Suomessa on käytössä sotatilalait. Kenttäoikeuksissa voidaan julistaa kuolemantuomio.
SOTILASTIEDOTE
7
318
Vastaukset
- Anonyymi
ahlrothin perhe koki tämän kohtalon.
- Anonyymi
Ohjeita Pääesikunnalle,
Reilun kuukauden kuluttua Suomea uhkaa vaara. Puolustusvoimien pitää tarvittaessa torjua hyökkäys Ouluun Ruotsin rajan yli.
Niinisalosta Naton joukot pyrkii Tampereelle.
Nämä molemmat hyökkäykset pitää pyrkiä torjumaan neuvottelemalla, mutta sotaankin on varauduttava. Ehdotankin Suomen siirtymistä osittaiseen liikekannalle panoon, vaikka harjoituksen nimellä.
00 - Anonyymi
militantteja on tampereella, ja oulun ympäristössä ja lohtajalla ja tikkakoskella ja rovaniemellä, toimikaa sotilaat.
- Anonyymi
Jos a merikka tekee sodan maassamme ja taistelee viimeiseen suomalaiseen.
Kuitenkin nekin ovat Eduskunnan hyväksynnän mukaisia käyttöön otettuna, taas ihmisiä orjuuttavat lait lestoilla on heidän johtajiensa peukaloiden alla.
- Anonyymi
olkaa pohjanlahden perukoilla sotilaat hereillä.
- Anonyymi
Pietarin siipi vauhdissa, heikkoa propagandaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.244495Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma993098Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni2002925Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.542560- 791305
Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk651066Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie25952- 105919
Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril115800Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA46798