Kannattaako ostaa käytettyä Bemaria

Kaikki korjaukset ja osat on mielettömän kalliita. Siis älä osta uutta Bemaeia saatikka käytettyä.
5194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Barbarossa tuo sukupolvien kestävä taakka.🥱

Äänestä

Köyhän ei kannata ostaa mitään autoa. Ei uusissa Bemuissa mitään vikoja ole ja niissä on takuu. Jos vanhaan autoon tulee vikaa, niin se korjataan ja matka jatkuu.
Hauskoja nämä pelkäävien jutut ja sitten ostetaan Toyota ja sen pitäminen se vasta maksaakin kun on jatkuvasti ongelmaa ruoste syö muutamassa vuodessa ja kallein huolto-ohjelma.

Äänestä

Aika edluusia Bemun tarvikeosat. Pakkoko on halḱea marmoritiskiltä. Samat ns. alkuperäisosat saa tarvikeliikkestä kunhan katsoo mitä ostaa.

Äänestä
  • Eihän ne osat, mutta se työ.

    Äänestä

Käy Bemu Lieksasta,ne on sitten liukkaita!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kaikki korjaukset ja osat on mielettömän kalliita. Siis älä osta uutta Bemaeia saatikka käytettyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu