Apple power mag g5

Anonyymi-ap

Ajattelin näin (huvin) vuoksi parannella tollasta kaapista löytynyttä Applen power mag g5 tupla prosessorilla olevaa pöytäkonetta. Päivitän koneeseen uudempia osia ja parempia, tavoite on saada pyörittämään vaikka fortnitea. Itse en näistä koneistaa oikee tiiä nii otan neuvoja vastaan kuvaan kaiken varmaan videolle ja saatan laittaa vaikka yt.

Kertokaa ihmeessä mitä nykyaikaista tähän voi vaihtaa (jos ees voi)

1

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00002

      Fortnite ei tuolla raudalla tule toimimaan, koska se on koodattu käyttämään x86 -alustaa. Mitään järjellistä käyttöä tuolle raudalle ei juurikaan ole, vaikka saisit päivitettyä sen käyttämään 2x2,7 GHz:n DualCore G5:sta. Ongelmana noissa oli aivan järjetön lämmön tuotto, ja nuo viimeiset G5:t vaativat vesijäähdytyksen toimiakseen luotettavasti. Samalla tuo oli koko järjestelmän heikoin lenkki, se alkoi vuotaa, ja tuhosi monia koneita. Käyttöjärjestelmissä et pääse macOS 10.5.8:a ylemmäksi, koska seuraava versio oli jo tehty Intelin raudalle. Linuxista on olemassa versio, minkä saa asennettua. Muisteina noissa käytettiin DDR2:sta, näitä saa käytännössä ilmaiseksi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1084
    2. 68
      974
    3. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      938
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      47
      932
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      875
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      694
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      649
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      587
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      580
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      536
    Aihe