Kaikki tietää jotta Suomesta saa rahaa seinästä, mutta kun nämä loisijatkin oppinut sen. Ei ole ihme että valtion rahat loppuu. Kohta joka kymmenes elää siivellä tässä maassa. Joo käyn ansiossa.
Olisko lomalaisten aika pakata jenkkikassit.
12
377
Vastaukset
- Anonyymi
Näin se on. Tekee nopsaan talon ja mökin ja sit jää kotiin niin hyvin pärjää, kuten kuuluukin. Hullu se on joka terveet päivänsä elämästään muille antaa työn muodossa.
- Anonyymi
Juuri näin.. ite oon nelikymppinen ja nyt on asunnot autot yms ja on velaton, pientä pääomatuloa tulee päälle ja nyt on hyvä ottaa rauhaksiin, vaikka 21vuotta siinä vähän tiukempaa olikin.
- Anonyymi
Taloissa joo asuvat. Poppi soi ja valvotaan myöhään. Koulutus insinööri ja maisteri (uk)
- Anonyymi
Usein kaikein ääliöimpiä ovatkin juuri nämä inssit yms.
- Anonyymi
Ei kommentteja yhteensä yli puolet siitä että jos se on ihan hyvä
- Anonyymi
Eikös kaupunki ole vuokrannut näille yksityiseltä asunnot, jotka on huomattavasti kalliimmat kuin kaupungin asunnot.
- Anonyymi
Mitäs se sulle kuuluu hanki elämä tai kuole Munkin purija
- Anonyymi
No eipä perheellisiä ihmisiä viitsi niihin deeku luoliin laittaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No eipä perheellisiä ihmisiä viitsi niihin deeku luoliin laittaa
Jämsä...kierrä se kaukaa
- Anonyymi
Ahkeraa porukkaa nämä ukrainalaiset toisin kuin suurin osa pöhöttyneistä suomi spedeistä, mistä ole mihinkään töihin muuta kuin omasta mielestään.
- Anonyymi
onko näin JN onko näin,toki hieman on JN toki vain hieman😃
- Anonyymi
Joka toinen elää siivellä suomessa on palvelut vielä😝
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2743487Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1291869Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3001619- 771462
- 771446
Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531156Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001140- 631021
- 22997
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois67990