Mikkeli Pridesta toivotaan yhteistä ja lämminhenkistä tapahtumaa Näytetään, että täälläkin saa oi

Anonyymi-ap

Mikkeli Pridesta toivotaan yhteistä ja lämminhenkistä tapahtumaa – "Näytetään, että täälläkin saa oikeasti olla oma itsensä"

Saako olla persu?

20

478

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Todellakin! Suurin osa tuolla on persuja, joten kaappipersukin mahtuu mukaan.

    • Anonyymi

      Sen kun olette omia itsejänne! Ei siihen mitään kulkueita eikä lippuja tarvita, saati jotakin juhlintaa! Sellainen ei ole yhdenvertaisuutta, vaan nostatte itsenne muiden yläpuolelle ! Miksi ei voida vain olla niin kuin tavallisetkin ihmiset ihmisten joukossa korostamatta itseänne!!

      • Anonyymi

        Ei persut oo mitään tavallisia ihmisiä


      • Anonyymi

        Nimen omaan!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei persut oo mitään tavallisia ihmisiä

        Liianko periaatteellisia vai viisaita ovat?

        Vai eivätkö persit riittävästi innostu hössöttään rasismista tai wokeileen "oikeilla" pronomineillä?

        Tau enitenkö ketuttaa suomalaisten asemoiminen yhteiskunnassa ykkösiksi siitä huolimatta että mokomat ovat enemmistöltään valkoihoisia heteroita?

        Joku noistako tökkii?


    • Anonyymi

      oon hetetero mut kiinostas tietää miten mlisää ennenmuinoin homiltiin ja missä?kun se oli vielä laitonta ja kuitenki homotti. yleisissä vessoissa vai miten?

    • Anonyymi

      Eipä tainnu olla yhtään oikeassa työssä käyvää ihmistä Pridessä, hitto mitä touhua. Suurin osa ylipainoisia veteläisiä tai muuten jonkun diagnoosin omaavia.

      • Anonyymi

        Mihin ryhmään itse kuuluit siellä ollessa ja miksi et tee oikeita töitä?


      • Anonyymi

        Olihan siellä prideaktivistiksi muuttunut kaupunginjohtaja Kinnunen saarnaamassa priden puolesta. Munasi kyllä itsensä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mihin ryhmään itse kuuluit siellä ollessa ja miksi et tee oikeita töitä?

        Ehkä raakkuja suojelemassa; Suomeen heti poikkeuslaki; se on katastrofi nyt!


    • Anonyymi

      Nuissa prideissä on syy miksi lapsia ei tule, eihän kaksi samaa sukupuolta omaavaa voi saada penikoita biologisesti vaikka kuin hierovat toisiaan yhteen. Heille pitäs joku haittavero keksiä,

    • Anonyymi

      Pride on uusmarxiilainen ideologia yhdysvalloista. Seta ajaa priden avulla rajuja muutoksia sukupuolipolitiikkaan. Sen ajatuksena on tuhota perhe, joka muodostuu isästä ja äidistä sekä lapsista.

      Se on saanut jo paljon hävitystä aikaan.
      Suomessakin ihminen voi kerran vuodessa päättää mitä sukupuolta on. Lapsille ei koulussa enään opeteta jakoa poikiin ja tyttöihin vaan suolletaan setan avulla sukupuoliprobagandaa lapsille. Samoin järjestetään draq showta ja gayklubeja lapsille aikuisten kanssa.

      • Anonyymi

        Trolli vastustaa kaikella tavalla nykyaikaa.
        Olipa suuri yllätys.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Trolli vastustaa kaikella tavalla nykyaikaa.
        Olipa suuri yllätys.

        Tuollaista nykyaikaa minäkin vastustan. Ei kaikkiin hullutuksiin pidä mennä mukaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Trolli vastustaa kaikella tavalla nykyaikaa.
        Olipa suuri yllätys.

        Voi sua pöhlöä.

        Onko sun argumentin perustelu oikeesti joku "nykyaika"?

        Mihin jäi aivot - vai oliko niitä?


    • Anonyymi

      Henget ei ole lämpimiä, ei lainkaan.

    • Anonyymi

      Lqbt väki levittää apinarokkoa

    • Anonyymi

      KUKA ON JEESUS
      Jeesus on hyvä Paimenemme! Hän tahtoo hyvää jokaiselle ihmiselle, joka tulee Hänen turvalliseen yhteyteensä. Se on mahdollista! Voit saada luotettavan varmuuden, että Jeesus Kristus on todellinen Henkilö ja syntiemme sovittaja. Hän lupasi, että "etsivä löytää, anova saa ja kolkuttavalle avataan". Matteus 7:8. Tämä lupaus koskee lapsia, nuoria ja kaiken ikäisiä. Jokainen etsivä löytää ja saa turvapaikan, joka kestää kaikissa vaiheissa vaarallisen maailman keskellä. Etsivän ihmisen ensimmäinen asia on löytää luotettava taho, josta voi etsiä ja kysellä. Sellainen lähde on Jeesus itse! Hänellä on aina "avoimet ovet -päivä". Voit ottaa yhteyttä Häneen milloin tahansa puhumalla ja keskustelemalla (rukoillen). Ja Hän kuulee kun tosissasi pyydät saada tulla Hänen yhteyteensä ja saada syntisi anteeksi.
      Sinua varten on tarjolla siunauksen täyttämä elämä Jumalan rakkauden vaikutuspiirissä tässä ajassa, ja ikuisuudessa ikuinen elämä taivaan maassa. Voit ottaa yhteyttä myös meihin, jotka olemme jo löytäneet elämänyhteyden Jeesuksen kanssa. Linkissä yhteystiedot, kirjoituksia, puheita ym.

      www.Jeesus-on-Herra.com

    • Anonyymi

      Homoja ei saisi nimittää homoiksi. Mutta heteroja saa toki nimittää heteroiksi.
      Kumma juttu. Homot onkin lähteneet saatanasta, kai se on arka asia sanoa homoja homoiksi.

    • Anonyymi

      Syntyvyys on vähentynyt homojen takia. Joka paikassa esittämällä esitetään homoutta, jo pikkulapsikin nuorena ymmärtää, että vain kaksi miestä kuuluu elää yhdessä, koska tätä mallia joka puolella näytetään.
      Näin on saatu vääristettyä elämän kulkua. Malli on, mitä näkyy.
      Homojen näyttäminen pitäisi kieltää.

      Itse en katso juurikaan ohjelmia, joissa on homoja, koska ne minua inhottaa.

    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      74
      3860
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      93
      3251
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      112
      2535
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      19
      1720
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      74
      1505
    6. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      123
      1402
    7. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      99
      1393
    8. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      58
      1363
    9. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      55
      1103
    10. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      58
      1083
    Aihe