Käynnistyy ja saa ajella 15-30 kunnes sammuu. Ei käynnisty uudestaan kuin antamalla ryyppyä jolloin ryntää hetken (ottaa kovia kierroksia) savuttaa ja sammuu ssmantien. Jäähdyttyään lähtee taas käyntiin ja toimii tasaisesti myös tyhjäkäyntiä kunnes meno katkeaa taas kuin veitsellä leikaten. Kaasari avattu/putsattu. Vinkkejä/kokemuksia?
Yamaha malta 3hp käyntihäiriö
3
445
Vastaukset
- Anonyymi
Ainoa keino selvitä moisesta on vaihtaa moottoria.
- Anonyymi
Onko koskaan tullut mieleen viedä huoltoon? tuo lienee joku piskuinen 2t kone joka varmaan kestää vielä saman mokoman kun siihen vaihdetaan tulppa ja kaasarin kalvo ja katsotaan että kipinää tulee, sekä vaihdetaan peräöljyt ja sinkki, veikkaan että selviät satkulla ja sen jälkeen käy ja kukkuu. Noudata myös alkuperäistä öljyn määräsuositusta, mutta käytä noita moderneita moottorisahaöljyjä. Kone on korjattavissa maailman tappiin, tai kunnes päittäisvälystä alkaa olemaan sen verran että konekorjaamossakin tarjotaan uutta tilalle.
vanhat kakstahtikoneet eivät ole kovin ympäristöystävällisiä mutta eipä sekään ole että käyttökelposta tavaraa heitetään tunkiolle ja ostetaan uutta tilalle. - Anonyymi
Tarkasta polttoainepumppu ja antaako kipinää sammumisen jälkeen
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun634591KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1643522Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?642893- 1492841
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492684- 241923
- 241801
- 301656
- 1741630
- 421342