Rakastuin sinuun, kului aikaa ja huomasin, että tunne oli yksipuolinen. Myöhemmin olen tuntenut voimakasta henkistä yhteyttä, mutta nyt olen alkanut epäilemään senkin olevan yksipuolista. Elämän suuria tragedioita.
Yksipuolinen yhteys sinuun nainen
14
512
Vastaukset
- Anonyymi
Kannattaa takoa silloin kun rauta on kuumaa ja ottaa siihen rakastuksen kohteeseen ihan oikeasti yhteyttä.
- Anonyymi
Toivon, että hän pitäisi minua erityisenä ja tuntisi henkistä yhteyttä minuun. Olisi niin mielenkiintoista oppia tuntemaan hänet. On lapsena/nuorena ehkä liikuttu samoilla mailla ja sitten uudestaan noin kymmenen vuotta sitten, mutta eri alueella. Ja sitten ajauduttu taas samalle seudulle. Hänen olemuksesta huokuu minulle onnellisuus, kodikkuus. Hänen kohtaamisen jälkeen elämässäni on ollut kaikenlaisia, mutta kukaan ei ole tuntunut samalta.
- Anonyymi
Missä eri alueella kymmenen vuotta sitten? Mullakin on yhdestä miehestä jännä olo aina, kun nähdään.
- Anonyymi
Kun kertoo ja näyttää tunteensa ei ole häviäjiä
- Anonyymi
Meidän juttu alkoi tosiaan niin, että sulla oli tunteita ja kiinnostusta enemmän sillä mä olin varovainen ja sokea sun tunteille. Kun kohdattiin uudelleen, mun oli vieläkin vaikea uskoa mahdollisuuksiin, mutta aika pian siitä sä veit mun sydämen kuin vahingossa. Henkinen yhteytemme on ollut siitä lähtien hyvin vahva. Vaikka en kuulisi sinusta mitään, tunnen usein yhteytemme. Ehkä tämä ujo kommunikointimme saa meidät epävarmoiksi toistemme tunteista?
- Anonyymi
Ei ole ollut yksipuolista. Rakastuin sinuun. Erohelvetti oli käsillä ja se piti hoitaa tossa. :) En halunnut siihen vielä mitään.. Nyt olisi mahdollisuus sinuun ja minuun, jos olet vielä silläpäällä, että haluat. Odottelen sinua kyllä. Olet ajatuksissani niin paljon.
- Anonyymi
Vielä…
tuo viesti oli Ihanalle. 😘
- Anonyymi
Mistä tiedät, että oli yksipuolista? Jotain tunnistetta tarvis olla
- Anonyymi
Ei ole yksipuolinen
- Anonyymi
Kyllä pitäisi ottaa yhteyttä ja kysyä. Saisit itsellesi mielenrauhan. Voihan se olla samalla tavalla siellä toisellakin. Pääsee eteenpäin kun selvittää yhdessä tai erikseen.
- Anonyymi
Miten huomasit sen olevan yksipuolista?
- Anonyymi
Yleensä haluaa kovasti tehdä jotain sen eteen että voisi nähdä tai tavata. En kai itsekään ole tehnyt tarpeeksi, eikä kannatakaan enää. Selväksi tuli, vaikka tunteet on. /sivusta samaistun aloitukseen, mutta en omi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yleensä haluaa kovasti tehdä jotain sen eteen että voisi nähdä tai tavata. En kai itsekään ole tehnyt tarpeeksi, eikä kannatakaan enää. Selväksi tuli, vaikka tunteet on. /sivusta samaistun aloitukseen, mutta en omi.
Riippuu varmaan ihmisistä ja kommunikointityyleistä, mutta itselläni kävi niin, että alussa ajattelin tunteitteni olevan automaattisesti yksipuolisia ja siksi tukahdutin ne. En kertonut kenellekään tunteistani. Myöhemmin ystävä paljasti, että tämä mies oli tykännyt minusta. Oli vähän ristiriitaiset ajatukset. Joskus paljon myöhemmin hän itse lähestyi ajatuksineen, mutta jostain syystä olin täysin sokea enkä ymmärtänyt yhtään, että olisi pitänyt tehdä jotain. Jostain syystä olen ihan idiootti mitä tulee omaan rakkauselämään. Ehkä se oli vaan väärä aika, mutta kylläpä on ottanut päähän, että miksi en ymmärtänyt hänen lähestymistään. Toinen mitä en ymmärrä on omat tunteeni. Tukahdutin ne niin pitkään, etten edes tajunnut että olin rakastanut häntä. Tunnejutut ei ole aina aivan yksinkertaisia. On mahdollista, että hän otti sen torjumisena vaikka ei ollut tarkoitus. Mutta oma vikani.
- Anonyymi
Höpö, tunnen kemian, aistin läsnäolosi tai vaistoan ja ilmaannut. En kehtaa kysyä vaikka haluaisin olla tekemisissä....naiselta
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501477
- 591411
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101018- 60811
- 49794
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41755Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118617Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit84593Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32587- 38556