksia ykkäpidolle ilmiantanut. Samoin sun tekstejä. Mutten koko ajan jaksa niistä sinne kirjoittaa. Saa kait sitä miettiä mikä järki. Vähän niinkuin mikä järki joka aloitukseen tulla maanisesti muita väittämään miehiksi.
Enemmän huomiohakuistya ja lapsellista minusta on arvostella täällä toisia kirjoittajia!
Ai niinkuin sinä juuri teet?
Täällä on vain eläkeläisiä, geriatrikkoja jotka höpöttävät sellaisesta mikä dementikolle kulloinkin mieleen sattuu putkahtamaan, vain säkällä osuvat aiheenmukaiselle palstalle.
Kehareilla näyttää olevan samaa ongelmaa. Kuvittelee kaikkien muiden olevan väärällä palstalla. Hän on ainoa joka mielestään on oikealla palstalla.