Unelmahäät on kyllä kulttikamaa… Yhden parin yhteinen lause on "V**ttu mitä pa**skaa". Ottaisitko tästä ohjelmasta ideoita häihin?
Lue lisää:
https://www.suomi24.fi/viihde/v-ttu-mita-p-skaa-hokema-yhdistaa-tata-haaparia-ronskia-meininkia-taas-unelmahaat-tv-sarjassa?s24
Todellinen kulttisarja Unelmahäät palaa uusin jaksoin!

17
2802
Vastaukset
- Anonyymi
En ole koskaan katsonut moista ohjelmaa, enkä aio katsoakaan. En katso muitakaan ns. reality sarjoja.
En minäkään katsoisi tosi-TV:tä ainakaan tarkoituksella.
Sitä paitsi kun katsoo jälkeenpäin mitä kulissien takana tapahtuu niin aina paljastuu joitakin psykologisia temppuja joissa osallistujat saadaan käyttäytymään tietyllä tavalla kameran edessä, kyseenalaisia sopimuksia ja jälkieditointia.
Kyllähän mm. joissakin sopimuksissa on ollut pykälä että osallistuja antaa ohjelman tekijöille luvan maalata osallistujasta sellaisen kuvan kuin haluavat vaikka olisi epäsuotuisa.
Tai sitten valikoidaan aivan tarkoituksella esiintyjiä joilla ns. ei ole kaikki muumit täysin laaksossa ja hyväksikäytetään heidän heikkoa mielenterveyttään. Siitä on sitten koitunut heille vielä lisää ongelmia...- Anonyymi
Mutta käyt täällä ilmoittamassa sen!🤣🤣🤣
Anonyymi kirjoitti:
Mutta käyt täällä ilmoittamassa sen!🤣🤣🤣
Miksi ei ilmoittaisi, ainakaan silloin kun haluaisi Suomi24:n mainostamaan sisällön olevan välillä jotakin muuta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta käyt täällä ilmoittamassa sen!🤣🤣🤣
Miksi vanhuksilta viedään yle vero kun ei tule yhtäkään ohjelmaa edes heille.
- Anonyymi
Elionrie kirjoitti:
En minäkään katsoisi tosi-TV:tä ainakaan tarkoituksella.
Sitä paitsi kun katsoo jälkeenpäin mitä kulissien takana tapahtuu niin aina paljastuu joitakin psykologisia temppuja joissa osallistujat saadaan käyttäytymään tietyllä tavalla kameran edessä, kyseenalaisia sopimuksia ja jälkieditointia.
Kyllähän mm. joissakin sopimuksissa on ollut pykälä että osallistuja antaa ohjelman tekijöille luvan maalata osallistujasta sellaisen kuvan kuin haluavat vaikka olisi epäsuotuisa.
Tai sitten valikoidaan aivan tarkoituksella esiintyjiä joilla ns. ei ole kaikki muumit täysin laaksossa ja hyväksikäytetään heidän heikkoa mielenterveyttään. Siitä on sitten koitunut heille vielä lisää ongelmia...Olen katsonut joka jakson unelma häitä..tosi kiva tv.sarja..on myös huonoja..kohtia jossa vittu sana toistuu..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi vanhuksilta viedään yle vero kun ei tule yhtäkään ohjelmaa edes heille.
Totta urheilua tulee tuutin täydeltä ja kaiken maailman hömppäsarjoja eikä ikäihmiselle ole mitään mielenkiintoista katsottavaa, vapauttakaa yle verosta miksi maksamme turhaan
- Anonyymi
Järkyttävä jakso kun saran ja tuomon häät järkyttävää kiroilua ja viinan juontia. Voi lapsi parat varmaan joutuvat huostaan otetuiksi. Morsian liian humalassa myös sulhanen. Miks tollasta näytetään. Sulhanen ei pysty töihin mutta viina maistuu suuresti
- Anonyymi
Katsoisin jos ohjelmaan osallistujat käyttäytyvät
asiallisesti ja jatkuvat kiro sanat jätettäisiin pois.- Anonyymi
Niin vanhukset sitten. Heillä on lapsenlapsen lapsen lapsia niin paljonko kiinnostaa. Maksaa veroakaan. Miten olisi humppatassit.
- Anonyymi
Paskaahan se kuten monet muutkin
- Anonyymi
En todellakaan. En katso muitakaan tosi-tv-ohjelmia. Sen verran kuullut, että joko niissä on kässäri tai osallistujat ovat muuten vaan tyhmiä.
- Anonyymi
Unelmahäät on on mennyt liian pitkälle, päihteiden käyttäjiä, vankilatuomiota ja väkivaltaisia puolisoja , näitä ei ole mukava katsoa, eikö ohjelmaan löydy pariskuntia, millä ei ole edel.main. asioita, vaan normaalia elämään ja tasapainoa.
- Anonyymi
Unelmahäät on sellainen sarja että jos joskus kaduttaa se että on sinkku niin ohjelman jälkeen ei enää kaduta. Samaa sarjaa oli vieraissa ohjelma ja moni muu sekä ihan se että katselee kaveripariskuntia. En todellakaan halua sellaista elämää. Joku lihonnut nauta napisee joka asiasta ja määräilee sekä estää. Parhaimmillaankin vain kämppäkaveruutta. Kaikki on kompromisseja ja yhtäkkiä kaikki voi loppua siihen että nainen ilmoittaa olleensa sängyssä posteljoonin tms kanssa. Olen kyllä seurustellut aikanaan paljonkin mutta nyt muutamia vuosia yksin olleena en enää vaihtaisi tätä vapautta pois. Vapautta tehdä mitä haluaa koska haluaa ei tarvitse kysyä keneltäkään mitään eikä kuunnella kenenkään oikuttelua. Katsokaas miehet kun sitä pimpsaa saa vaikka ei olisi parisuhteessa ja väitän että sitä saa vielä enemmän ja sen jälkeen voi taas jatkaa sitä mitä haluaa tehdä ei tarvitse jäädä kuulemaan niitä naiselle tyypillisiä oikutteluja ja vaatimuksia voi sanoa moi moi ja lähden tästä nyt pelaamaan dredgeä ps5 konsolilla ja tilaan ravintolaannoksen ruokaa.
- Anonyymi
Sama juttu. Täytyy katsella sit seurustelua taas sitten kun tämä woke-pelleily loppuu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sama juttu. Täytyy katsella sit seurustelua taas sitten kun tämä woke-pelleily loppuu.
Tylsä ohjelma. Mutta la promesa Espanjasta on nuorten sarjana jopa vanhusten suosikki sillä joka viikko yllätys.Yle 1. No musiikki ohjelmat on parhaita.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli275324Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm123885Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle403197IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm512810Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.2851312Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista
Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas861308- 601193
- 791139
Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.
Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul3961112Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2141091