Kateus voi olla katala tauti

Tämän sai kokea Topi Sukari ja hänen vaimonsa.
15277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Sosialismi on kateutta.

Äänestä
  • Suomalaisten yleisin sairaus on KATEUS ja sen huomaa ainakin tätä palstaa esimerkiksi jos on käynyt lueskelemassa 🤢.

    Äänestä

  • Mielipiteitä on monenlaisia, mutta oikeudenmukaisuus ei tarkoita sitä, että jos pääse ensimmäisenä kakusta ottamaan vie siitä yli 90% vaikka ei jaksaisi syödäkään sitä. Itse asiassa sosialismiä ei juurikaan esiinny muualla kuin puheissa ihminen kun on ahneuteen taipuvainen olento ymmärtämättä mihin se edes johtaa ja tämä kateudesta syyttely on vain omien oikeuksiensa toimille hyväksynnän hakemista. Kun ihminen ymmärtää yhteisen edun olevan kaikille se paras vaihtoehto hyvinvoinnin kannalta sen tarpeettoman kaiken haalimisen sijaan vähenee myös tämä kateudella panettelu.

    Äänestä

En yhtään ihmettele Surkeilla kauhea tarve heittää ilmoille vaikka ja mitä!!!
Yleensä miljonäärit ei leventele rikkauksiaan.
Ja nyt syyttää että hänen sydänogelmansa sun tämä??? Nyt menee lujaa taas ,,,,,,,,itse kertonut että sukurasite!!!!!!Mitä tää ihminen päästelee suustaan.

Sanoisin että kaikki mitä Sukarille on tullut elämässä eteen on KARMAN aiheuttamaa!
Topponen ei ole ollut mikään kiltti mies ja häntä on turha kadehtia🤣

Äänestä

Mies puhuu niin paljon läpiä päähän.😀

Äänestä

Hoo hoo hohohoo

Äänestä

Sukari voi hyvin se on tärkeintä jaksaa nauraa hohohoo.

Äänestä

Ja kuka Suomalainen on Sukarin VOSUSTA kateellinen? Nyt mäkin kyl nauran HOHOHHOOH HOOOOO HOH HOO🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Äänestä

Niin ja kuka yleensä on Sukarille kade????
Ei paljon kannata olla toi ukko herää tänäkin yönä lakanat hiestä märkänä niin paljon on velkaa että saas nähdä kuinka käy nyt kun tilanne Suomen taloudessa on tämä.😰
TURHA KADEHTIA NIIN SAA YÖNSÄ NUKUTTUA EIKÄ OLE VELKAA🤣

Äänestä
  • Kyllä vain tuokin vantaalainen mieshenkilö oli niin kade Sukarille, että vainoasi heitä
    ja hankki jo palkkatappajan.

    Äänestä

  • Sukarilla on niin paljon omaisuutta, että velat tulee kuitattua moneen kertaan!😁Olkoonkin Suomen talouden tila mikä tahansa, se ei paljon Sukaria hetkauta!

    Äänestä

Onkos se Sukari jostain Varsinais-Suomesta vai mistäpäin on kotoisin? Eli sieltä Turun seuduilta?

Äänestä

sen siitä saa kun nai ulkomaan elävän, heti palkkaamassa palkkamurhaajaa ettei tarvi vanhaa ukkoa katella

Äänestä
  • Aika vakava syytös.

    Äänestä

Täytyy sanoa, että kun luin tästä keissistä, niin ensimmäinen reaktio oli hirvittävä röhönauru...Eikä nauruni ole lakannut vieläkään. Hahahah!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tämän sai kokea Topi Sukari ja hänen vaimonsa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu