Ympäristönpaskaaja

Muovin keksijä pitäisi teljetä lopuksi elämää lukkojen taakse
10315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Koskenkorva olisi parempaa muovipullossa tai muovipussiin pakattuna

Äänestä

Ei muovi ole ongelma vaan ihmiset, yksilöt jotka sitä käyttää. Ei osata lajitella, toimittaa muovijätettä sille kuuluvaan kierrätykseen. Muovin paikka ei ole heittää sitä luontoon kuin ei myöskään auton ikkunasta nakattujen kalatölkkien.
Ilman muovia maailma olisi tosi erilainen. Lääketeollisuus, ruokateollisuus jne. jne.
Saattaisi taudit jne jyllätä kuin keski ajalla - hygienia!!!

Äänestä

Kuinka kauan karamellipussi kestää hajota luonnossa ? Minäpä tiedän

Äänestä
  • 15 vuotta

    Äänestä

Haista aloittaja pitkä v*ttu🤣

Äänestä
  • Muovin keksijä on pehmennyt jo itsekkin.

    Äänestä

  • Vain lukutaidoton idiootti kävelee hiihtoladulla.

    Äänestä

Yksikään commari ei ole tehnyt päivääkään töitä.

Äänestä
  • Kokemuksen rintaäänellä kerroit 🤣

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Kokemuksen rintaäänellä kerroit 🤣

    Olen seurannut commareiden touhua eli kokemusta löytyy 😁

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Muovin keksijä pitäisi teljetä lopuksi elämää lukkojen taakse

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu