Suuret kiitokset poliisille. Jokohan yörauha nyt palaisi keskustaan
Kusipäiset mopohäiriköt jäivät kiinni
Anonyymi-ap
22532
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Toivotaan että kusipäisille kakaroille määrätään tuntuvat rangaistukset.
Vanhemmat vastuuseen ei voi olettaa että penekset ymmärtää. Tosin kokoonnuttiin sitä itsekkukin ennen nuorinaollessa jonnekkin ja varmaan jotku häiriintyi. Muttei sitä ajateltu. Tarkoituksellista se ei ollut vaan ajattelemattomuutta ja sitä varmaan nykynuorillakin. Terveisin Pappa.
"penekset"
Sama suomeksi, kiitoksia. Mitä ihmeen kieltä tuo on?
Ja kyllä kakaroiden on ymmärrettävä että myöhään yöllä tapahtuva kovaääninen kaahaaminen aiheuttaa sietämätöntä häiriötä ympäristön asukkaille.
Siitä kuuluu tulla kunnollinen rangaistus.
Ei siitä mitään tule, ja ensi kesänä on taas seuraava ikäluokka mopoiässä.
Nuorten käytös saadaan kuriin kouluttamalla ja opastamalla, ei hyssyttelemällä.
Ei siitä siltikään mitään tule.
Mopo pois jos ei opi ajelemaan asiallisesti.
Juu julkinen ruoskinta.! Emme hyväksy väkivaltaa tosin jos se kohdistuu muihin kuin itseen on sekin ok
Millaisia puupää vanhempia näillä santereilla on vai istuvatko juomassa lähipubissa ??
Eikö sulla tai kenelläkään sun kaverilla ollut teininä mopoa?
Oli kyllä mopo. Mutta erotuksena nykyajan kakaroista se, että meillä oli jo silloin järkeä päässä ja ymmärsimme ettei keskellä yötä saa häirintä
muiden ihmisten yöunia järkyttävällä metelillä.
Ei ku ne on ryllä saamassa syntejään anteeksi.
Kusipää kakaroiden käytös viittaa siihen, että ne kaikki olivat niiden suurperheiden kasvatteja. Niissä piireissä kun maallinen laki ei aina taida olla kovin suuressa kunniassa. Ja joka viikonloppu edellisen viikon synnit pyyhitään aina pois.
Taitavat olla yhistyksellä ,tai tekemässä lisää
Ei teillä kaikilla ollut, se on varma.
Ja pointti oli mikä?
Milloin poliisit on ratsannu nämä kaaharit?
Olihan se kyllä järkyttävää kuunnella keskiyöllä näitä Tehoputki-rällääjiä. Edes takaisin päästelivät Mattilantiellä menemään. Ei mitään tolkkua.
Itselläni tuli monta kertaa mieleen, että pitääkö mennä vetämään kakaroita päin naamaa ellei metelöinti muuten lopu.
Linna reissu.
Kiinni jäivät
https://www.is.fi/oulun-seutu/art-2000010626732.html
Voi teitä Veetit ja Ainot!