Taas motoristit!
Ex-motoristi
252495
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Simo Rantalainenkin sai osansa motoristien raivosta!
http://www.iltalehti.fi/2005/06/20/200506203193053_uu.shtml
Eikös se ole ihan selvää että nenään sattuu jos kerran kiukutteleen suotta alkaa... vai kuunteletko itse vittuilua? Jos ei kaveri tajua olla itse hissuksiin niin toi loppuhan pitäisi olla ihan oikeutettua toimintaa silloin ulkopuolisilta.
... Mies löi Tuiran kaupunginosassa sijaitsevassa asunnossa puukolla tuttua miestä rintaan, mutta puukko pysähtyi luihin.
Taas oli mies kyseessä, ne muuten pitää kieltää lailla! Onko tietoa, omistiko tuo mies esim. televisiota, sitten vois kieltää telkkaritkin lailla, koska aika moni TV:n katelija tekee rikoksia joka päivä.
Semmoisia me motoristit ollaan. Pitäähän se koittaa jotenkin bensoissa pysyä. Me varastellaan pääsääntöisesti mummoilta rahat ja sitten niillä ostetuilla bensoilla me vaarannetaan kakikki muut viattomat sivulliset tielläliikkujat.
Ensin ryöstellään ja pahoinpidellään sivullisia ihmisiä ja sen jälkeen ajetaan kuin mielipuolet!
http://www.iltalehti.fi/2005/06/20/200506183190800_uu.shtml
On se kumma jos moottoripyöräilyä ei voida lailla kieltää! Eduskunta huhuu, toimenpiteitä!
Simmosta se on. Paas varoen ettet joudu ryöstetyksi. Tänään mennään taas vohkiin bensarahat joltakin onettomalta ja sitten mennään taas vaarantamaan kaikki muut viattomat sivulliset tielläliikkujat. On se mahotonta mennoo juu.... varokaas vaan hippulat kun me tullaan.... Semmosia me ollaan me tosimotoristit.
Toinen halveksittava ihmisryhmä motoristien lisäksi sit kai on miehet. Mainitun motoristiuutisen jälkeen kun on:
"..Mies löi Tuiran kaupunginosassa sijaitsevassa asunnossa puukolla tuttua miestä rintaan.."
Koskahan miehet kielletään?
valittajat? Nämä elämääkin suuremmat ihrakasat ja pullamössö nyhveröt voisi kieltää kans. ex je?
Entäpä kävelemisen kieltäminen? Kuinkahan monta rikosta vuodessa jäisi tekemättä, mikäli käveleminen kiellettäisiin lailla, ajatelkaapas!
... että rasvan käyttö kiellettäisiin lailla. Tällä säästettäisiin varmasti monta ihmishenkeä vuosittain kun liikalihavuuteen liittyvät oheissairaudet pienenisivät. Rasvaa ja rasvaisia tuotteita myyvät liikkeet pitäisi tuomita tuntuviin sanktioihin kaikkien muiden sivullisten viattomien syöppöjen terveyden vaarantamisesta.
kieltää syöminen lailla, niin vähenisivät kaikki sairaudet aikalailla! Loppuisi muuten rikoksetkin yksin tein, eikä tarvisi enää lukea noiden idioottien provoja päivästä toiseen. No, eipä tätä kyllä pakko ole lukea.
MOTORISTI TULEE JA TAPPAA...motoristit syö lapsia !
Moottoripyöräily pitäisi heti kieltää! Tatuoidut kamalan näköiset äijät poistavat pyöristään pakoputket ja terrorisoivat koko kaupunkia melusaasteella!
... mihin onkaan maailman meno äitymässä... Ei saa enää juoda siinä metelissä rauhassa kahveeta parvekkeella ja hoidella pelargoonioita. Noi kamalan näköiset hulivilit pilaavat täydellisesti miljöön.. kerrassaan kamalaa sakkia. Täytyykin tästä lähteä katsomaan etteivät pelargoonit ole kuivahtaneet ennen kuin pistän kahveen tippumaan. Ostin eilen uutta merkkiä... vähän jänskättää miltä mahtaa maistua.
Naapurin rouva meinasi jäädä viime viikolla pärinäpojan alle. Kauppakasit tippuivat ja keräkaalit menivät pilalle, eikä kaahaaja edes pysäyttänyt.
Semmosia ne on juu noi pärinäpoijaat. Olisi kyllä mokoma saanut tulla poimimaan ne keräkaalit edes takaisin pussiin. Piiskasta pitäisi kyllä antaa moisille. No mites rouva selvisi muuten järkytyksestään? Varmaan ainakin paskoi tenoihinsa. Minulla ainakin levähti eilen illalla lasti pöksyyn kun pelargoonit hyppäsivät voltin purkeissaan parvekkeen reunalla kun yksi pärinäpoika oikein kaasutti parvekkeeni kohdalla. Varmasti kiusalainen näki minut jo kaukaa että juon kahveetani parvekkeella.
ootkos tullu koskaan aatelleeksi kuinka monta sivullista kuolee motoristi onnettomuuksissa tms. tilanteissa?taitaapa aika harvoin olla muita kuin kuski itse vahinnoittuneiden listalla.mut entäpä auton aiheuttamia sivullisten henkilöitten vahingoittumisia?no niitä saapi lukea joka päivä lehdestä.millon ajetaan kävelijän,pyöräijijän tai MOTORISTIN päälle tai kyydissä on täysi lasti porukkaa ja pyöräytetään metsään.siitä sitä pahaa jälkeä syntyy etkä tunnu siitä olevan moksiskaan.sinua taitaa vain vituttaa kun et itse saa mahdollisuutta ajaa moottoripyörällä:)
Eihän meillä ollut tarkoitus hakata sitä Simoa,mut kun se sattu oleen hollilla.Pakkohan joku oli hakata kun kerran naismotoristejä ollaan ja kovia.
Taitaa teitä vaan vituttaa kun ei pääse autolla niin lujaa että pääsis lehtiin, ootte te kyllä naurettavia, te autoilijat. Montakohan uutista onkaan autoilijoiden törttöilyistä, pitäsköhän alkaa kattelemaan lehtiä ja laitan tänne sitten aina? Eiku ei, eivätpä taida ees yhen päivän jutut tänne mahtua.
Vai että melusaastetta? Pahempaa saastetta tuotatte te tiukkapivot jotka ette osaa kuin valittaa ettekä sitäkään kunnolla ja juoruatte päivät pitkät, ei pyyhi hyvin ei.
Miksi aina syntyy suurikin haloo kun motoristi tekee jotain, eikö ihan yhtä hyvin vois alkaa ilmestyä otsikoita "Autoilija tappoi miehen" tjsp?
Veikkaan vähän että ei ole väliä ajaako moottoripyörällä vai ei, lienee selvää että hemmot jotka hakkaa ihmisiä eivät ole päästänsä täysin terveitä, moottoripyörät eivät liity asiaan millään tavalla.
Laitetaan kunnon vuotuiset käyttömaksut vielä hankinnan verotuksen päälle, niin loppuu monelta raggarilta ja räkänokalta ajelut. Esim 1500-2000€/vuosi!
Ehdotan jarruvarjoja moottoripyöriin pakolliseksi,
Jos nopeus nousee liian suureksi voi poliisi kaukosäätimellä napsauttaa varjon auki ja kaaharipakoilija jää kiikkiin!
Oisko vähän jänskää pakata laskuvarjo selkään. Sitten motarille, 300 viisariin ja avata varjo. Kestäsköhän stongat vai vääntyskö ne mutkalle... toi muutes tarttis testata....
Onko kukaan kokeillu.. kannattaako laittaa silloin pyörään selkänoja...
Kyllä nuo hakkaajat on idiootteja, missäköhän hakkaajien järki on? tuommoiset hakkaajat, ei himputti, taitaa tippua motoristien suosio kun tuollaista tapahtuu.
Tänne aiheeseen on näköjään tippunut vissiin vitsejä aika paljon:
"moottoripyöräily pisäisi kieltää"
"moottoripyörille pitäisi määrätä kunnon käyttömaksu, niin loppuisivat joiltakin ajelut"
" Ehdotan jarruvarjoja moottoripyöriin pakolliseksi"
Tulkoon vaan, niin varmana pamautan tahallani nokkakolarin henkilöauton kanssa, joka on täynnä lapsia, moottoripyöräilystä en luovu niin kauan kun olen hengissä. Olen myös vahvasti sitä mieltä ettei pyörissä saa olla mitään tuollaisia juttuja, teho ei saa mitenkään olla rajoitettu edes turvallisuuden vuoksikaan. Olen itsekkin idiootti jos jotain tuollaista tulee.
Mitään motoresteja ollu. Jotai kloppeja, ei mitää tekemistä motoristien kans.
Mitä ne oululaiset puukkohippasille... Kyllä se on täälä meilläpäin ollu perinnelaji mut ei kait Oulus.