On taas hölmöläisten touhua kaupungin taholta, palkataan kallis konsultti
selvittään, sopiiko uusi rakennus linja-autoaseman paikalle torille.
Sanomattakin on selvää ja sanoen vielä selvempää, ettei sovi.
Mihin järjestetään parkkipaikat sitten sadoille autoille?
Ainut järkevä paikka on Kankaan alue, siellä on tilaa ja sinne tuontyyppinen
rakennus sopii parhaiten, ei tarvita konsulttien selvityksiä.
Missä kaupungissa on jäähalli keskustassa, torin laidalla?
Jää-monitoimihalli
6
352
Vastaukset
- Anonyymi
Samaa mieltä. jäähallin paikka ei ole ydinkeskustassa. Oikeasti siihen kuuluisi se monitoimikulttuurikeskus, jos siihen jotain uutta tulee. Saman katon alle sopisi myös linja-autoasema.
- Anonyymi00003
Eikä tarvita koko jäähallia, meillähän sellainen jo on.
- Anonyymi00004
Ei tosiaankaan tarvita. Kulttuurikeskuksen kustannukset tulevat nousemaan, tämän valtavan töppäyksen takia useilla miljoonilla. Valtuuston pitäisi jo nyt ryhtyä valmistelemaan niin Sivistys ja hyvinvointi lautakunnan kuin Teknisen lautakunnan jaostoineen ja puheenjohtajien irtisanomista. Samoin kaikki päätöksenteossa mukana olleiden virkahenkilöiden siirtoa palkattomalle vapaalle siihen saakka, kun lainvoimainen päätös ko asiasta on saapunut. Epäiltävästi se kestää vielä useita vuosia?
- Anonyymi00005
Niin on se kummaa ettei julkisella sektorilla anneta kenkää niin kuin yksityisellä. Siellä saa tehä miljoonien virheitä tai olla tekemättä mitään.
- Anonyymi00006
Nyt kantsii purkaa tyhjän panttina oleva kulttuurikeskus ja rakentaa tilalle monitoimijäähalli, parkkihalli louhitaan kirkon alle.
- Anonyymi00007
Ko. luottamusmiehet /-naiset vaihtoon !
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii244589Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1273964Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta323698Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1462689Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten862563Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom122446Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole272425Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin652297Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt531957Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1421757