Tuo Orpon jahtaaminen osoittaa kuinka alhaalla suomen journalismin taso on. Hävetkää toimittajat.
Lehdistön alennustila
10
403
Vastaukset
- Anonyymi
Valtaosa toimittajista on vasemmistolaisia , eli torveloita.
- Anonyymi
Sitä saa mitä tilaa! Tämä on kyllä silkkihansikkailla kohtelua versus Sanna Marinin kohtelu.
- Anonyymi
Minkä vuoksi pitäisi hävetä jos kertoo totuuden. Näin tulee esille asiat joita yritetään pimittää. Törkeää kun on kysymyksessä yhteiskunnassamme suurinta valtaa käyttävä henkilö. Ei hän voi valikoida tehtäviään jonkun syntymäpäivien vuoksi. Syntymäpäivät voi pitää sopivana aikana joka ei häiritse tärkeitä kokouksia eikä toimen kuvaan kuuluvia tärkeitä tehtäviä. Ei ne pääministerille kuuluvat tehtävät ole valinta vaan velvollisuus. Sairaus tapaukset on eri asia. Orpo ei ole tehtäviensä tasalla se on huomattu jo tämän hallituksen alku aikana. Eduskunnassa on usein kysytty tätä samaa asiaa.
- Anonyymi
Orpo on mukana tärkeimmissä kokouksissa mutta tällaiset pelkkää politiikkaa koskevat kokoukset ovat korvattavissa hyvä Orpo valitsit oikein.
- Anonyymi
Yhteiskuntamme on syvässä suossa ja velassa. Ihan hirvittää kun meidän päättäjät ei ymmärrä tehtävien vakavuutta. Orpo laivoineen ja Purra saksineen, tätä mantraa on saatu kuulla kyllästymiseen saakka. Velka otetaan ja veroja korotetaan, varakkaille vero helpotukset ja meille muille vastuu päättäjien kohtuuttomista teoista.
- Anonyymi
Ei nämä asiat parane jollain poliitiikan kokouksella ei mitään tekemistä keskenään
- Anonyymi
Orpo lintsaa töistä
- Anonyymi
Suomessa on demokratia ja sananvapaus.
Orpon tekemisiä saa media arvostella ja Orpo saa niitä puolustella,- Anonyymi
Orpon ja hallituksen kohtalo ratkaistaan demokratiassa vaaleilla.
- Anonyymi
MVlehti esille!
Kaivataan MVlehden paluuta takaisin juurilleen. Rikollisten naamataulut ja nimet julki! Räväkämpää otetta. Kurittavaa, rankaisevaa kirjoittelua. Nyt on liian kliinistä ja silotektua. Mitä Englannissa tapahtuu? Onko joku paikan päällä joka voisi raportoida. Puheluita päättäjille ja nauhoitukset julki. Nyt on liian paljon Venäjä juttuja ja Ukrainan sotaa. Mitä Lahden vastarinta miehille tapahtui? Osattiin 3D tulostaa aseita.
MV lehdellä potentiaalisesti miljoona yleisö.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1392793Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2702433Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?261466- 1211162
- 1051120
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041033Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13992Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La58886Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.297867Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.62864