Luonto -sanalla saat apurahan, mutta...

Anonyymi-ap

Se on tämä uusi uljas aika, kun julkinen liikenne surkastutetaan ja kaikki pääsevät mukaan Kremlin rosvolauman kanssa pelaavaa Temumaata rikastuttamaan (jolle viisaat päättäjämme antavat luvat merikaatopaikkaan). Planeetan mineraalivarat riittävät jopa muutaman vuoden sähköhuristeluun, ennen kuin kaikki muukin ajautuu sapiens-umpikujaan.

8

414

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin, meillähän on kuulemma meneillään "vihreä siirtymä". Siitä huolimatta julkisen liikenteen tilanne on surkea, kyytiä saa vain suurten paikkakuntien välillä ja muut saavat ajaa taksilla (jos sitäkään on saatavilla). Sähköautoistumista ajetaan apinan raivolla, eikä sellainen ole tullut mieleenkään, että tämän maapallon aarteet eivät riitä kovin pitkälle, ei sähköautoihin, eikä mihinkään muuhunkaan. Tätä tosiasiaa ei muuteta edes hissiyhtiö ökyvoitoista lohkaistuilla hanketuilla, joilla esim. mediateiteilijat pelastavat, ei niinkään maailmaa, vaan omaa talouttaan sekä pitävät yllä uskottavuuttaan ajankohtaisina toimijoina. Mitkään olennaiset rakenteet eivät ole muuttuneet mihinkään, vain fasadissa kukkii, alla muhii kaatis. Mutta kukapa todellisuudesta olisi kiinnostunut.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      29 619 kissoja koskevan kansalaisaloitteen kannatus jo, lisää tarvitaan!


      Kissat omistajiensa vastuulle, ja Luonnoneläimet kiittää!

    • Anonyymi

      Kissatko ovat luontokadon pahin osatekijä? Kannattaa tarkentaa näkökulmaa. Ahneet, hullut äijät ja saman lajin ämmät tätä katastrofin kelkkaa vetävät ja tyhmä massa peesaa. Kissoja vihaavat yleensä p****kipeät hönöt.

      • Anonyymi

        Lintuja kuollut Järkyttävät määrät kissojen kynsissä. Vain, koska omistaja on välinpitämätön,tunteeton, julma ja sallii kissansa tappavan Lintuja!

        Jokainen kissantappama lintu on Liikaa!!!!!

        Kannatin aloitetta!!!


      • Anonyymi00008
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Lintuja kuollut Järkyttävät määrät kissojen kynsissä. Vain, koska omistaja on välinpitämätön,tunteeton, julma ja sallii kissansa tappavan Lintuja!

        Jokainen kissantappama lintu on Liikaa!!!!!

        Kannatin aloitetta!!!

        Ja vitut. Kepulaiset voisivat ensin metsästää istuttamansa minkit pois Suomen luonnosta.


      • Anonyymi00009
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Lintuja kuollut Järkyttävät määrät kissojen kynsissä. Vain, koska omistaja on välinpitämätön,tunteeton, julma ja sallii kissansa tappavan Lintuja!

        Jokainen kissantappama lintu on Liikaa!!!!!

        Kannatin aloitetta!!!

        Jokainen metsästäjän ampuma lintu on rikos luontoa kohtaan ,metsästys pitää kieltää .


      • Anonyymi00010
        UUSI
        Anonyymi00008 kirjoitti:

        Ja vitut. Kepulaiset voisivat ensin metsästää istuttamansa minkit pois Suomen luonnosta.

        Ja persut somalit.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      99
      6946
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      411
      6680
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      162
      4982
    4. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      94
      3894
    5. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      96
      3831
    6. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      72
      3737
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      3552
    8. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3250
    9. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      6
      2089
    10. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      16
      1659
    Aihe