Ulkomaalaisten ja ulkomaalaistaustaisten yrittäjien pizzeriat tekevät konkursseja kuin liukuhihnalta ja välittömästi laittavat uuden pizzerian. Pizzerioissa täytyy olla jotain rikollista tekeillä. Pizzerioiden liikevaihto on varsin tuntuvaa, etenkin henkilöstön määrään ja tilojen kokoon nähden. Se että konkurssiin menneen pizzerian tilalle aukeaa heti uusi on aihetodiste siitä, että pizzerian pitäminen on kannattavaa ja konkursseja tehdään rikosten vuoksi. Jätetään veroluonteisia maksuja maksamatta ja aloitetaan välittömästi puhtaalta pöydältä.
https://www.satakunnankansa.fi/satakunta/art-2000010641275.html
Pizzeriat on talousrikosten alustoja
2
327
Vastaukset 2
- Anonyymi
Mamujen toimintaa katsotaan läpi sormien, kantaväen ei.
Alle 10 e pitsaa pysty myymään Suomessa pitemmänpäälle.- Anonyymi
Mamujen pizzeriat pystyvät, koska heillä on omat elintarviketukkurinsa, joista ostavat turkkilaiset ainekset paljon halvemmalla kuin mitä suomalaiset maksavat pizza-aineksistansa. Väistämätön seuraus on ettei asiaks voi tietää mistä aineksista turkkilaisten pizzat on tehty. Etnisissä pizzerioissa varastoidaan aineksia asiakkaiden nähden ja niissä elintarvikepakkauksista ei löydy sanaakaan suomenkieltä. Turussa toimi aikanaan lihatukku, joka möi ja toimitti tarkastamatonta lihaa eikä kuljetusautossa ollut edes kylmälaitteita. Vuosien ajan pystyi toimimaan, eikä elintarvikevirasto voinut tukulle mitään. Tuskin on ainoa lajissaan.
On totta että mamujen pitserioita katsotaan läpi sormien. Jokaiseen pitseriaan olisi syytä tehdä erityistilintarkastus. Taksiyrityksiin ja ns. torimyyntiin sama homma.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092280Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???23903- 103896
- 71892
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha563816- 82718
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik24612- 57571