Kynsipsori

Anonyymi-ap

Ei oikein ollu tuoretta ketjua tai en ainakaan löytäny, mutta onko tähän vaivaan mitään tehokasta lääkettä? Kartalin voide auttanu kyllä sääressä olevaan psori läikkään ja on nyt tiessään, onko joku tuota voidetta kokeillu kynsiin?

Betalfatrus voidetta jossain vanhassa ketjussa kehuttiin, mutta tuota pitäisi tilata netistä.

2

654

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itse paranin psorista kun aloin minimoimaan ruokavaliossani karoteeneja ja a-vitamiinia 4kuukautta sitten.

      Syön myös 50mg sinkkiä päivässä.

      • Anonyymi

        Etanoli on alkoholi,
        Kehomme käsittelee etanolin asetaldehydiksi ja sitten etikkahapoksi entsyymien ADH ja ALDH kautta ennen kuin se voidaan poistaa.

        Asetaldehydi on erittäin myrkyllistä. Pitkäaikainen altistuminen on yhdistetty vakaviin terveysongelmiin, kuten hengitystieongelmiin, ihon ärsytykseen ja keskushermostovaikutuksiin. Elimistön sisällä eli kroonisesta alkoholismista, asetaldehydi edistää maksatulehdusta, fibroosia ja kirroosia.

        Kansainvälinen syöväntutkimuslaitos on luokitellut asetaldehydin ryhmän 1 syöpää aiheuttavaksi ihmiselle, koska sillä on vahva yhteys suun, kurkun ja ruokatorven syöpiin.
        Asetaldehydin nauttimisesta ei ole hyötyä; se on vain alkoholin kulutuksen väistämätön sivutuote.

        Retinoli (A-vitamiini) on luonnehdittu alkoholiksi sen molekyylirakenteen vuoksi, joka sisältää hydroksyylifunktionaalisen ryhmän (-OH) . Tämä vetyatomiin kovalenttisesti sitoutuneen happiatomin läsnäolo on alkoholien määrittävä ominaisuus. Nimeämiskäytännön mukaisesti retinoli päättyy kirjaimiin "oli", joka on samanlainen kuin etanoli, isopropanoli, metanoli ja monet muut alkoholit

        Retinolia hajottavat samat entsyymit ADH ja ALDH kehossa.

        Retinoli muuttuu retinaldehydiksi ja sitten retinoiinihapoksi.

        Aldehydit (mukaan lukien retinaldehydi) aiheuttavat oksidatiivista stressiä ja synnyttävät myrkyllisiä vapaita radikaaleja, mikä johtaa riskeihin, kuten syöpään, hengityselinten sairauksiin, allergisiin reaktioihin, sydän- ja verisuonitauteihin, maksasairauteen, synnynnäisiin epämuodostuksiin, diabetekseen, verenpainetautiin, tulehduksiin, hermostoa rappeuttaviin sairauksiin, DNA-vaurioihin ja nopeutuneeseen ikääntymiseen.
        On selvää, että ne ovat aineita, joita meidän on pyrittävä välttämään.

        Liika alkoholi aiheuttaa synnynnäisiä epämuodostumia raskauden aikana. Liika A-vitamiini aiheuttaa synnynnäisiä epämuodostumia raskauden aikana.
        Alkoholismi aiheuttaa maksavaurioita ja arpia, kuten hypervitaminoosi A.

        Se on pohjimmiltaan hidastettua alkoholismia, ilman humalaa. Mukana rasittunut maksa.

        Jos käyt läpi kaikki oireet, huomaat, että ne ovat noin 90 % samanlaisia ​​ja ulottuvat päästä varpaisiin. Näillä linjoilla:

        Jos uskot alkoholijuomien olevan haitallisia, vältä myös A-vitamiinia.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      90
      2907
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      208
      1151
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      82
      1096
    4. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      190
      994
    5. Mikä on sun ja kaivattusi nimen viimeinen kirjain?

      Välillä näin päin...
      Ikävä
      73
      971
    6. Suomalaiset nuoret Eu:n köyhimpiä?

      Suomalaisen nuoren varallisuus keskimäärin 5000e. Eu:ssa keskimäärin 25 000e.
      Maailman menoa
      105
      925
    7. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      65
      842
    8. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      20
      706
    9. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      69
      693
    10. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      57
      588
    Aihe