Ja tuntuu että hän ei tajua sitä että hän petti myös suuren joukon OMIAAN !
Petturipurra tuhoaa Suomen..
Anonyymi-ap
1261370
5Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 126
Vanhimmat
Miten on mahdollista, ettei hallituksen tuhopolitiikalle kukaan mahda mitään.
Miten on mahdollista että sama katkra pelle ulvoo edelleen tätä samaa virttä?
Persut hoilottavat aina samaa mantraansa, vika on vasureissa vaikka persu astuisi omille varpailleen.
Sairaanhoito on ihan retuperällä.. Sairaaloita ajetaan alas.. Ja kaisa juuso vaan selittelee silmät suurina.
Oletko yksinkertainen tyhmä vai onkos tuohon käytävä joku kurssi? Asioihin kantaaotto kuuluu vielä Suomessa lailliseksi ja kansalaisten oikeudeksi. Vaikka sinä persupölvästi luulet että voitte sensuroida .ielipiteet kansalta niin se ei tässä meidänmaassa,Suomessa ole mahdollista kieltää .Toivottavasti maamme pysyy sivistysvaltiona eikä kehity persulantiaksi
Varmasti se jatkuu niin kauan kuin Persut tekevät tuhoaan.
Turhaa se on täällä räkyttää ei ne päättäjät tätä lue. Ihtes vain munaat.
Äänestäjät kirjoittaa ja lukee, Suomi on sentään vielä kuitenkin demokratia.
Kaikkonen nostaa Keskustaa.. Petturipersujen kannatus sulaa.. Saksikäsipetturi jo saksii itseänsä ..
1.9. alkavat sadistipurran leikkaukset ansiosidonnaiseen.. Ja se huijari sanoi ennen eduskuntavaaleja : KÖYHILTÄ EI LEIKATA !!! ( huijasi valheellaan ison potin ääniä ja petti heti ! )
Ensi vaaleissa petturipersuille ISO romahdus. Juudakset saa nenilleen..
Näin käy, ja se on hyvä.
Sitä onki sitte ilo katella ja aploodia taputella, kuorossa huudetaan ouhhjeaahh!!!!
1.9. 2024 alkavat seuraavat ylimitoitetut ja väärät leikkaukset. Nyt ansiosidonnaiseen.. Ja petturipurrahan sanoi : köyhiltä EI leikata. . .
1.9. nousee ALV vero. ja puhuivat ennen vaaleja "veroja ei voi nostaa... . "
saksikäsihuijari saksii pettämänsä kansan kurjuuteen.
Ja sössö-satonen luo suomeen 100 000 UUTTA TYÖTÖNTÄ.
Sillä on mennyt työtön ja työpaikka keskenään ristiin, mutta pääasia että tulee 100 000 jotain.
Siten kun tuollaiset pöhölöt,jotka ei osaa edes kirjoittaa antaa valtakirjan valehtelioille! Köyhiltä ei leikata ? Tarkoitta peussuomalaisilla juuri päinvastaista . Perun puheet on nähty ja köykäisiksi havaittu.!
Saksikäsipaskiainen tuhoaa Orpon kanssa sen mitä hyvinvointi-Suomesta on jäljellä.
Rahaa tulee riittämään vain ja ainoastaan NATO-alttarille ja kansalaisten kyttäämiseen.
Meillä ei ole vapaata mediaa eikä sananvapautta valtamedian alustoilla.
Koettakaapa kirjoittaa vaikka NATOn jäsenmaiden käymistä yli 20 vuotta kestäneistä hyökkäyssodista 2000-luvulla ja siitä kuinka EU-maat törmäsivät yli 2000 miljardia euroa sotimiseen USAn puolesta muissa maanosissa joista palkaksi EU on saanut miljoonia pakolaisia sekä terrorismia. Älkää unohtakaa kiduttamista mitä NATOn jäsenmaissa ei tuomita.
Ketä NATOn jäsenmaat ovat puolustaneet näissä rikollisissa hyökkäyssodissa joiss tapettiin satoja tuhansia siviilejä?
Miksi USA ryöstää Syyrian öljyä? Aiheita olisi vaikka kuinka ja ne eivät mairittele Natoa.
Kirjoittakaa aiheesta valtamedian keskustelupalstoilla niin teiltä viedään oikeus kommentointiin. Se on tätä suomalaista sananvapautta.
Ja se Ylimielinen petturipurra ei edes suostunut vastaamaan hänelle esitettyihin kysymyksiin eduskunnan kyselytunnilla 12.9. !!
Jep. Ja jatkossa ei yksikään normaali ihminen äänestä enään petturipersuja.
Petosjytkyhallitus on myös Korruptiohallitus.
Ja se persujen Pyssy-Vornanen . . voi luoja mitä ääliö sakkia on persut. #Moskovan-Ano.
Persulit istuu NYT hallituksessa ja kaikki romahti.. Kansa kurjistettiin.. Kansalta leikattiin ja ryöstösaalis siirrettiin rikkaille huijariliikemiehille ja muille rötösherroille.. # Äärimmäinen Petosjytky !
Entäs Caruna.?????
Katainen möi sähkönjakeluverkon pilkkahinnalla, sipilän hallitus-hullutus törsäsi rahat Uniperiin, kaikki meni kuten kokoomus halusikin, sillä valtion ei tule omistaa ja kansallisvaltiot tulee lopettaa.
Voi kun tätä sadistista petturihallitusta ei olisi ikinä tullutkaan.. no, jatkossa ei enään ikinä samaa sakkia.
Petturipurra leikkaa Aina vain KÖYHILTÄ, Eikö se Juudas tiedä että on myös olemassa RIKKAITA?? Jos heiltä välillä Otettas, eikä vaan aina syydettäs heille Lisää !!
Niinpä. kyl tulee ikävä SMP, tä ja pienen suomalaisen puolella olemista.. Tää petturipersujen petturisakki on täys NOLLA. Pettivät OMAN kansan pienet ja vähäosaiset..
Niinpä, Juudas-Purra teki kyl äärettömän Petosjytkyn.. Totaalinen Kusetus.
Puolueen kannatus vain nousee.
Ei voi kuin ihmetellä miksi? Ai niin, populismi uppoaa paremmin kun realismi, eikä ihmiset katso populismia pidemmälle.
https://www.suomenmaa.fi/uutiset/kysely-kasitys-ihmisarvosta-jakaa-puolueita-perussuomalaisten-kannattajat-uskovat-vahiten-yhtalaiseen-ihmisarvoon/
Niinpä. Ja terveydenhoito kustannuksia nostavat Isosti. Ei oo todellakaan hyvä asia.
PS on pettureita ja trumppia palvovaa ryönää.
Vassarit ovat tehneet suomalaisista passiivisia ja avuttomia. valittajia. Jokaisen pitäisi hoitaa ihan itse oman taloutensa ja hyvinvointinsa eikä odottaa muiden sen tekevän. Jos jokainen tekisi parhaansa, siten voisi itse paremmin ja koko Suomi voisi paremmin. Muita et voi muuttaa, mutta omaa käytöstäsi voit muuttaa ja itse siitä hyödyt eniten.
Kaiken takana on Marinin hallituksen Sote, joka ohjaa hyvinvointialueita leikkaamaan kansalaisten hyvinvointi- terveyspalveluita ja nostamaan terveysmaksuja, samalla kasvattamaan hurjasti politiikkojen ja puolueiden ansioita ja etuja. Hyvinvointialueiden johdon palkat ovat huippuluokkaa ja jäsenten kokouspalkkiot jopa yhdestä 14 min kestävästä iltakokoukseen osallistumisesta matalapalkkaisen kuukausipalkan verran. Nuo etuudet maksetaan julkisista varoista. Päättäkäkaarti ei ole osallistunut säästötalkoisiin centtiäkään.
Markus Rauramolla merkittävä osa Suomen talous ongelmiin.
Mokailee nykyään etänä "perhesyistä".
Enää ei petturipersut saa jytkyä...
1.9. 2024 leikataan rajusti ansiosidonnaista päivärahaa. Köyhiltä leikkaavat petturipersut petti törkeästi, purra on valehtelija joka petti sanansa täysin.
Liian hyvä se onkin ollu joutaa laskeen, alakaa työkin maistuun. Työperäisestä maahanmuutosta höpötetään, laitettas Suomen työttömät ensin töihin.
Tuossa ei ole muuta ongelmaa kun se että pitää maksaa myös palkka, mutta rahaa tai töitä ei yrityksiltä löydy.
No miten työperäisille maahanmuuttajille sitte löytys työtä?
Monet palkataan suoraan tekemään jotain tiettyä hommaa ja heillä on siihen tietotaito jota ei työttömiltä löydy.
Voi tuota pimeyttä.
Se on syksy pimeää aikaa, mutta vielähän tuota näkee hyvin.
Ja vielä laskevat bensankin hintaa, kohta jo euron halvempaa kun marinin aikaan, että kehtaavatkin uii uii.....
Lippalakkiporukkaako lie kosiskelee oikeat äänestäjät on jättänyt ko puolueen.
Nosti juuri bensan alvia, kohta euroa kalliimpaa kuin Marinin aikana.
pensa nousee 1,5 rosenttia eli ALV nousun verran,ei tunnu missään,ruan ALV ei nouse hyvä juttu.
No nytkö se bensan hinnan nostaminen ei tunnukkaan missään? Niin se persun takki taas kääntyi.
tuon verran nousua ei tunnu missään,ostan vain 5 kossua kuukaudessa 6 sijaan niin sästö tulee siinä
Uskonto Kymppi ja matematiikka 5 siinä persujärki!;;))) Mistä näitä sikiää. Alv on tasavero joka koskee köyhempiä enemmän . Suhteellisuutta ei tässä ole yhtään.
Uli uli laskuoppi prosenttilaskut, mee vaikka poimiin marjoja uli uli
Juuri noin persut ulisivat bensan hinnasta, saas nähdä milloin alkaa taas.
NO se polttoaineverokin korotus kertautuu korkoa korolle periaatteella kun se tulee tuotteissa useaan kertaan. Mutta ei se persu ymmärrä.
Pumpulletultaissa siihen hintaan ropsahtaa vielä se prosentit moneenkertaan kun kuljetukset ja kaikki nousee. Hinnat kertautuu. Persu ei älyä taloudesta mitään. Ja sen kyllä huomaa!
Onhan Volvo-Persuilla rahaa ajella kalliimmallakin bensalla, vaikka takki nurinpäin..
No mikäs se seuraava persujen vaalivale on, julkinen sote on turvattava, tai jokin muu vastaava?
*Älkää huoliko. Odottakaa 3v 6kk niin sdp pistää taas kaiken kuntoon. Rahaa annetaan kaikille ja veroja pudotetaan. Velkaa tottakai otetaan koska jollain tämä pitää rahoittaa.
Orpon hallitus ottaa parasta aikaa valtavasti lisää velkaa, persutko ne velat maksaa?
Orpo lässytti velkalaivasta. Ja typerykset kuunteli.. Nyt orpo ottaa JÄTTIPALJON lisää velkaa... Ja ppersut petti aivan täysin.
jep lindman valtaan kaikille avustustusta ja lisää velkaa,veroja alemmas,kyllä SDP osaa hoitaa,mutta millä ilveellä se velka sitten maksetaan pois,tieten pakolaisilla teetetään työtä mikä ei suomipojalle kelpaa
Demarit sentään jakavat vähän köyhillekkin, koksut ja persut jakavat vain rikkaille.
Nythän niitä töitä ollaan pakolaisille puskemassa, koko ajan oikeistossa huudetaan lisää maahanmuuttoa jotta saadaan palkat alas ja voitot kasvamaan. Sitä mukaa kun kaikki palvelut yksityistetään ja siirrytään työpaikoilla syvemmälle paikallisen sopimisen suohon, upotetaan liitot toiseen suohon, niin tulee halpatyövoima ja matalapalkkatyöt lisääntymään joka alalla. Kaiken tuon keskiössä ovat myös persut, vaikka hokivat ennen vaaleja miten palkalla pitää pystyä tulemaan toimeen eikä köyhiltä leikata, eli täysi kusetus koko PS. Koksut ovat jo todistaneet olevansa rikkaiden kommuunin rakentajia, eikä heidän kommuuniin ole duunareilla saati köyhillä asiaa, he vain ylläpitävät sitä työvoimana.
Näin on kuin kirjoitit persut oli Jyrkästi vastaan maahanmuuttoa . Nyt nuttu on nurin ja niitä tuodaan eniten kuin koskaan .Mutta persulle käy ja ne huhuilee jo HYVÄ ME.MAMUTTAJAT. On se sorttinsa pöhölö tuo perus persu
Selvä homma tottakait velkakin kasvaa kun kansantalous supistuu leikkaukset laskee dynaamisen kasvun.
Sehän on päivän selvää, persu pettää aina!
Ainut oikea Suomalainen onPerus-Suomalainen,
Noin ne persut koittavat itsestään siniveristä hallitsijakansaa Suomeen väkisin vääntää, oikea pöljien ylimystö.
SDP ja lindman valtaan niin suomi saadaan veloista pois ,kyllä SDP työtä järjestää vaikka risusavottaa ja rahaa tulee ovista ja ikkunoista ja pensa halpenee,köyhäkansa laittaa tesloja ovat sitten tieten edullisia kansan autoja että maailma pelastuu vihervasurien aatteen mukaan,
Ja sitäkään et osannut kirjoittaa oikein :o) Petosjytky !!
Ei riitä, hallituksessa ei saa olla yhtään oikeistoa torppaamassa esim. verotuksen porsaanreikien tukkimista, sillä yksikin oikeistopuolue hallituksessa riittää estämään kaikki korjaustoimet. Täysi vasemmistohallitus ja myös rikkaat joutuisivat maksamaan veronsa kiltisti, mikä olisikin täyden paniikin paikka oikeistolle. Oikeiston unelma liittojen verottamisestakin toteutuisi viimein, eli jotain iloa kuitenkin koksupersuillekkin.
eikö ne kommunistit hallinnut neuvostoliittoa,no miten se suomessa onnistuu jos vasurit ovat vallassa,ei mitenkään,
Suomessa oikeistokommarit ovat olleet pitkään vallassa, siksipä asiat ovatkin päin Venäjää. Kommuunin rakennuskin on tosi hyvällä mallilla, kohta täällä ei ole varaa elää kuin rikkailla.
Kaikkensa Purra tekee ajaessaan rikkaiden asiaa: Verot köyhille ja rikkaille veroale.
hyvä on suunta olen Rikas,
Et ole.
olen Raakku joka tuhottiin hintani on 600e mikä on ihmisen hinta suomessa,
Persu pettää aina!
Älykääpiötyöttömien varassa ei minkään valtion talous pysy pystyssä. Suomessa on liikaa vihervasurivirkamiehiä ja tukien varassa eläviä ja liian vähän korkeatasoisia yrityksiä ja niiden osaavia ja korkeakoulutettuja työntekijöitä.
Olet oikeassa Purran työkokemus on 0v 0kk 0pv. Älykääpiö Purra tuhoaa Suomen.
Ehtotammekin että vaihdetaan kansa!. Vai vaihdetaankos politikot? On se ihme että Ruotsi porskuttaa ja tehtaat pyörii ja kunnon tilit saa myös työväki. Suomi konttaa aina kun Porvarit pääsee puikkoihin. Eikös nuot porvarit vaadi että verot valtionmaksettaviksi. Ja Purra tainnut nyt hoksata että juu näin tehään.hänkun on vältellyt TYÖTÄ koko ikänsä.
Opetteleppas persu kirjoittamaan.
Näin käy
jollain alkoi työviikko purran leivissä.oli viikon loppu hiljaista
TB.lä taas halpaa 1,688€ 95 pensa.Hyvä Purra.
Persut ovat pahasti kallellaan Venäjälle päin, siksi persut ostavat bensat TB:ltä.
Riikka Purra: Oppositio huutaa punaisena ja media auttaa klikkiotsikoillaan. Voi Riikka, Riikka, sinä petturi.
Näinnon oikea Parku-Purra
Purra petti minut. Purra valehteli minulle, en enään jatkossa äänestä persuja..
ookko sää purran mies.
Äänestämälläkö siellä naimisiin mennään?
Ja niin vain persuttaja on tuhonnut tämän palstan,oli asia mikä tahansa niin tuo persuttaja ei oasaa muuta kirjoittaa.
Varmaan aikaisemmin persutti Marinia kuten kaikki muutkin persut, nyt on kyvyt paremmassa käytössä kun persuttaa persuja.
jep,jep aurinko pilkistää,
Mitä, voiko persuudesta parantuakkin?
Oulaskangas ajetaan alas ja rahat siirretään yksityislääkäripalveluiden tukemiseen.
jee ei tartte jonottaa kun menee yksityiselle,
suomen velat on kohta saamisia,kun lindman ja tuppurainen pääsee valtaan,ja kansalaisilla on kaikki hyvin
Mitä, eikö Orpo ja Purra siihen kykenekkään, eikö edes yhdessä?
Pääpukari on orpo ja sen puoluepukarit. Purra poloinen yrittää vain esittää kovaa mutta itkua vääntää ennen nukkumaan menoa, se on varma.
Puoluetoiminta on joidenkin esillä olemista ja toisten asioista päättämään haluamista jossa tavoitellaan itselle mahdollisimman paljon kaikkea.
Puoluetuki pois jolloin saadaan todellinen kuva kuka on äänestäjiensä puolella.
Antti Kaikkonen sanoi täydellisesti että ei se ole tyhmä joka kysyy, vaan se joka kuittaa...!!!Kiitos Antti Kaikkonen!!
kaikkonenkin on tuomittu ehonalaisuuteen,muistakaa
Kepu petti taas.
Rasistista porukkaa persut läpeensä
Höpö höpö, suomessa ei ole mitään rasismia.
Suomalaiset ensin.
Mauri Peltokangas
Juudas-purra petti köyhät, ja jakoi kansan kahtia..
Suomi on tuhottu jo silloin kun liityttiit eu.hun. Nythän eu,sta määrätään mitä suomessa saa tehdä, nytkin eu vaatii Moottoripyörille katsastusta. Jos suomea ei olis silloin tuhottu niin ei suomen asioita määrättäis muualta.
Mopoille pitäisi määrätä katsastus kerran kuussa, ja heti hylky pienestäkin puutteesta, sen verran hulluksi on mopoilu mennyt.
Taitaa olla niin että Mauri on ainut joka välittää suomalaisista.
Mutta vihaa kaikkia muita, eikä se ole hyvä piirre ihmisessä.
Ketä hän vihaa?
Oliko liian vaikea lause ymmärtää?
Eihänne juopot persut osaa lukea tekstiä tähän aikaan vuorokaudesta!!! Ulkomailta on lavallinen tilattu ja ilman veroja, saa juoda kaljaa muutaman päivän! Näin!!
Kyllä Purra tajuaa, mutta faninsa eivät.
On kuitenkin toiveita, että saadaan kunnon hallitus. Viime kadella
6000 miljoonaa hukannut Tuppurainen ja korruption kokemusasiantuntija Kaikkonen ministereiksi.
Katainen möi ja Sipilä törsäsi rahat hukaten kaikki, persut huutaa naama rutussa Tuppuraista syylliseksi.
Kyllä se on tuo stuppi joka suomen tuhoaa,ei päivääkään ettekö jotain kielteistä venäjästä.Senhän kaikki tietää että putin on kaiken tämän takana. mutta tarviiko jatkuvasti rassata verta nenästä.?
Riikka sanoi ; "Köyhiltä EI leikata ". . Ja sitten hän alkoi leikata rajusti Suomen Köyhiltä. Totaalinen Petosjytky ! Äärimmäinen petos.. Nolo huijari koko akka..
Anonyymi00131
9.10.2026 klo 16.14
"Jokaisella palstalla tulee keskustella palstan aihealueeseen liittyvistä asioista"
https://www.suomi24.fi/opastus/saannot
Mitä sinä pyhäjärven persupakkomielteinen trolli et edellisessä ymmärrä sinun taas kirjoittaessa SÄÄNTÖJEN VASTAISIA avauksia mm. ylivieska palstalle??
Nyt valmis leikkaamaan eläkkeistä.
Jostakiha se on leikattava , kun Kehitysapuun menee miljardeja,.Pääasiahan on että muilla mailla menee hyvin,omista viis veisataan.
Eläkeläiset, älkää vaan äänestäkö persiljoita.