Pori Pride ja kirjasto

Anonyymi-ap

Näyttää siltä että Seta hakee medianäkyvyyttä näistä olemattomista muka uhkauksista. Joku teini sanonut somessa ettei kannata ja ovat tilanneet poliisin muka " turvaamaan" . Uhkausta. Hah hah..

11

335

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tänään oli Kauppatorilla poliisilla runsaasti porukkaa ja useita autoja siinä pörräsi, todellinen uhka jäi huomaamatta.
      Joku vapaaottelija dopingpsykoosissa varjonyrkkeili ja loikki siinä kioskin kohdalla, tuollainen treenattu tappokone on vaarallinen psykoosissa.

      Poliisin olisi kuulunut suorittaa sitä ennaltaehkäisevää työskentelyä joka heidän hommiinsa myös kuuluu, kolli olisi pitänyt kuljettaa päivystykseen tarkkailuun ja harkintaan pitääkö kirjata sisään osastolle.

      Sama kolli on nähty nyt useina päivinä torilla varjonyrkkeilemässä treenivaatteet yllään, katselee melko aggressiivisen oloisena ihmisiä ja huudattaa puhelimesta arabiankielistä musiikkia.

    • Anonyymi

      Hippendaalilipun vaaleanpunainen ja vaaleansininen osa on pedofiilejä varten.Porin kaupunki jne liputtavat siis pedofilian puolesta.

    • Anonyymi

      Oli yllätys, etteivät persut olleet paikalla kivittämässä kulkueeseen osallistuneita.

    • Anonyymi

      Minkälainen vanhempi on se joka vie pienen lapsensa jonkun perverssin satu-tunnille?

    • Anonyymi

      Vassarihomot menkää hoitoon !

      • Anonyymi

        Mene itse vauva.


    • Anonyymi00009

      tunkekaa ne lippunne aukkoonne. ei tuolaisia lippuja kaivata missään- etenkään julkisissa tiloissa

    • Anonyymi00010

      Kirjastotalo ja kaikki muutkin julkiset rakennukset, kuten kaupungintalo, kirkot ja taidemuseot jne. on maalattava pridevärein ja niihin on saatava prideliputus 24/7.

      Myös esim. kirkkoon johtava katuosuus on saatava prideväreihin kuten on monissa pridesivistyneissä maissa ja kaupungeissa, joissa ei vielä kirkkoja ole otettu kansan käyttöön ravintoloina, elokuvateattereina, varastoina, hevostalleina jne.

      • Anonyymi00011

        Mitään muuta kuin pride ei enää saa Porissa sallia!

        Muistelkaamme miten Neuvostoliitossa ne oli kirkot hevostalleina ja elokuvateatterina.

        Kiitos vihervasemmistolle, joka samaan pyrkii!


    • Anonyymi00012

      Kirjastossa on töissä sellainen keski-ikäinen nainen, joka ottaa omiin nimiinsä ihmisten tulostusvalmiit printit tulostimelta vaikka ne ovat henk.koht ja salasanan takana. Näin vaarantuu yksityisyydensuoja, kun se lukee ihmisten henkilökohtaisia papereita kun henkilö ei ole vielä tiskillä, ja levittelee asioita eteenpäin.

      • Anonyymi00013

        Miksi printtaat henkilökohtaisia asiakirjoja jossain kirjastossa? Voisiko harkita sanovansa asiasta keski-ikäiselle naiselle että ei koske niihin papereihin?


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      39
      4017
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      268
      3961
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      135
      3497
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      87
      3470
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      22
      2337
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      34
      1833
    7. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      61
      1729
    8. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1640
    9. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      33
      1558
    10. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      93
      1495
    Aihe