Saija Tuupanen

Kyllä Saijasta on kehkeytynyt jo täysi viihdealan ammattilainen, sen huomasi taas keikasta lauantaina Syvälahden lavalla. Ja vasta niin nuorikin.
81257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

löytää itelleen hyvän poikakaverin ,ettei valu hukkaan hyvin alkanut ura laulajana

Äänestä
  • Niinhän taas on ollut julkisuudessa puhetta, että Saija Tuupanen ja Kari Hirvonen yrittäisivät uudemman kerran seurustelua, nyt hieman rauhallisimmissa merkeissä (siis julkisuutta ajatellen)

    Äänestä

  • UPDATE_5276143 kirjoitti:

    Niinhän taas on ollut julkisuudessa puhetta, että Saija Tuupanen ja Kari Hirvonen yrittäisivät uudemman kerran seurustelua, nyt hieman rauhallisimmissa merkeissä (siis julkisuutta ajatellen)

    Kyllähän siihen julkisuuteen on varmaan totuttautumista,kun näitä ns. palkkionmetsästäjiä riittää. Mutta onneksi me suomalaiset ollaan melko hienotunteisia,eikä niin hölmöjä,että kaiken maailman hömppälehtien juttuja uskottaisiin. Saijalle toivon myötätuulta purjeisiin.

    Äänestä

  • Kyllähän se Saija niitä miekkosia löytää, jatkuvasti uusia ja entisiäkin. Ei voi muuta kun sanoa että kiltin tytön ulkokuori ja maine ei voisi olla harhaan johtavampi. Voi rassukkaa.

    Äänestä

  • keko kirjoitti:

    Kyllähän se Saija niitä miekkosia löytää, jatkuvasti uusia ja entisiäkin. Ei voi muuta kun sanoa että kiltin tytön ulkokuori ja maine ei voisi olla harhaan johtavampi. Voi rassukkaa.

    et kukas onnesta osattomax jääny se siellä noin katkerasti huutelee? Otahan kuule hymy naamalle ja nokka aurinkoa päin niin valostuu sunkin maailmas!

    Äänestä

  • -?- kirjoitti:

    et kukas onnesta osattomax jääny se siellä noin katkerasti huutelee? Otahan kuule hymy naamalle ja nokka aurinkoa päin niin valostuu sunkin maailmas!

    olla välillä ihan muutakin.....tiedän

    Äänestä

  • osaa ne herttasetkin kirjoitti:

    olla välillä ihan muutakin.....tiedän

    Eiköhän erilaiset tunteet ole sallittuja myös artisteilla. Toivottavasti Saija säilyttää saman asenteen työhönsä kuin tällä hetkellä, no ilo mennä tanssimaan hänen keikoilleen.

    Äänestä

  • keko kirjoitti:

    Kyllähän se Saija niitä miekkosia löytää, jatkuvasti uusia ja entisiäkin. Ei voi muuta kun sanoa että kiltin tytön ulkokuori ja maine ei voisi olla harhaan johtavampi. Voi rassukkaa.

    Nuorena pitääkin etsiä ja tutustua ihmisiin. Sehän on selvä. Niin tekee kaikki muutkin nuoret. Muiden tekemiset ei vain ole niin kiikarin alla kuin julkkisten. Katkeruus paistaa myöhemmin jos elämä jää elämättä jne. Ja kyllä näiden julkkisten kylkeen yrittää vaikka millaisia pyrkyreitä! Yritä sinäkin "keko" elämää omaa elämääsi täysillä, niin ei tarvitse toisten menestyksiä itkeä. Saija on kaunis, hyvä-ääninen nuori nainen, jonka tuleekin katsella ympärilleen ja elää elämää täysillä. Se on nimenomaan terve piirre nuoressa ihmisessä. Onnea upea Saija elämääsi. Tulemme keikoillesi!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sini kirjoitti:

Kyllä Saijasta on kehkeytynyt jo täysi viihdealan ammattilainen, sen huomasi taas keikasta lauantaina Syvälahden lavalla. Ja vasta niin nuorikin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu