Tänään todettu

Anonyymi-ap

Suomessa työkalut maksaa liikaa, siis aivan liikkaa. Tuntuu olevan ilmaa välissä ja paljon, Eli neuvokaa mistä kannattaa tilata ?

6

455

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      TIETENKIN KIINASTA !

    • Anonyymi

      Et sä mitään kaluja tarvitse, kepit ja kivet saavat riittää.

      • Anonyymi

        En ole niin varma siitäkään.


    • Anonyymi

      Mistä työkaluista kyse? käsityökaluja on tuhansia, kymmeniä tuhansia. Kannattaa sisäistää ensin mitä tehdään ja valikoimat työkalumerkkien kuvastoissa.

      Etsiä kauppa tai kaksi netistä joilta voi tilata kaikki mitä useampi suuren valikoiman valmistaja, merkit tarjoaa kuvastoissa. Jos kauppa listaa 5-7 euroopan suurinta työkalumerkkiä niin sieltä saa kaiken hyvän ja toimivan.


      Lisänä kaupat jotka roiskii myyntiin työkaluja ja tarvikkeita eri merkeiltä mutta ei keskity tarjoamaan helppoa ostamista kaikille merkin työkaluille tälläisissä verkkokaupoissa on suuria puutteita valikoimissa eli ei saa työkaluja joilla saa harrastukset, korjaukset, valikoiman kuntoon.

      Tulee erittäin erittäin kalliiksi ja mahdoton saada työkaluja hallintaan jos ostelee työkaluja monista eri kaupoista mitä vain kauppa tarjoaa, yksitellen.

      ( sisään käveltävissä kaupoissa valikoima on erittäin kapea ja puutteellinen ) millekään isolle sekatavarakaupalle ei tietenkään voi tilata kuvaston työkaluja ja sitä toimivaa ja sopivaa työkalua.)

    • Anonyymi

      Mitä aloitus kertoo aloittajasta ?

      • Anonyymi

        Aloittaja on kyvytön, onneton ja pihi.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      236
      4016
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      937
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      930
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      770
    Aihe