Ollaan menossa aurinkoon mutta pitäisi tietää mikä on paras yhtiö kun on runsaat mitat. Aviomies on 180 kiloa ja minäkin runsaan kokoinen. Ei mahduta tavallisiin tuoleihin, joka on törkeää nyky aikana. Kaikilla pitäisi olla samat oikeudet. Mies tarvitsee myös apua sairautensa kanssa joka pitäisi olla luonnollinen asia jo kaikille ihmisille.
Mikä lento paras tukeville?
Anonyymi-ap
3148
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ostatte neljä lippua, hätäulosskäyntien viereen, ainakin helppo kipata pihalle, jos ei oma tila riitä,
Minullakin on ollut vaikeuksia mahtua koneeseen ja lisäksi ihmiset tuijottavat. On väärin että isommille ihmisille on vieläpä ruokien annoskoot mitättömiä ja alkaa heikottaa ja kasvikset ovat olleet pääosassa vaikka ilmoitettiin että lihaa. Onkin ollut käsi matkatavaroissa omaa purtavaa ja vierestä on siirrytty pois, että on voinut edes jotenkin olla, kun kuulemma sipsinkin murut jotakuta haittaa, vaikka ei hän olisi muutenkaan mahtunut. Koska olen monen vakavan sairauden ympäröimä, voisi olettaa, että lähimmäiset auttaisivat enemmän ja lentoyhtiöistäkin tultaisiin vastaan, kuten olen eräästä tv ohjelmastakin nähnyt.
Läskialennus ja henkilökunta pitämään kädestä? Ja kenkälusikat talon puolesta, että saa takamuksen työnnettyä veskin ovesta sisään, talja avittamaan poistuloa? Kannattaisi kysellä, pääsekö rahtiruumaan, siellä voisi olla väljempää.