Laavu paloi Utransaaressa

Laavu on tuhoutunut tulipalossa suositulla ulkoilualueella Joensuun Utransaaressa.

Joensuun Rantakylässä sijaitsevaan saareen ei pääse autolla. Pelastuslaitoksen yksiköt saapuivat palopaikalle mönkijällä.
9478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Pelastuslaitos sai hälytyksen Utransaaren eteläpäädyssä palavasta laavusta perjantaina noin kello 14.20. Kun pelastajat saapuivat paikalle, laavu oli jo tuhoutunut.

Äänestä
  • Venkulat asialla. Kyllä vaan Kiinan rangaistussysteemi on rankka ja armoton, mutta toimiva.

    Äänestä

En jaksa enää!!!!

Äänestä

Saivat mällipäät viimeisenkin puulaavun poltettua.

Äänestä

Säilyikö Joensuun geokakkaajien erikoisaarre ehjänä?

Äänestä
  • Geokakkailijoiden arvokas lasipurkki on tallessa.

    Äänestä

Vielä neljä vuotta sitten Utransaaressa oli kolme laavua. Nyt ne kaikki ovat joko palaneet, tai ne on tarkoituksella poltettu.

Äänestä

Tehkääpä seuraava betonista, niin kestää poltella.

Äänestä

Ilmeisesti ihmiset eivät tarvitse viihdykkeitä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Laavu on tuhoutunut tulipalossa suositulla ulkoilualueella Joensuun Utransaaressa.

Joensuun Rantakylässä sijaitsevaan saareen ei pääse autolla. Pelastuslaitoksen yksiköt saapuivat palopaikalle mönkijällä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu