Joku vorssalainen vois kertoa miksi aina muista puhutaan, joskus oikein raivokkaalla vihamielisyydellä.
Mitä varten aina juorutaan?
Anonyymi-ap
9695
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jaa-a. Kenties se johtuu eräitten synkän yksinkertaisesta elämästä. Kaljaa, ja kakkimaista elämää johon haetaan sisältöä vihaamalla heitä jotka noin rohkeasti kulkevat ihan omia polkujaan.
Tämän ja edellisen hallituksen Oikeusministerit kieltäytyivät säätämästä "maalittamisen" vastaista lakia. Saattaa olla, että paljastuu "puolueiden" todellisuudessa olevan päätoimisia maalittajia. Ennen puhuttiin Tiitisen listasta mutta nykyään listat voivat olla mitä vain.
Lisätietoja: om.fi ja hakusanat 'Maalittamisen kriminalisointi'.
Useimmiten taustalla on se että juoruilijaa itseään vaivaa samanaikaisesti kateus, pahansuopuus, tyhmyys ja etenkin se ettei ole omaa elämää johon keskittyisi.
Usein nämä juoruakat kuvittelevat olevansa jotenkin muita parempia ja sitä koitetaan tuoda esille ihan naurettavilla keinoilla kuten jatkuvasti uusilla vaatteilla. Eräskin kuulemma tilailee niitä jatkuvasti postimyynnistä ja kun on ne kertaalleen esitellyt talon asukkaille ravaamalla jollain tekosyyllä koko ajan sisään ja ulos vaikka vieden useasti pienen pussin roskia niin lopulta se palauttaa 2 viikon sisällä noin 90-100% tilauksistaan takaisin eikä kyseistä vaatetta enää päällään nähdä.
Melko huvittavaa seurattavaa ja toinen bravuuri on kailottaa ja nauraa rapussa jollekin toiselle "sattumalta" yhyttämälleen asukkaalle jotta muut saisivat sellaisen kuvan että kaikkien mätämunaksi tietämällä vanhalla akankääkällä olisi muka ystäviä.
Melko köyhää voi elämä olla juoruilijalla.
Etkö siis nyt huomaa juiruilevasi vai onko kommettisi vitsi?
kerrostalokyylä kilahti, buahahaa
Yhtä kaikki, kakki yhtä. Ongelma on sama sukupuoleen katsomatta. Ilmenemismuodot moninaisia.
Juuri näin.
Os ny hiljaa si kesseli.
No ei noi forssalaiset oo fiksua porukkaa mä vähän luulen että siellä on sisäsiittoisuutta kun on niin omituista porukkaa ja niin kärttyisää