Ei ole normaalia

Että Haapajärveltä kaikki loppuu. Edes Tinzeä ei saada tänne tuppukylään. Ei ole mikään mukaan tämän palstan keskustelu normaalia. Ihan outoa settiä, lukekaa nyt itsekin ja miettikää.
181218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Ja kun tänne jotain kirjoittaa niin kaikki poistuu heti. Ihan turhaa kaikki ja ainakin tämä keskustelu

Äänestä

Haapajärvellä yleinen ilmapiiri on äärettömän negatiivinen. Paljon ollaan vaatimassa ja toivomassa, mutta kun tekojen aika tulee, ei kukaan ota vastuuta tai kääri hihoja ja ala hommiin. Muutama yksilö saattaa yrittää innostaa, mutta heidänkin into loppuu lyhyeen kun huomaavat, ettei ketään saa mukaan talkoisiin.

Jotta tässä kaupungissa tapahtuisi kehitystä, se vaatisi meidän kaikkien osallistumista. Kaikki-mulle-heti-nyt -ajattelu romukoppaan ja yhteistä hyvää ja etua ajamaan. Valitettavasti niin palkansaajat kuin yrittäjätkin tuntuvat tikahtuvan omaan itsekkyyteensä, ja tästä syystä ei saada mitään hyvää aikaiseksi.

Jokaisella kaupunkilaisella olisi peiliin katsomisen paikka. Sieltä se vika löytyy.

Äänestä

Petosjytky tuhoaa ja lamauttaa suomea..

Äänestä
  • Kyllä nyt sannaa tarvittas.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Kyllä nyt sannaa tarvittas.

    Ei vaan Stockmannin myymälä Haapajärvelle!

    1Äänestä

Tämä homekylä o loppusaeellä.....kaik lähtee mittää ei tuuuuu....noh hometta ja velkaa tulé!

Äänestä

Ylivieska ja muut isot vetää kaupat ja yritykset..ihmiset muuttaa perässä ja nyt kepujen sote lakkauttaa terveyden hoidon nii viimenen siletti tänne

Äänestä
  • Ylivieska ei ole iso paikkakunta. Tuppukylä sekin on

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Ylivieska ei ole iso paikkakunta. Tuppukylä sekin on

    Ei kuitenkaan haise paskanhaju kuten Oulussa, Oulu talvella kylmä paikka.

    Äänestä

Haapajärvi on muutenkin sivistyksen pohjasakka kylä, juorujen perusteella ihmisille jaetaan tuomioita, Vainoamista ja seurailua tehdään isolla joukolla, paskakylässä pitää olla aina joku mitä porukalla syödään. Jokaisen kannattaa perehtyä omaan menneisyyden tunkioonsa ennen kuin ryhtyy kiven heittoon

Äänestä

Maski päähän persut. Yksinkertaista.

Äänestä

Joutaa loppuakkin. Kuoleva kylä pahanen.

Äänestä

Tinzeeee

Äänestä
  • Kukahan minkään ison pers...n ketkutusta haluaa katsella. Per...e haisee pas...alle.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Kukahan minkään ison pers...n ketkutusta haluaa katsella. Per...e haisee pas...alle.

    Tinze on ihana

    Äänestä

Tinzeeeeeeeeeeeeeeeee

Äänestä

Haapajärvellä avataan uus tanssikoulu

Äänestä

Haapajärvellä tapahtuu. Seuratkaa ilmoittelua

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Että Haapajärveltä kaikki loppuu. Edes Tinzeä ei saada tänne tuppukylään. Ei ole mikään mukaan tämän palstan keskustelu normaalia. Ihan outoa settiä, lukekaa nyt itsekin ja miettikää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu