Välitä minusta yhtään? Mikä tää kaipaus-homma oikein on, mikä sen tarkoitus on kun se ei perustu mihinkään?
Oletko jotenkin sokea sille ettet
Anonyymi-ap
15398
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Mies ?vai nainen?
Millainen tyyppi
Missäpäin kaipaat ?
Ja Millainen oot kuvaile itseäsi?
En ymmärrä kysymystä. Ollenkaan.
No jos et ole valmis edes auttamaan jos joudun pulaan, ja samaan aikaan annat satoja euroja hyväntekeväisyyteen. Miksi haluat (mahdollisesti) suhteeseen ihmisen kanssa, josta välität vähemmän kuin kerjäläisistä?
Olen sokea kyllä ollut. Vasta hiljattain oppinut että jos on vaan hiljaa ja pitää etäisyyttä ihmisiin, niin ei siinä itse tule välittäneeksi eivätkä muutkaan välitä takaisin. Harhakuvitelmat on hyvä murtaa.
No niinpä... Ehdottomasti...
Mutta voiko sellaista syyttää joka ei osaa? Jos itse osaa, niin voi opettaa toista.
Ei voi opettaa rakkautta ja välittämistä. Se on täysin vapaaehtoista. Ei voi mennä jonkun luokse opastamaan että näin sä rakastat ja välität minusta.
Sitäpaitsi, kyllä hän osaa. Minä vaan en ole se kohde, mitä hän ei tajua.
Kaipaat jotain varattua?
Katsos kultalevänen kun Rakkaus ei ole tästä maailmasta yhtään.
Ei se kyllä mitään rakkautta ole, jos et välitä jostain ihmisestä. Se on jotain ihan muuta.
Kaipaan kyllä, mutta kun jätät vastaamatta viesteihini niin en halua tuppaatua ettet ahdistu
Kuka jättää vastaamatta?
ÄLÄ laita viestejä sellaiselle joka ei niitä sinulta halua!
Mistä tietää, että haluaako vai ei? Jos laittaa itse viestin, joka on ison kynnyksen takana ja toinen vastaa ja se loppuu siihen. Niin pitäisikö tulkita, että se toinen ei halua olla yhteyksissä, kun jos haluaisi niin olisi itsekin aktiivinen.
Ja tässä asiassa mä voin katsoa kyllä vaan peiliin. Oon juuttunut tähän sohvalle ja nyt alan vasta käsittää miksi, toi kh-perseily vaan yks osa sitä. Nyt vasta pystynyt prosessoimaan niitä viime syksyn tapahtumiakin.
Mutta esim. mulla oli tosi kivoja työkavereita, joista ois ihan kiva kuulla, mut en oo vaan saanut laitettua viestiä, vaikka kiva ois kuulla mitä heillekin kuuluu.