Minusta turhaa patsastelua ja verovarojen haaskaamista.
Mitä maakuntaliitto tekee ja saa aikaan?
23
317
Vastaukset
- Anonyymi
En jaksa enää!!!!
- Anonyymi
Kesätauolla ovat ja sen jälkeen alkaa koululaisten lomat ja heti perään talvitauko. Mämmiä yrittävät viedä Japaniin kärki hankkeena ja muuta hyvää pöhinää.
- Anonyymi
Japanissa maakuntajohtaja matkailee alvariinsa ja brysselissä. Maakunnan tilanne on umpisurkea ja edunajaminen ei tuota tulosta.
No somessa tuodaan itseä esille kyllä. Turhoo kulunkia koko liitto ja nokkamies Hirvonen!- Anonyymi
Jotenkin itteään täynnä koko ukko. Tyhjänpäiväistä viisastelua ja itsestäänselvyyksien hokemista. Olisi pysynyt vaan Juuassa.
- Anonyymi
Liukuhihnayliopistoissa tuotetuille hömppämaistereille pitää olla virkoja, jos ei muuta niin paperiliittimien laskemista ja kynän teroittamista.
- Anonyymi
Älkääs nyt. Kohta on taas maakuntapäivä. Jippii! Vuoden kohokohta jota 40 ahkeraa maakuntaliittolaista, hallitus ja valtuusto ovat kovasti valmistelleet.
- Anonyymi
En kestä enää.
- Anonyymi
Sai se aikaan Pentti Hyttisen Ilon Apostoli kirjan verovaroin. Uskomatonta mutta totta.
- Anonyymi
Mikä tämä liitto siis on. Miten ne auttaa mua jos kerta maksan niitten kuluja veroistani?
- Anonyymi
Poliitikkojen turvatyöpaikka. Kuten sitra
- Anonyymi
Ovatko hyö ees kaarjaakkoja. Mie sitä vaan että hyvväähän hyö tarkoittavat.
- Anonyymi
Suomen maakuntaliitoissa noin 1000 suojatyöpaikkaa. Kunnat herätys. Valtio herätys. Purra herätys. Kepun linnake on purettava. Maakuntajohtajien elitistiselle touhulle stoppi.
- Anonyymi
Liitot jämähtäneet 1980-luvulle. Mikään ei ole muuttunut.
- Anonyymi
Taitavat tehdä paljon kotitöitä eiku siis etätöitä.
- Anonyymi
Suunnittelevatko he siellä kakkipylpyröitä ja sukkahousubaanoja?
- Anonyymi
Ottaako maakuntanaiset ahnaasti palaveri matkoilla munaa?
- Anonyymi
Stressiä on jotenkin varmasti purettava.
- Anonyymi
Jauhaneet samaa aluekehitysjorinaa jo 40 vuotta. Kukaan ei huomaisi jos lakkautetaan saman tien.
- Anonyymi
Johtajien turhia somepostauksia ainaski.
- Anonyymi
Sitä juuri.
- Anonyymi
hell yeah. Kotioveen voi laittaa tarran ei mainoksia eikä ilmaisjakelua. miten onnistuisi toimeksiantona: "ei maakuntajohtajan itserakkaita ja hölmöjä somepostauksia"?
- Anonyymi
Turha organisaatio. Jos maakuntaliitot lakkautetaan, niin mikään ei muutu.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset24517316Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"17812323Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El556091Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään684930MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny194910Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.264032Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843615Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja133545Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1393076S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.3191737