Pariisin olympialaiset ovat osoittaneet, että suomalaisten urheilijoiden olisi parasta pysyä kyläkilpailuissa. On aivan turhaa tuhlata kansan varoja reissuiluun ympäri maailman kun siellä ei kerran pärjätä edes itsensä kanssa, mitaleista puhumattakaan!
SUOMALAISET PYSYKÖÖT PIIRIKUNNALLISELLA TASOLLA
Anonyymi-ap
11229
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Mainuan Voima ja Kuluntalahden Kunto ovat ne seurat joihin kannattaa pyrkiä tämän tasoisten urheilijoiden. Jos sinne ei huolita, niin palosolasarjaan kyllä pääsee.
Kyllä Mainuan Voima on parempi kun se on saanut vahvistuksia Lehtovaaran Viristäkin. Kuluntalahden Kunto on jo aivan lälläriporukka kun Peltolan Erkkakaan ei enää siinä urheile.
Suomen mestaruus kisoissa pärjäävät hyvin, jos ei satu joku ruotsalainen tai virolainen osallistumaan.
Maksakoot urheiluporukat vieraineen ja arvovaltaisine katsojineen itse matkansa ja majoituksensa noihin kilpailupaikkoihin.
Turisteja näkyvät kaikki olevan.
Edeltävä hallitus jätti tieten tahtoen huippu-urheilun tukematta, rahat menivät sen sijaan kehitysapuun, vaikka velkaa otettiin. Sen sijaan tuli neljässä vuodessa yli 300,000 köyhää, siinä jäi liikkuva ja urheileva nuoriso nuolemaan näppejään. Urheilevat nuoret jätettiin heitteille, urheilua ja kuntoilua halveksuttiin, tilalle tuli Me Too ja Woke.
Näistä mitalijuhlista voitte yksinomaan kiittää Marinia.
Sen ymmärtää miksi vasemmisto vihaa yrittämistä ja yrittäjiä mutta miksi se vihaa myös huippu-urheilua?
Koska vain voittajia juhlitaan niinkuin vaikka yrityselämässä, kommunistit ei voita ei yritä ikinä ja siksi se vituttaa helvetisti
Siellä se urheilun tulevaisuus on kunhan sandaali sepot koutuvat. Nyt on menty jo pitkään sillälailla, että tummempi ihoiset juoksee edellä ja valkoiset ajaa takaa. :D
Minusta urheilujohdon pitäsi ryhtyä kehottaa käyttämään dopinkia valmennuksessa. Tottakai joku varmaan joku jää kiinni, mutta muutama pääsee mitaleille ja tulee tuelle ja sponsoreille katetta. Yliopistolta vaan parhaat kemistit töihin, niin se teki naapurikin ennen.
En ole kyllä yhtään seurannut tuota urheilua.
En sen jälkeen kun kymmenen vuotta koulun liikuntatunneilla jaettiin joukkueita ja lopulta valitut joukkueet riitelivät kuka joutuu meikäläisen ottamaan vielä ristikseen.
Sellainen rupesi sen verran vituttamaan, että minä jätin nuo penkkiurheiluhommat muiden iloksi.
Nykyään käyn yksikseen salilla ja lenkeillä. Kavereita en sinne kaipaa, eikä niitä olisikaan...
Suomen olympiajoukkue tulee pian takaisin kotimaahan Pariisin olympialaisista. Toivottavasti heille järjestetään juhlava vastaanotto heti Helsinki-Vantaan lentoasemalla kukituksineen ja seremonioineen. Entinen kokoomuspoliitikko ja Helsingin pormestari Jan Vapaavuori saanee erikoismaininnan - koskaan aikaisemmin Suomen olympiajoukkue ei liene onnistunut näin hyvin, että EI YHTÄÄN MITALIA!