Uusi A6 vain sähköautona, säälittävän valitettavasti, myynti jää pieneksi ilman hybridiä

Anonyymi-ap

Ensin ajattelin että ompa hyvän näköinen auto. Mutta mitä ihmettä? Vain sähköauto? En osta sähköautoa koska autossa täytyy olla myös bensakone ettei tarvitse pysähdellä koko ajan lataamaan. Meinaako audi oikeasti pärjätä kilpailussa bemaria ja mersua vastaan joilla vastaavasta kokoluokasta myös hybridiä pitkällä rangella tarjolla? Sain nyt tarjouksen 530e xdrivesta ja taitaapi tulla sitten semmoinen seuraavaksi.

Q6 sama homma, kävin istumassa siinä ja sinänsä ihan ok. Mutta sekin vain sähkönä. Ja miten Q6 on niin älyttömän pieni sisältä?

12

591

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mulle kuule riitti jo niiden idea kuukausimaksullisesta "istuinlämmittimestä".

      Bemari tuosta typeryydestä älysi jo luopua, mutta audi se sekoilee.

      Mutta ei se mitään: Ei enää A8:a - kiitos vaan.

    • Anonyymi

      Vain sähkönä ... hmmm.
      Pieleen menee
      mutta omavalinta.
      Ingolstadt
      Audin ja Lidlin päämajat.
      Liiterin myyntimiehet ajaa Audilla.

    • Anonyymi

      Saajan jokaisella olla mielipide, mutta toisinkin asiat voi ajatella ja tosielämässä mennä.

    • Anonyymi

      Sähköauto on monelle ongelma, harva sellaisella suostuu ajamaan kun niiden ongelmat tulleet selville.

      • Anonyymi

        Kaikki autot ovat joskus ongelmallisia, ei ole vielä sellaista tehty joka toimii aina ja ikuisesti.
        Kuitenkin sähköautoihin ollaan kovin tyytyväisiä ja ne vaihtuvat uuteen sähköautoon 99%:sti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaikki autot ovat joskus ongelmallisia, ei ole vielä sellaista tehty joka toimii aina ja ikuisesti.
        Kuitenkin sähköautoihin ollaan kovin tyytyväisiä ja ne vaihtuvat uuteen sähköautoon 99%:sti.

        Tutkimusten mukaam kolmasosa palaa polttomottoriin, ja siinä se syy varmasti miksi nyt sähköautoja palautuu liikkeisiin. Halutaan takaisin auto joka myös tuntuu autolta kuten ennen.


    • Anonyymi

      taikonautti.
      Vw halpamaassa rakentama kuuraketti.

    • Anonyymi

      Mun A6 Allroad -20 oli tarkastushuollossa ja kattelin kaupan lattialla olevaa Q6:ta. Geelitukka myyjä tuli siihen pyörimään ja häiritsemään. Totesin että muuten kiva mutta yksi vika. Puuttuu kuusi pyttyä pellin alta. Geelitukka siihen totes että joo-o, näin se menee tulevaisuudessa. Ei tuu ennää tiisseliä.

      Täytyy varmaan ajaa jokatien diesel-Audilla niin kauan kuin se kulkee ja pumpusta saa menovettä.

    • Anonyymi

      Se on taktinen valinta ja aika näyttää tuleeko hybrid vai ei. Ei kannata tuosta mieltään pahoittaa.

    • Anonyymi

      Suolen porukoille tuo on vain periaatteellinen juttu, yhdelläkään ei ole varaa kuin unelmoida ja ostaa vanha itsehinkkaava.

      • Anonyymi

        Älähän nyt. Täällähän on paljon väkeä ketkä säännöllisesti ovat hankkineet uuden A6 Audin ja 5-sarjan BMW:n 😂😂😂😂😂😂


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Älähän nyt. Täällähän on paljon väkeä ketkä säännöllisesti ovat hankkineet uuden A6 Audin ja 5-sarjan BMW:n 😂😂😂😂😂😂

        Nyt olen ajanut Bemarin plugarilla jo 4 vuotta, se tulee vaihtumaan sähköautoon. Polttomoottoria ei tule ikävä.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      116
      8325
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      415
      7548
    3. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      9
      5165
    4. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      81
      4816
    5. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      4599
    6. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      204
      2939
    7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      120
      2812
    8. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      34
      2742
    9. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      23
      2354
    10. Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."

      Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m
      Tv-sarjat
      2
      2227
    Aihe