Pieni Monkey vetää joka ilta muuta-
man kierroksen klo 20-22 Rantaka-
dulla parin muun kera. Valkoinen isoääninen auto säestää! Kannattaisi poliisin jo puuttua tuohon vaaralliseen leikkiin? Vai tarvitaanko ruumis?
Mopot joka ilta 75 km/h Rantakadulla?
19
743
Vastaukset
- Anonyymi
Ralliahan tuossa on joka ilta mopoilla ja autoilla rantakadulla, ei poliisia kiinnosta tulla katsomaan koska teettäisi heille liikaa töitä poistella autoja ja mopoja liikenteestä ja kirjoitella sakkoja..
Lasten vanhemmat voisi itse tulla katsomaan kullannuppujensa käyttäytymistä liikenteessä? Ai niin, eivät hekään välitä.
Perjantain Raahen mopomiitillekkin kuulemma oli lupa annettu.. Juupajuu 😂- Anonyymi
Kyllä luonnollinen poistuma noista muutaman kerää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä luonnollinen poistuma noista muutaman kerää.
Toivottavasti
- Anonyymi
Mitäs tuota turhia ujostelemaan. Oulun Poliisilaitoksen nettisivujen kautta vain valvontapyyntö Rantakadulle ja samalla Siikajoentielle. Siellä tulee usein vaaleatukkainen poika mopolla vastaan keula pystyssä.
- Anonyymi
Kiitos vinkistä
- Anonyymi
Poliisilla on vapaa-aikanaan samat toimivaltuudet kuin virkatyössä ollessaan, jos hän puuttuu rikoksiin. Poliisi saa puuttua rikoksiin tämän pykälän nojalla poliisin toimivaltuuksin vapaa-ajallaan kuitenkin vain, jos se on välttämätöntä rikoksen estämiseksi.
- Anonyymi
Tuohan on sitten 24/7 hommaa. Sillä Raahessa hommia piisaa. Ei muuta, kuin lisää säästöjä ja vähemmän poliiseja. Vosihan rikolliselle keksiä, jonku tee se itse tunnustus Apin tuonne netiin ja tuomitse itse itsesi
- Anonyymi
Poliisi on vittumaisten poliitikkojen räsynukke ja juoksupoika.tekevät sen minkä saavat tehtäväkseen esim Raahessa lestoilta sossuakoilta ja muilta muka tärkeiltä.poliusi on ystävämmekö.ei ole saatanan tinanapit.
- Anonyymi
Onneksi tulee syksyn pimeys ja talvikin sitten, niin vähenee nämä idiootit tuosta rantakadulta rälläämästä.. Sitten tuleekin kuitenkin seuraavat idiootit museon rantaan käkkäreitään esittämään kun lumi saapuu.
- Anonyymi
Älä hätäile.joulu tulee ja arkihuolesi kaikki heitä.poliisi viettää joulua eikä touhua.poliisi ei tee mitään jos ei joku kaupungin tantta tms hyypiö ole asialla joka antaa vinkin poliisille.
- Anonyymi
Eilenkin tuli taas 2 skootteria kävelykadulla vastaan, on ihan jokapäiväistä että nuoret ovat ottaneet kävelykadun mopoilleen ja skoottereilleen kulkuväyläksi. Onko liikennesäännöt unohdettu vai onko tosiasia, että nuoret itse, poliisit ja kukaan sivusta katsojakaan ei vaan välitä mitään? "Antaa nuorten Olla nuoria"? Nuorten välinpitämättömyys näkyy kyllä joka puolella ja joka asiassa.
- Anonyymi
Onko autossa VS VS tarrat ja leed valoja +teippauksia. Kuski isoääninen?
- Anonyymi
Mieti taas kumpi että nuoret nauttii elämästä KUN PARILLA SUOMALAISELLA NUORELLA on ne mopot SIKSI koska ne ei enään uskalla hankkia koska poliisit kyttää niitä mut sit ei niitä roadmaneita jokka puukott@ttelee ynnä muuta ja monet suomalaiset nuoret ei hommaa kulkupeliä siksi kun ne pelkää koska niistä saa vitusti sakkoa nii ei kukaan halua hankkia sitten ihmtellään miksi nuoret räyhää kylällä ehkä siksi koska niillä ei ole mitään muutakaan koska poliisit ny kyttää kaikkia olipa mönkiä tai mikä ikinä olikaa
Ja seki et ennen oli kunnon mopo poikia mutta harva suomalainen ajaa enää mopoolla kun poliisit antaa jopa 200€ sakkoja- Anonyymi
Poliisit ei anna tarpeeksi sakkoja!!
- Anonyymi
Ei niitä sakkoja huvikseen jaella, sakkoja saa vain jos rikkoo liikennesääntöjä, joten kyllä mopolla voi ajella aivan rauhassa kun noudattaa sääntöjä.
- Anonyymi
Sepi vs sakottaa nykyään mummoja taloyhtiöissä!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El936484MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny515555Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.624339NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun824234Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja763984Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.811361- 781187
- 3281165
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32920Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is296865