Lehdistön alennustila

Anonyymi-ap

Tuo Orpon jahtaaminen osoittaa kuinka alhaalla suomen journalismin taso on. Hävetkää toimittajat.

10

396

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Valtaosa toimittajista on vasemmistolaisia , eli torveloita.

    • Anonyymi

      Sitä saa mitä tilaa! Tämä on kyllä silkkihansikkailla kohtelua versus Sanna Marinin kohtelu.

    • Anonyymi

      Minkä vuoksi pitäisi hävetä jos kertoo totuuden. Näin tulee esille asiat joita yritetään pimittää. Törkeää kun on kysymyksessä yhteiskunnassamme suurinta valtaa käyttävä henkilö. Ei hän voi valikoida tehtäviään jonkun syntymäpäivien vuoksi. Syntymäpäivät voi pitää sopivana aikana joka ei häiritse tärkeitä kokouksia eikä toimen kuvaan kuuluvia tärkeitä tehtäviä. Ei ne pääministerille kuuluvat tehtävät ole valinta vaan velvollisuus. Sairaus tapaukset on eri asia. Orpo ei ole tehtäviensä tasalla se on huomattu jo tämän hallituksen alku aikana. Eduskunnassa on usein kysytty tätä samaa asiaa.

      • Anonyymi

        Orpo on mukana tärkeimmissä kokouksissa mutta tällaiset pelkkää politiikkaa koskevat kokoukset ovat korvattavissa hyvä Orpo valitsit oikein.


    • Anonyymi

      Yhteiskuntamme on syvässä suossa ja velassa. Ihan hirvittää kun meidän päättäjät ei ymmärrä tehtävien vakavuutta. Orpo laivoineen ja Purra saksineen, tätä mantraa on saatu kuulla kyllästymiseen saakka. Velka otetaan ja veroja korotetaan, varakkaille vero helpotukset ja meille muille vastuu päättäjien kohtuuttomista teoista.

      • Anonyymi

        Ei nämä asiat parane jollain poliitiikan kokouksella ei mitään tekemistä keskenään


    • Anonyymi

      Orpo lintsaa töistä

    • Anonyymi

      Suomessa on demokratia ja sananvapaus.
      Orpon tekemisiä saa media arvostella ja Orpo saa niitä puolustella,

      • Anonyymi

        Orpon ja hallituksen kohtalo ratkaistaan demokratiassa vaaleilla.


    • Anonyymi

      MVlehti esille!

      Kaivataan MVlehden paluuta takaisin juurilleen. Rikollisten naamataulut ja nimet julki! Räväkämpää otetta. Kurittavaa, rankaisevaa kirjoittelua. Nyt on liian kliinistä ja silotektua. Mitä Englannissa tapahtuu? Onko joku paikan päällä joka voisi raportoida. Puheluita päättäjille ja nauhoitukset julki. Nyt on liian paljon Venäjä juttuja ja Ukrainan sotaa. Mitä Lahden vastarinta miehille tapahtui? Osattiin 3D tulostaa aseita.

      MV lehdellä potentiaalisesti miljoona yleisö.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      37
      2270
    2. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      55
      1307
    3. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1303
    4. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      36
      1246
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1171
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      39
      894
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      122
      779
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      731
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      21
      582
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      55
      565
    Aihe