Suomessa on käytössä sotatilalait. Kenttäoikeuksissa voidaan julistaa kuolemantuomio.
SOTILASTIEDOTE
7
333
Vastaukset
- Anonyymi
ahlrothin perhe koki tämän kohtalon.
- Anonyymi
Ohjeita Pääesikunnalle,
Reilun kuukauden kuluttua Suomea uhkaa vaara. Puolustusvoimien pitää tarvittaessa torjua hyökkäys Ouluun Ruotsin rajan yli.
Niinisalosta Naton joukot pyrkii Tampereelle.
Nämä molemmat hyökkäykset pitää pyrkiä torjumaan neuvottelemalla, mutta sotaankin on varauduttava. Ehdotankin Suomen siirtymistä osittaiseen liikekannalle panoon, vaikka harjoituksen nimellä.
00 - Anonyymi
militantteja on tampereella, ja oulun ympäristössä ja lohtajalla ja tikkakoskella ja rovaniemellä, toimikaa sotilaat.
- Anonyymi
Jos a merikka tekee sodan maassamme ja taistelee viimeiseen suomalaiseen.
Kuitenkin nekin ovat Eduskunnan hyväksynnän mukaisia käyttöön otettuna, taas ihmisiä orjuuttavat lait lestoilla on heidän johtajiensa peukaloiden alla.
- Anonyymi
olkaa pohjanlahden perukoilla sotilaat hereillä.
- Anonyymi
Pietarin siipi vauhdissa, heikkoa propagandaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73853
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104708- 35577
- 40575
- 29572
- 46570
- 33559
- 50540
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34537- 35464