Harjapalojen kiinnitys

Miten nuo harjapalat naulataan kiinni huopanauloilla?
Yksinkertainen kysymys ja vastaus että varmaa neljä naulaa per pala, mutta naulojenhan päälle ei saa toista huopapalaa! Yksinkertaisesti kuin ajattelisin että naulankohta voisi vuotaa!


Pietäänkö harjan näkyvät naulat???

Kiitos
1810
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Printtaa tuolta Icopalin netistä paremmat ohjeet, ei siitä paketin kyljestä saa mitään selvää!

Naulaa huopa toisesta reunastaan huopanauloilla ja sitten limitä toinen laatta naulojen päälle (olisko joku 10 cm). Viimeinen laatta sitten kai voi vaikka naulata reunataitokseen....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jaska kirjoitti:

Miten nuo harjapalat naulataan kiinni huopanauloilla?
Yksinkertainen kysymys ja vastaus että varmaa neljä naulaa per pala, mutta naulojenhan päälle ei saa toista huopapalaa! Yksinkertaisesti kuin ajattelisin että naulankohta voisi vuotaa!


Pietäänkö harjan näkyvät naulat???

Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu