Voiko kateellisempia tyyppejä olla kuin Savom linnassa? Varsinaisia elämäm koululaisia!
Luuseri Savonlinna
Anonyymi-ap
4988155
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 194 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 498
Vanhimmat
Luuserit on kiusaajia, ei mitään muuta osaa!
Näin on
Savonlinna on todellinen "taide- ja urheilu-kaupunkin", tosin kumpaakaan ei ole junttilassa!
Urheilu kaupunki, jossa mennään Raskin ja Leinon taakse 😂😂🤣🤣
Ketä nää tyypit on??
Sieni postaaja
Ajetaan vähän autolla, ainoa munanjatke luusereilla!
Eräät rahanahneita mielistelijöitä.
Voitin joku viikko sitten raveista jonkun kymppi tonnin ni nyt on kavereita vaikka en oo hiiskunu asiasta kellekkään ja kateellisia riittää.Ps. kohta thaimaa kutsuu
Hei, onko sinulla joku hätänä? Soitappa 112 jos ahdistaa?!
Se on soitapa :)
Jos tarkkoja ollaan, niin se on soita.
Äidinkielen ope siellä taas korjailee, kun muutakaan tekemistä ei ole! Menisi vahtimaan niitä oppilaitaan!
Ei vaan "soitahan."
Pohjois-Karjalan murteella "soitalla".
Savonkielellä "soettoo pirraotappas".
Luuseri on ukko joka Sunnuntain videoonkin alkuun kuvannut rollaattorin silti s marketis käveli ilman mitään .Esitystä tuon veronmaksajien siivellä elävän videot .Lusmu .
Kateellinen😂
Kuka homepatjoille kade .
Savonlinnan kateelliset juntit! Eikö ole omaa elämää?
Onko Suomessa samankokoista paikkaa kuin savonlinna, jossa lahjakkuus on noin vähäistä?
Mistä johtuu ettei Savonlinnassa hyväksytä sateenkaari- ihmisiä?
Onko sinne jäänyt liikaa suvaitsematonta väkeä vai onko ne jonkun uskonlahkon jäseniä, jotka vihaavat?
Ennen niin sympaattinen kaupunki on muuttunut pelottavaksi.
Kyllä se johtuu ihan heikosta itsetunnosta.
Jos kaikki on kohdallaan, ei tarvii pelätä erilaisuutta.
Kun Savonlinnassa loppui opettajakoulutus, kaikki me sivistyneet muutettiin muualle, jo pelkästään työ vuoksi. Sinne on jäänyt vain käpyjen keräilijöitä.
Mikä tarve aina ja joka paikassa tarve tuoda julki seksuaalinen suuntautumisensa… pitäisiköhän heteroidenkin alkaa julistamaan.
Sateenkaari-ihmiset ovat tehneet Savonlinnasta pelkän paskalle haisevan tunkion jossa pari innokasta vasemmiston kannattajaa yrittää aiheuttaa mahdollisimman paljon hämminkiä ja epäjärjestystä koko yhteiskuntaan. Kolkuttaako yhtään omatuntoa, Sanna ja Pia?
Miksikö Savonlinnassa ei hyväksytä kusikaari-ihmisiä? No mietippä itte vaikka Sannaa tai Piaa homoista ja lesboista puhumattakaan. Yhteiskunnan rahoilla loisivia ja sille haitallisia änkyröitä jotka haluavat häpeämisen sijaan olla aina esillä.
Vammanen kusipää!!
Luuserit on lihonneet 🤣🤣🤣
ON .KATSOKAA VIDEO MIS JUHLIVAT MUMMON 60V PÄIVIÄ NIIN SIITÄ 2 V JA OVAT 30KILOA SIITÄ AINAKIN LIHONNEET .SIINÄ VIDEOS MUMMON MAHA YLI PUOLET PIENEMPI 🤣
Ihan on eri kokoinen ja näköinen muija tuossa 60v.bilevideossa..tosin jutut hällä yhtä pehmosia. Tekopyhää jeesustelua👍👍
Eikö oo lihonnut paris vuodes 🤣🐖🍾🥃
👍👍👍👍👌
Savonlinna on perinteinen suomalainen pikkukylä, suurin osa naisista lähtee, katkerat ukot jää.
Asuin kerran Savonlinnassa, uskomattoman kateellisia ihmisiä siellä, edes 2000 asukkaan paikoissa ei ole vastaavia.
Punkaharjulla on vielä enemmän
Punkaharjulla asuu miljonääri homopari.
Savonlinnas asuu ahneet .
...Ja selkäänpuukottajat.
Savonlinnassa asuu paksut, syömishäiriöiset Turat🫄
Minä olen Savonlinnan kuuluisin .t.Tarja
Selkäänpuukottajien paratiisi, kehenkään et voi luottaa
Ei ainakaan Tarja J:Iin!
Siis Juutin.
Katkeria pas kahousuja täynnä
Savonlinnassa on vain jääkendo ja sekin kolmannella tasolla... buaahaahahahahahahaaaaaaaa!
Savonlinna, luuseri kylä, ei todellakaan kaupunki!
Paksut läskit ukot painaa menemään autoillaan, koska eivät uskalla kävellä. Naisia ei ollenkaan! Savonlinna!
Ahneet on pahimmat .
Se on "Helistä!" viroksi
Torvet savon linnassa!
Mihis puhaltajat on kadonneet kun jäi vain torvet, oliko ne niitä pois muuttaneita sivistyneitä.
Painetaan painetaan!
Joko on kendomatseissa yli 300 katsojaa?
Aina vika on muissa, itse ei autoileva juntti savonlinna voi vaikuttaa. Jos äiti maksaa penssat
Meidän tulevaisuuden toivot, EU-nuoretko ne täällä kirjoittelee?
Näin vanhempana, kasvatettuna, työtä tehneenä Teitä saa jo oikeasti hävetä.
Kaikilla on oikeus kirjoittaa ja kommentoida niin kuin haluaa. Jos kaikki vain on ja nuoleskelee toistensa perseitä niin voi ,voi sentään.. Ei tarvinne olla vanhempi tyyppi saati kasvatettu työtä tekevä tärkeilevä tyyppi. Kaikilla kun on sananvapaus,vapaus sanoa se minkä haluaa oli se sanoma sitten posi tahi nega. Antaa kaikkien kukkien kukkia.
Ei sananvapauskaan oikeuta kaikkeen vaikka niin annatkin olettaa, jokainen vastaa kirjoituksistaan.
Niin, saa hävetä, harmittais jos ei sais, muut vaan sais.
Tiedän kyllä mitä on sananvapaus.
Eniten saa hävetä noiden Turajunttien puolesta! Menevät ihmisten ilmoille näyttämään moukkamaisuutensa ja vielä kuvaavat sen videolle ja laittavat tubeen kaikkien ihmeteltäväksi!
En kyllä kehtaisi tunnustaa olevani Savonlinnalainen. Onneksi ei tarvitsekkaan! 😳
Kuka läski kiipee ja mihin? Kenellä on nilkka kipeä? Taitaa olla itselläs paha vika, ja se on päässä!
Tunnusta vaan, että hyvin mielelläsi olisit mukana!? Mitenköhän nuo sinun käytöstavat noutopöydästä? Tiedätkö edes, mikä se on?
Mitäs sinun kenenkään puolesta tarvitsee hävetä, huolehdi vaan omista asioistasi.
Pilaavat kaikkien suomalaisten maineen, kuten vodkaturistit! 🍾🍾🍷🍷🍾💋💋😳
Ethän sinä uskalla muutakaan, kuljetkin pusikoiden kautta.
Aiotko tosiaan täyttää koko Suomi 24 Savonlinna keskustelut tällä samalla Shaiballa?! Pieni lenkkeily tekisi terää ehkäpä pienille aivoillesi? Tietty jos et pääse liikkuu itse, nii yritä joku pyytää avuksi? Tai jos ei ole kavereita, soita 112.
Ei pidä kenenkään alkaa diagnosoimaan tuntemattomia henkilöitä. Näillä sivustoilla /alustoilla ei ole mikään pakko kenenkään tulla pyörimään. Sama neuvon annan mitä turaukko ja mummokin hokevat eli jos ette tykkee ja ette keksi mittää hyvvee sanomista niin pysykee poissa . Ei ou pakko olla ja katella jos tulloo vuan paha mieli. Että näin.
Eipä täällä muuta tehdäkään kuin diagnooseja, mm turista..että näin
Miksi tekevät sitten tietoisesti pahaa oloa tuottavia videoita?
Kun on noin pahasti jälkeenjäänyt järjen juoksu, olisi viisainta heidän olla hiljaa!
Entäpä sinä? Jätä nuo räksytys kommentoinnit ja mee sinne lenkille, Tura!
No miksi tulet näille alustoille?jos tulee paha mieli,ahdistaa niin pakkoko on kiusata omaa psyykettään. Oma vika.com jos ahdistaa👍
Jätähän katsomatta ihan kokonaan jos paha olo tulee, helppo konsti.
Ajat sitten tilaukset peruttu ja ei tule katseltuakaan!
Jotkut nauttii pahasta olosta
Haukutaan ja puhutaan tuntemattomista ihmistä asioita, tietämättä mitään oikeasti heidän elämästään. Perus Savonlinna meininkiä ollut jo vuosikymmenet eikä koskaan muutu!
Penssaa, pensaaa T: savonlinnan "nuori" 40v
Äiti maksaa mun penssat! -40 v savonlinna
Kun kävelee Savonlinnassa, niin vastaantulevat autojen matkustavat toljottavat kuin pöllöpoikaset, silmät soikeina.
Ymmärtäähän sen, kun ei itse uskalleta kävellä, kun pelätään kiusaamista. Onkin helpompi ajella penssa-autolla sen 200 m.
Taitavat vastaantulijat tuijottaa sinun päälle liimattuja siankorviasi. Oot tosi ihqu.
Varo, ettei silmät tule ulos kuopasta, kun tollotat!
Kuka kiusaa ketä?
Kuka milloinkin.
Kyllä, Savonlinnassa on pitkät perinteet kiusaamisessa. Sitä verhotaan "savolaisella huumorilla".
Hohohoooo, miten hauskaa. En onneksi enää asu tuolla.
Turatkin kiusaa köyhiä noilla videoillaan😢
Kiusata osataan ympäri Suomea. Kannattaa lukea ja kuunnella uutisia.
No miksikähän "köyhät" näitä videoita ylipäätään seuraavat jos kiusaamiseksi kokevat, kysyn vaan. Tuokin on vaan yksi muka oikeutus turien kiusaamiseen.
Ei monellakaan ole varaa muuhun, kuin tubessa surffailuun. Uteliaisuus houkuttaa joskus katselemaan noita. Eikä noista saa mitään muuta, kuin pahan mielen ja se näkyy tälläkin keskustelupalstalla!
Niin että, koetteko Turat olevanne "hyvän tekijöitä" 😬?
Eiköhän jokainen järkevä ihminen oli sitten köyhä tai rikas, osaa itse päättää mitä katsoo. Kyllä you tubessa löytyy köyhillekin valinnanvaraa, uteliaisuudesta eivoi syyttää kun itseään ei muita. Turha keksimällä keksiä tuollaisia typeriä väittämiä, katsominen on aivan vapaaehtoista.
Onhan tuo ihan toisten halveksintaa, kun esittelevät kokoajan noita retkiään, ruokiaan ja juomiaan, tietoisina siitä, että kaikilla ei ole varaa tuollaiseen.
En tiedä mistä nuo Turien rahat juhlimiseen ovat peräisin? Useinhan sieltä paljastuu vaikka minkälaisia petoksia ja rötöksiä, kun niitä aletaan tutkia!
Et ole reppana rikkaita ihmisiä nähnytkään, jos noita pidät rikkaina. Kyllä nyt paljastit, että sinulla ei ole varaa edes kunnon ruokiin, juomiin ja matkailuun, joten olet niin pirun kateellinen! Voi, sinua raukkaa, kun ensimmäisen kerran näet, miten suurin osa normaaleista ihmisistä elää. Koita kestää!
Varohan puheitasi, niistä jää jälki. Jos luulet että nimettömänä voit syytellä mitä sattuu niin erehdyt.
Oletko aivan tollo, etkö ymmärrä vai pitääkö rautalangasta vääntää: sinun ei ole pakko seurata videoita eikä kadehtia toisten syömisiä. Etsi joku toinen seurattava, se on helppoa eikö vain..
Syytteletkö jokaista tubettajaa joka esittelee reissujaan tai ostoksiaan samoin sillä niitähän riittää. Vai oletko ottanut hampaisiin vain tietyn perheen?
Olen kerran kommentoinut että miksi vastaatte provokaatisiin kommenteihin? Se joka provosoi monella alustalla lopettaa ajan kanssa tämän touhun kun kukaan ei provosoidu. Ei kommentoi yhteenkään provo kommenttiin. Viisas vaikenee on hyvä neuvo vaikka kuinka korpee ja on halu puolustaa Turaperhettä. Isoimmatkin tulipalot sammuu ajan kanssa. Niin sammuu tämäkin "liekki".
Höpö löpö🤡
Höpö löpö🤡
Höpö löpö🤡
Höpö löpö 🤡
Höpö löpö 🤡
Vaarallisia kommentteja, jospa noista turat ottaisi kiinni ja eteenpäin tuollaiset syytökset.
Mitäpä noissa on, täyttä asiaa videoista!
Käyhän lukemassa yhdenvertaisuus.fi sivustolla vihapuheesta. Siellä näet ettei täälläkään mitä vaan saa puhua ilman seuraamuksia!
Ei ole videoista vaan omasta päästä keksittyä, turhaa puolustella.
Varohan! Jälki jää myös sinun puheistasi🙉
Ei siinä mittakaavassa kuin Savonlinnassa. Muualla Suomessa ei kiinnosta niin paljon muiden tekemiset. Täällä saatana kytätään milloin mistäkin asiasta
Tämäpä se on fakta, Savonlinna on kuitenkin suomalainen pikkukaupunki, mutta pienemmissäkin paikoissa uskalletaan tehdä jotain itse. Mutta Savonlinnassa ei, kun se kiusaaminen ja kiusaamisen pelko on penssajunteilla niin verissä.
Yhdenvertaisuus ja ns. tasa-arvo pitää jokaisen ansaita omilla teoillaan, oli sitten kantasuomalainen, mustalainen tai mamu. Tässä Suomi on mennyt pahasti metsään vasemmiston ja suvakkien toiminnan takia. Ei muualla paapota.
Jeps, mutta muualla sentään tehdään jotain itse, eikä jäädä mutisemaan itsekseen
Varo Pia sinäkin ettei tule turpaan. Moni ei tykkää touhuistasi.
Asuttuani Savonlinnassa X-vuotta yhdyn ap:hen.
Tosi v*ttumainen kaupunki.
Savonlinna on äärimmäisen sisäänpäin lämpiävä kylä.
Kieromielisten kylä.
En epäile yhtään etteikö noin olisi!
Turien lässytystä ei terveet ihmiset katsele👎
No et sinä terve olekaan..
No niin lapset. Rauha maahan👍🤗🤗🤗🤗
Sinusta puhumattakaan.
En tuhlaa aikaani tuollaisen turhuuden katseluun!
Saati sitten tuhlaa aikaasi täällä räpätykseen😂
Kumma juttu, vaikket videoita katsele, niin tiedät tarkasti, mitä niissä tapahtuu!?
Tiedät jopa videoitten ulkopuolelta, milloin Turaukko käy kaupassa!?
Taidat olla pahasti koukussa?
Täälläpä kerrotaan kaikki Turien videoiden sisällöt. Ei tarvii katsella😝🙉
Samat sana sinulle🤣🤣🤣🤣
Kyllähän tuon turaukon hommat tietäen jokainen ,että perjantai on se kauppa ja apteekkipäivä yleensä. Ei siis mikään salaisuus. Hän on tämän ihan itse kertonut. Kaikesta täälläkin kiistellään!
Mistäs tämä innokkain fani tiesi, ettei yhtenä päivänä käynyt, vaan epäili, että haki eväät enolta? Pakko on kyylän kytätä kauppareissujakin.
Voi olla hyvinkin läheltä tämä kyttääjä,jospa selviää pain.
Sitä olen aavistellut jo pitkään........
Voi teitä kyttääjiä kaupoissa ja täällä🤣🤣🤣🤣🤣helvetin lapsellista porukkaa olette. Päiväkotiin vain aamulla suunta. Leikkimään ikäistenne kanssa🤣🤣🤣🤣🤣🤣😅
Vau! Komisaario Palmu ihan ite🤭🤭🤭🤭🤭et ratkaise yhtään mitään. Käytä työtön luuseri aikasi vaikka ikkunoiden pesuun. Me muut fiksut mennään duuniin👍👍
Savonlinna on pieni kaupunki ja suurin osa asukkaista käyttää samoja kauppoja kuin Turaukkokin. Välillä voi sattua näkemään turiakin. Toki eläkelläiset jo aamusta alkaa täyttämään päiväänsä istuskelemalla kauppakeskusten auloissa,kahviloissa joista on hyvää seurata tulevia ja meneviä ihmisiä. Kuka nyt turaperhettä vartavasten alkaa päivystämään?nämä jutut on pelkkää provoa joka tuntuu heti saavan turafanit hyppimään ns.seinille. Eipä voi kun ihmetellä tätä kissanhännänvetoa😏🙄
Ei siellä ole kuin yksi ja sama, joka kyttää, milloin hänen faninsa käy, miten kävelee ja mitä ostaa. Turha yrittää, että ketään muuta niin paljon kiinostaisi.
Fiksut....duuniin...Älä naurata..
Naura sinä vain kun työttömänä ei voimat mene muuhun..jaksaa päivät naureskella. Pidä hauskaa jatkossakin👍👍
Ihan jaksan typeryydellesi nauraa raskaan työpäivän jälkeenkin. Minusta et työtöntä saa, räkytä miten baluat👎👎
Ihan huuhhaata nämä kyttäämiset. Kaikki on vain härnäystä turaseuraajille. Teillä kun heti palaa hihat ja tämä härnääjä vain saa lisää vettä myllyynsä.
Kyllä minä BALUAN😆😆😆et missään duunissa ole..tai ehkäpä unissasi oletkin..Eli 🎶🎶haavemaa kaikki päättyi kyyneliin🎙🎶🎶🎶
Raskas työpäivä🤣🤣🤣🤣🤣puhut paskaa🤣🤣🤣🤣kotona makaat haisevana ja kyttäät että mitähän nyt kommentoidaan The Turista😆😆😆
Onko kauppakyylillä mitään uutta, jännää kertomista, näistä huippu mielenkiintoisista seurattavista? En malta kohta enää odottaa, kyllä niin jännittää!
Jankuti jankuti typerys💩
HEIIIII!!! Turaukko kertoi käyneensä Cittarissa?? Mitä osti? Miten käveli? Kertokaa nyt ihmeessä!
Jankuti jankuti itsellesi työtön luuseri🤢🤢🤢🤢
😂😂😂 eipäs nyt osunut oikeaan, heippa, työt kutsuu....kyttää sinä täällä minä en nyt ennätä.
Osti lonkeroa ja mättöä😆
Työt kutsuu muka..ja vatun marjat😂😂😂😂työtön luuseri olet. Ns.työsi on vahtia turien selustaa muuhun kun sinusta ei ole😂😂😂😂😂😂😂joooo..kahvitauko ohi ja eikun sorvin ääreen👍🤗🤗j
Pistäänny varmuuden vuoksi tarkistamassa, käykö kaupassa tuttuja ja mitä ostavat.
Höpön löpö 🤡
En asu Savonlinnassa.
Työtön luuseri..osui ja upposi😂😂😂😂😂😂😂
Älä turhaa yritä provosoida, ei tunnu missään. Kun itse olet se työtön luuseri niin älä pura pahaa oloasi muihin.
En ole työtön👍👍sinä todellakin olet. Näkee jo kommenteistasi että kyttäät näitä monia tura alustoja 24/7😆😆tämä on sinun ns.työ. Muuhun sinusta kun ei ole, valitettavasti.
Asut Punkaharjulla, kerronko henkilöllisyytensä?
En asu Punkaharjulla.
Kyllähän tuon turaukon tuntee koko savon linna ja ihan kuka vaan voi nähdä sen reissuillaan. Tehkääpä havaintoja ja tänne vaan raporttia lisää, niin saadaan dokumenttia tämän hääräilystä!
Onhan se tärkeää tietää jokaisen milloin käy asioillaan, hohhoijaa. Ankeaa on oma elämäsi..
Johan tuossa voi puhua häirinnästä, niin hulluksi on tuo yksi vainoaja käynyt!
Miksi ihmeessä kiinnostaa ihan tavallisen miehen elämä noin paljon?
Hulluus ilmenee niin monella tavalla.
Just.näin!Jotkut uskoo, että joku voi tosissaan olla näille kateellinen. Hulluja on moneen junaan!
Sairaushan se tuollaiseen ajaa, ei ole normaalia käytöstä.
Kuin myös.
Ole yksi monista.
nimimerk. Tohtori Sykerö
Sairauksista puheenollen Turamummo on kokenut parantumisen monesta vaivastaan jo tämän matkan alkutaipaleella..matkan kestohan on 4-5 viikkoa. Nyt jo havaittavissa että selkä kestää rankaakin istumista,oikea käsi kestää ratin pyöritystä/ pyörätuolin lykkimistä. Korkealla vuoristossa astma lähes parani..serpenttiini tietä alas ajaessa tokeni myös ahdistus ja korkeanpaikan kammo..Tulee mieleen että pitäisikö Turamummon ja papan muuttaa Itävaltaan?vaikka tuohon Tiroliin joka oli heidän mieleen niin kovin ihana paikka. Kotia kun palaavat niin alkaa arkinen natina keittiön työtasolla röhnöttäen,takapuoli pitkänä että kyllä on selekä kippee, oikee käs ihan onneton remppa jne.jne. Näin tulee käymään..tämä ennustus toteutuu!
Oikeassa olet! Kyllä mummolla silmät loistaa, kun ukki vie matkoille ja laittaa perintö metsät, sun muut menemään taivaan tuuliin, jotta sais pidettyä tuon pirttihirmun tyytyväisenä!
Muut ajat ei osaa muuta, kuin murjottaa☹️
Vaihda jo levyä äläkä jankkaa tuota samaa kokoajan🥱🥱 ilmeisesti itse olet jäänyt perinnöttä kun toisten rahankäyttö noin mieltä painaa.
Turilla ne pahimmat mt.ongelmat ovat.
Mummokin käy päätohtorilla vähä väliä! 😉
Todistetusti vielä. Videoilla kertoen.
👍 👍 👍 👍 👍 👍 👍 👍 👍 👍 👍
Minä huomasin saman tässä keväällä! Jos itse menestyt tai teet jotakin josta joku muu on mahdollisesti myös kiinnostunut, saat kuulla siitä aika reippaalla kädellä🤔
Minulle eräs savonlinnalainen yrittäjä soitti tuossa keväällä, hän käytännössä haukkui minut koska minun firmalla vain menee päällisin puolin hyvin ja vuorostaan hänellä ollut liiketoiminnassa kuprua!
Minun asiakkaat, asiakaspalvelu, työnteko, elämä, ajatusmaaioma ja kaikki mahdollinen mikä vaan olla ja voi oli niin pahasti per**estä että eihän siitä mitään kuulemma tule ja asia on sillä selvä ja minun pitäisi harkita elämän muutosta jollakin ihmeen tavalla.
Oliko kyseessä Tura?
Turamummo asialla!
Turamummo haukkui videoillaan ja kommentti kentässä liikenne urakoitsijan, kun isänsä oli vielä elossa.
Kateus se on näkyy, joka noita turia itseään kalvaa!
Senpä vuoksi muita syyttelevät kateellisiksi!
Menisivät jo hoitoon!
Kevättä oli, kun Turamummon isä oli jo huonona ja käytti sairas kyytiä.
Mummo haukkunut yrittäjän, kun on niin kateellinen muille yrittäjille, että oikein korvista tirisee!
Olisivat olleet yrittäjinä loppuun saakka, mutta kun ei!Mummon piti päästä lonkkaa vetämään ennen eläkeikää ja sekös nyt harmittaa, jos toisella yrittäjällä menee hyvin!
Joka vanhoja muistelee sitä tikulla silmään! Pitääkö keksiä jo vanhoja loruja kun uusia ei synny.
Höpön löpö🤡
Tämäkin video löytyy Turamummilta.
Tura on, ei kukaan muu.
Ei tarvitse keksiä, kun kaikki on videoilla!!!
Mustaa ei saa valkoiseksi, vaikka mitä tekisi!
Mummolla on oma synkkä puolensa, on huomattu!
Höpön löpö🤡
Kateus, kateus......... Sitähän mummo hokee unissaankin, koska hän itse juuri on kateellinen joka ainoasta leivän murusta, jos sen saa joku muu, kuin hän!
Jeps
Turamummo yrittää tehdä tyhjäksi asioita, jotka ovat tosia, jankuttamalla jatkuvasti tuota tyhmää höpön löpö, kun mitään järkevää kommenttia ei keksi!
Pahempaa luuseria kuin tämä erlaisen kasvatuksen saanut tura-kirjoittelija ei voi olla.
On kyllä pää ihan pikkusen pipi
Sinulla on kyllä ihan laho pää!
Et muuta sanottavaa keksi kuin tuo mantra, jota hoet joka kommentissasi! 😂
Kukapa meistä on osoitteelemaan ketään " sairaaksi"? Peiliin katsomisen paikka monella..
Höpön löpö🤡🪡
Paska
Turat ovat kateellisia muille yrittäjille.
Itse kun laiskuuttaan lopettivat uransa ennen varsinaista eläkeikää!
Höpön löpö🤡
Työkuntoisia kuitenkin näyttävät olevan. Turamummon ns.pitkän pitkästä sairauslistasta ei näy mitään merkkejä tuolla monen viikon road tripillä. Päinvastoin näyttäisi siltä että terveys on palautunut hyviin uomiin reissussa.
Se on jännä miten ne vaivat on sellaisia että MIHINKÄÄN työhön ei kykene mutta jostain syystä sitä voi tehdä ihan kaikenlaista
Et voi tietää toisten vaivoista, voi olla PSYYKKISIÄ
Mitä tuossa turhaan läpätätte tuon ikäisten ihmisten työkunnosta, eläkeläisiä. Suomessa on pilvinpimein NUORIA jotka eivät koskaan ole töissä käyneetkään, saati niitä hakeneet. Kirjoitelkaa heistäkin ..
Hyvin psyykkisistä pikku ongelmistakin kärsivät käy ihan palkkatyössä peräti kansanedustajinakin. Turamummokin jaksais tehdä 4 tuntia vaika lähikaupan kassalla muutamana päivänä kuukaudessa..istumatyö ja näkee muitakin ihmisiä..hänhän on kertonut olevansa sosiaalinen ihminen. Liian helpolla toiset pääsee s.eläkkeelle..toiset huonommassa kunnossa olevat ei vaikka on nähtävillä lonkka,selkä ymta.vaivaa. Töissä vain käytävä kipulääke arsenaalin ja välillä saikun turvin. Näitä tyyppejä näkee joka päivä työvuorossa. Onneksi ikä jo se että osa pääsee eläkkeelle kaikkensa työlleen antaneena. Ei ole voimia lähteä kiertämään maailmaa vaikka aikaa olisikin mutta kun ei ole terveyttä liiemmalti reissata.
Tämä vaatisi uuden keskustelun mutta on liian vaikeaa kun poistetaan sekin
Nuorissa on liikaa kaikenmaaliman sekakäyttäjiä ymta.pikkurikollisia. Kovemmat rangaistukset vaan käyttöön ja Siperiaan suota kuokkimaan. Suomen vankilat on kaikki pelkkiä lomahotelleja. Eikö tarkoitus ole rangaista?turha ihmetellä sitten näitä jotka on vankilakierteessä..helpot olot,ruoka,puhtaus ja vielä oikein maksetaan päivärahaakin!!on kavereita.seksiäkin sitä tarvitseville. Kukaan kansan valitsemista tyypeistä ei todellakaan ole ajanut kovempia rangaistuksien puolta. Ihmetellään kyllä suureen ääneen että mikähän meidän nuorisoa vaivaa?nyt vaaditaan tekoja ja paljon ,ei pelkkiä puheita. Nuorissahan pitäisi olla Suomenkin tulevaisuus.
Mummolla silmät loistaa niin kauan, kun ukilla perintöä riittää ja jaksaa olla renkinä kuskaamassa ympäri mualimmoo.
Kotonaan ei muuta, kuin murjottaa ja virsiä veisaa!
Ja taas sama virsi jota itse veisaat tauotta 🥱🥱🥱🥱
Mistä ihmeen perinnöstä höpötät. Yhteisiä rahojaan käyttävät ihan mihin haluavat, sinulta lupaa kysymättä!
Onhan ukki ison talon poika, mummo sen sijaan köyhän talon tyttö. Eiköhän tuo liene itsestään selvä tarina. Mummo vie kuin pässiä narussa!
Höpön löpö🤡
Luuletko että se maatila tulee perintönä, väärä luulo. Jatkaja joutuu lunastamaan sen itselleen ja maksamaan osuudet muille sisaruksille. Pariskunta on omalla työllään maatilalla ja kuljetusyrityksessään omaisuutensa ansainnut. Ei kannata puhua asioista joista ei mitään ymmärrä!
Naiset vie aina miehiä heidän tajuamatta asiaa
Metsätkin on hakattu puhtaiksi. Se siitä ison talon rikkaasta pojasta.......
Metät on kadonneet sen turaukko poikasen suuruuden hulluuden vuoksi. Uutta ostettiin koko ajan vaikka ei juurikaan töitä koneille ollut, jos oli, turaukko oli pipi. Kaikki mänt uuden karheina myyntiin, samaten ukin mettät. Bankcroft.
Vastaatko puheesi?
Kaiken takana on nainen🎙🎶🎶🎵🎵
Ei ole omasta osastaan maksanut!
Höpön löpö🤡
Kateus vie kalatkin vedestä, tämä keskustelupalsta on viimeinen räpiköinti pinnalla useimmille juopoille, ennen loppusijoituspaikkaa 😁
Höpö höpö🤡🤡
Eli tämä keskustelupalsta on viimeinen räpiköinti pinnalle useimilla juopoilla ennen loppusijoituspaikkaa? Ei muuta kuin tervetuloa sinne ns.loppusijoitukseen koska käytit ilmaisua " tämä keskustelupalsta" jolloin asia koskee sinuakin..olet yksi räpiköivistä juopoista odotellen sitä loppusijoituspaikkaa. Kiva kun tunnistit ongelmasi. Apua saat et jää yksin.
Tura possut höpisee!
Harvoin käytän alkoholia, on muutakin elämää.
Pirjo Hannelella on parhaat videot.
Niissä ei teeskennellä, eikä ryypätä👍❤️
Pirjo Hannele on hyvä tubettaja!
On älykkö, toisin kuin turat. Hän ei juoriuile muista ihmisistä ja on sivistynyt ja koulua käynyt. Osaa käyttäytyä sivistyneesti🌹
Sinulla on ainakin jäänyt koulu kesken, opettele kirjoittamaan.
Et ole koulua käynyt sinäkään, kun toisia täällä haukut!
Katoppas peiliin😂
Katoppa sinä ensin😂😂😂
Hyvinhän tuo kirjoitti. Sanoma ymmärretty. Onko sinulla ymmärryksessä häikkää?
En käytä alkomahoolia..
Ketä ne Turat oikein on?
Ihan nevahööd tyyppejä.
Penssaa lisää!
Penssa on väärä sana modeille, osuuko omaan "harrastuskategoriaan" ;)
Juu, sama hullu jatkaa, penssa on pyhä asia savom linnalaisille! Yllä pito lle viestejä!
Siis täällä on oikeesti joku autoileva peräkammarin juntti, joka kertoilee ylläpidolle, kuinka hänen autoiluaan on nyt loukattu? :D
No nyt ymmärrän Savonlinnan MT-ongelmiakin paremmin.
Luuseri töihin. Ei enää mitään syitä loisia himassa.
Hyvä kun menet!
Kännissä ei saa olla töissä
Ilmankos olet työtön
Totta kait menen töihin. Luuseritkin vaan joukkoon mukaan makoilemasta.
Minä olen töissä, en ollut edes työhaastattelussa juopunut🤭
No mitä sitten itket täällä? Hanki elämä, typerys.
No menehän luuseri töihin, Tura!
Savonlinnan luuseri ajaa autolla ja suunnittelee töihin menoa ja tuijottaa kuin pöllö!
Kyllä, aivan kuin tuo "töissä" oleva alkoholisti!
Harmaa seat? Pelottavan oloinen kyttääjä
Kyllä taas mummolla kiertää Alkon voimalla😂
Tura väittää olevansa töissä, kaikki nauraa! :D
Savonlinna herkkähipiäinen autoileva "nuori" mies, "töissä" oleva käy kierroksilla! :D
Kyllä ja osaa laittaa hymiöitä! :D
Kyllä teilläkään ei näytä olevan mitään hajua kenestä edes puhutaan 😂😂🤣🤣
Hyvin ollaan narsistikaappijuoppo selvillä, kuka olet.
Miespuolinen elämänkoululainen, muutti vissiin suoraan telttaleiriltä Savonlinnaan, eikä hyvin mene nytkään 🤔
Ohho, muuttiko telttanaisen kanssa samaan leiriin
Teltta on ollut varastossa jo kauan, uusi upea koti ja ostin juuri tiskikoneenkin, tällaisesta ylellisyydestä tuo vinkukärsä voi vaan haaveilla. Myös työt kutsuu 😘👍
Kyllä, varmasti kaikki uskoo sua reppanaa!
Kuukkelissalaillista katella
Ei tarvitse tietää kuka kirjoittaa, mutta otsikko pitää paikkaansa!
Elämänkoululainen näköjään taas kännissä, kohta on onneksi juonut sisuskalunsa , rahansa ja kotinsa. Antaa raakkua rauhassa.
Vähän sama kun pitää joka viestissä jauhaa saamaa elämänkoululaista joka ei liity tähän millään tavalla. Ymmärtäähän sen kun muutkin keskustelupalstat on tällä pelkää saman toistamista😂😂
Onko itsekehu työtön ja kateellinen, katkera Savonlinnan "selvä" juntti paikalla?
Jopa tiskikone löytyy! :D :D :D
Otsikko pitänee edelleenkin paikkaansa.
Jäikö levy päälle?
Ootko ollu töissä, aina asunut Savonlinnassa toki, työtön luuseri!
No onhan tuo semmoinen, onko niitä turia?
Savonlinnan luuseri väittää olevansa töissä, seuraa kolmannen tason kendoa, kadehtii muita, on melkoinen reppana!
Savonlinna!
Antoiko sinulle "kendo keppiä"
Näin sut muuten seta-kävelyssä, sulla oli normaaliin tyyliin kendomaila pyl lyssä!
Ai nii se olit sinä joka kävelit käsikädessä tummankanssa
onneksi tulit mukaan, mitäs äitisi sanoi, peräkammaripojalle 45 v?
Mitäs peräkammariin tänään?
Savonlinnan työttömän luuserin kovin saavutus: löytyy tiskikone!
Kertonee kaiken paikkakunnasta :D
Savonlinnan kovin luuseri, muka töissä käyvä juntti lähti setan marssille protestoimaan, kendomaila pepussaan ja ymmärsi olevansa ns. väärällä puolen pöytää.
Sen jälkeen kendojuntti selitti kaikille setalaisille, kuinka on töissä, eikä ole homo ja uusi pesukonekin löytyy!
Kyllähän sen ymmärtää, paikkakunnalle jää vain 100-kiloiset tynnyrinaiset, siinä penssamiehet löytää hyvinkin yhteyttä ja Setan marsseille lähdetään käsi kädessä!
Jokomummo sammui
Ei se pärjää psykologisessaSodankäynnissä kovuus murenee
Juu, etkä sinä kirjoitustaidossa. ;)
Sinun hymiöt on 80 luvulta
Ymmärrän jos et tajua miksi täällä kirjoitetaan sanoja yhteen pötköön😉
Kännissä
Sinun kohdalla ymmärrän tuon kun olet 24/7
Voi miten väärässä olet, rahoilleni on muutakin käyttöä ja terveys edellä mennään.
Juu, "töissä" olet ja hevosetkin lentää.
Taidat itse olla kännissä
Etkö apinatajua että töissä ei saa olla kännissä
😂😂😂🤣🤣🤣
Hyvä kun myönsit, sekin on tapa parantua. :D
Hommaa älypuhelin niin ei tarvitse tietokoneella kirjoitella😂
Älypuhelin onkin ainoa asia, joka sinua älyssä sivuaa :D
mites turat?
Onko penssa ollut halpaa, onko kurvailtu?
Just tulin töistä, ja ruuaksi pihviä, kermaperunat, ruokajuomaksi maitoa.
Töissähän sä et oo ollut tänäänkään, onko 80-luvun pesukone toiminut?
Meillä oli duunissa maksalaatikkoa ja toinen ruoka oli jotain jyviä..kasvisjuttua. Kahvit ja pullan vedin jälkkäriksi.
Missä muualla kuin junttisavonlinnassa joku pelle kertoo työpäivistään ja ruokailuistaan? Ei edes pikkukylissä, siis vielä savonlinnaakin pienemmissä kylissä!
Jonkun toiveajattelua.
Tai juomatta 😂
Ai hampaaton datanomi kokki
Ei kaikki täällä kommentivat ole savonlinnalaisia..ikävä kyllä.
Kaikilla ei tunnu olevan työpaikkaruokailu mahdollisuutta niin siksi pitää kertoa että toisilla on tuo etuus toisilla ei. Parempi aihe tämä kuin haukkua kanssaihmisiä.
Onko Savonlinnan pesukonemies jo syönyt illallista? Mitä söit, kerro meille kaikille!
Nahka piparia lipasin
Unelmoikaa te vemputtajat. Minä toimin.
Kaljatölkki ja läppäri, löydetty/varastettu pilipalipuhelin 😁
Kannattaa ehkäpä lopettaa se rokote sivuilla pyöriminen alkaa tuo psykoosi olla aika paha ja tuo kivitteleminen yläkerran naapurista 😂
tämä minun sillanalla oleva okt on yllättävän lämmin asua myös talvella jossa olen jo vuosia asunut ja tulen asumaan😁kippis sille🍾 nolaat itsesi jauhamalla ex naapurista kokoajan, en ole koskaan asunut naapurissasi😂
Ja ketäänhän ei kiinnosta juntti sun asumiset, no toki Savonlinnan juntteja kiinnostaa, muttei ketään selväjärkistä!
Näkyy kiinnostavan sinuakin kun pitää ulista
Sinä et olekkaan selväjärkinen etkä muutenkaan koskaan selvä
Sanoo Savonlinnan yksinkertainen maalaisjuntti!
Mikäs sen kiinnostavampaa kuin pesukonemiehen ruokailut... nojoo ehkä Savonlinnassa tuokin on tähtihetki! Juntit!
Diinuanskulla kuumat treffit Pirkanpunasen tölkin kanssa. Vai ex naapurin kanssa johon tuntuu pahasti olevan sykoosissakunjauhaa siitä Kokoajan🤭joka on kyllä aivan tietämätön koko tähän asiaan😂
Ei ainakaan minun ovella,kun En ole ex naapurisi koita nyt tajuta se. Luulisi *ituttavan kun sinulla ei ole mitään hajua et kuka😂😂😂😂
Aamupuuro
Luuserit urat viettävät lomansa, etsien ilmaisia makuupaikkoja. Mummon videoilla ei muuta sisältöä olekkaan, kuin tuo pakkomielle, jotta kaikki pitää saada ilmaiseksi!
On niin kateellinen toisille yrittäjille. Itse kun ei laiskuudeltaan ollut yrittäjänä jatkajaksi!
Opettele kirjoittamaan, ikuisesti Savonlinnassa asuva peräkammarin luuseri! :)
Suuren kylän, Savonlinnan pesukone"miehen" tämän päiväinen ruokailu? :D
Onko pesukone"mies" löytänyt tänään halpaa penssaa, joka kaltaiselleen työttömälle sopii?
Pesukone"mies" menossa Sapkon peliin vkl? Eihän muutakaan tekemistä oikein ole! :D
Olen menossa, tein tänään lasagnea! Uusi pesukone laulaa!
Laitoitko tekarit koneeseen peseytymään ja ex naapurin leegot samalla
Kaikkia kiinnostaa sun ruuanlaitto, joten kerro lisää! :D
Penssaa, penssaa, ajellaan ja tuijotellaan vastaantulijoita kuin pöllöt!
Onko tämä hullu se lempparin sekopäämummo
Joko 24 ex sammu vai onko yläkerran ex taas vieressä
VAikutat olevan hereillä vielä
Anneli ja hampaaton parisuhteessa
Mites turat?
Onko pesukone"mies" jo sammunut? mitäs iltapalaksi?
Näillä huudeilla kaikki vaikuttaa olevan mt.ongelmaisia tai kännissä. Provoa provon perään hoh hoijaa. Nyt ylös ulos ja lenkille yläpäätä tuulettamaan👈👈🌞
No semmoista se Savonlinnan kiusaajien kylässä on!
Luuseri Venäjälle ulkohommiin
Pysy sinä luuseri siellä Venäjällä!
Savonlinna luuserit hereillä, pesukone"miehen" johdolla? Vai onko jo viikonloppuhörpyt otettu ja sapkon jänniä matseja odotettu?
Miten meni diinullatreffit ex naapurin kanssa?
Onko turaukkoa näkynyt ostoksilla? 😂
Kävi osti uudet hampaat
Pesukone"mies" savonlinnan "kaapunkilla" viettämässä suur"kaupunki"elämää?
Täällä ollaan, kävin juuri gourmet-aterialla hesessä! Pahoittelen faneilleni, etten ole päivittänyt ruokailujani viime päivinä!
Venäjä-kortti jo vedetty mukaan, ei näille idiooteille voi, kun nauraa 🤣🤣🤣. Käyn vaan vilkasee täällä välillä, miten sekasin porukka on, lisää lääkkeitä☝️
Putin
Jätetäänkö hyökkäyssotaa käyvä Venäjä ja Putin pois näistä keskusteluista / kommenteista.
Hese on remontissa, pälläi!
Onko pesukone"mies" menossa tänää "kaapunkille", mitä on ruokana?
Hoh hoijaa näitä kahta taistelevaa metsoa tahi koppeloa. Eikö ole muuta harrastusta?ulkona kiva keli. Menkää luontoon liikkumaan niin hermopinne korvien hälissä helpottaa kummasti. Helvetin lapsellista ja oksettavaa tuo teidän touhu!!!🤢🤮
Koppelohan tuo pesukone"mies", ulkoilemaan pitäisi mennä!
Käyppä sinäkin..vielä on pinne kovilla.
Turilla se ottaakin vasta koville, kun kotiin paluu lähenee😂😂🤣🤣😂😂🤣🤣🍾🍾🍾🍷🍷🍷
Ja HIRVEEEEE SIIVOUS URAKKA!
Mites turat?
Voi vittu että on puheen aiheet vähissä.
No mee vittu niille huudeille missä on enemmän puheenaiheita. Mitäs täällä roikut.
Tura mummolta hajos angliasta vaihdelaatikko
Kateellisimmat täällä ruikuttajat ovat muualta muuttaneet. Saavat painua takasin sinne, mistä tulivatkin, jos eivät sopeudu. Tämä yksi narsisti juttelee itsekseen seuranaan kaljatölkit ja on miesoletettu.
Muuta sinäkin muualle kun olet muualta sinäkin tänne muuttanut ja häätöhän se tulee täältäkin niinkuin muualtakin on tullut ja töitäkään et saa.
Ikinä en ole häätöä saanut ja työsopimus juurikin allekirjoitettu, vituttaako, kuuntelen? 😁👍
tää se vaan jaksaa roikkua täällä ja kiusata ihmisiä vaikkei omasta mielestään täällä juurikaan käy mutta näkyy täälä kuitenkin 24/7 viihtyvän. ymmärtäähän sen kun on patologinen valehtelia narsisti.hyvä että edes työpajalle pääsit sielähän niitä alkkis kavereita saat ja löytyy
Te kaksi onnetonta reppanaa täällä kalistelette sarvianne..🐂🐃 menkää töihin onnettomat..kumpikin on työttömiä luusereita mutta niin vain pitää kilpailla kumpi on parempi yhteiskunnan oravanpyrässä? Lopettakaa ihmeessä tuo taistelu. Olette molemmat vain pikku,pikku reppanoita isossa kuvassa!!
Pelkkää ulinaa sinulta luuserilta kun et mistään mitään tiedä
Taitaa näillä kahdella olla surinaa 👉👌
Tietää kun lukee teidän kirjoituksia.
Sun kirjoituksista puhumattakaan.
Muuttaisi Afrikkaan kun tykkää tummista
Mitteepä oottaa mieltä:ottaako kukkaa työnantaja töihin tuollaista törkyturpaa, kuin turaukko on?! 🙄
Johonkin toimintakeskukseen jottain turroomaan joutuu 9 eurolla..aikanaan.
Turroomaanpa hyvinnii! 😂. Se on tuo kanavan nimi osuva, hyvä enne tulevasta! 🤣🤣😂
SUS!
Zlatanin varvas on isompi kuin Nyslott
Miten voit olla noin tyhmä että kuvittelet minua edelleen ex naapuriksesi😂😂😂🖕🏿
Selaa "kaveri"listaa sykkoosissa ja miettii että kuka😂vähän neuvoa antavaa🍺🍺🍺🍺niin josko se sit siitä sytyttäs
Mites Turat?
AA kerhon arvonnasta voitti kokin paperit
AA:n avulla voi saada raittiuden.
Ja se onkin sellainen lahja, jota ei osteta tai "voiteta".
Suosittelen harkitsemaan, jos siis sinulla tai tutullasi ongelma alkoholin suhteen (!?)
Kyllä nämä itkupotkuraivari kirjoittelijat tässäkin ketjussa asuvat muualla, tunnistan pari alkkista jo kirjoitustyylistä 👊
No höpö höpö! Alkkikset tuskin osaa edes kirjoitaa mitään ..tenu polttanut aivosolut.
Hei Tiina, minä en ollut sitä ketjua aiemmin aloittanut mistä sekosit. Tulin tänne myöhemmin kun kuulin että haukuit minua facebookissa ja täällä. En voinut viestiä laittaa suoraan koska et olisi kuitenkaan uskonut. En käy näillä sivuilla kovinkaan paljoa. Luulin että kesällä oli sovittu asiat mutta aloit haukkumaan julkisesti, mustamaalaamaan, jakamaan nimeäni ja osoitettani ja väittämään että Minä olin aloittanut ketjun tai olin ap.
Todella hienoa käytöstä. Tietenkin reagoin keskusteluun koska luulin että sinä aloitit sen molemmissa paikoissa face ja sitten täällä. Anteeksi siitä Tiina. Olisit voinut kysyä minulta @ suoraan asiasta .
Enkä tosiaan kyttää sinua koska itsellä ei riitä aika sellaiseen kun oikeasti kaikkea muutakin on. Enkä ole kateellinen uudesta asunnostasi vaan hyvä että sellaisen sait kuten aiemmin sanoin kun juteltiin. En ymmärrä miksi luulit sen keskustelun aloittajan olevan minä? Toivon tämän tämän loppuvan täällä, yli vkoon kahteen täällä käynyt ja vielä jatkuu.. keskustele suoraan minun kanssani vaikkapa sillä @. Hyviä jatkoja toivottaen
Terv. Petri
Muista myös sekin että olet itse syyllistynyt samaan asiaan mistä muita syyttelet ja kirjoitat.
Tää ei osaa muuta tehhä kun puhua kova on uhoamaan mutta pysty edes lämmintä *askaa tekemään kun on niin ressukka
Muista pilkut lauseessa apukoululainen
Turha toivo, että oppisi.
Pesukone "mies" on jaksanut koko viikon painaa!
Eikö ehdi edes töissä olemaan?
Missä töissä pesukone"mies" olisi? Vetää Lidlin olutta päivät pitkät.
Painoiko kuivausrumpu mummoa?
💉💉💉💉
Onpa täällä ihan saatananmoista paskanjauhantaa. Sattuisipa edes yksi trolli kohdalle niin ei kirjoittelisi pitkään aikaan mitään.
Hyvä 👍
Tästä uhkailusta tehty ilmoitus.
Hui, nyt on paikalla tosi kova savonlinnalainen!
Automiehellä ottanut uamulla koville!
Hörökorvainen autoileva "mies" tietää vaktat.
Milloin hörökorvainen automies tulee hoitamaan, odotan jo! Tietysti pesukone"mies" fanittaa, kun hänet nöyryytettiin jo moneen kertaan.
Ei hyvää päivää ku olette säälittäviä.
Savolainen automies lupaa tulla hoitamaan, on kova jätkä, vanittaa maalaistorvia kasarin narkkeja, jotka kävivät jopa Juvalla asti.
Legendoja!
Pesukone"mies" fanittaa automiestä, joka fanittaa Savonlinnan legenda-ketjua! Siis joku viiskymppinen pappara sönköttää, kuinka tulee hoitelemaan! mites möke, pöke, köke kake yke, pyörivät kamoissaan 200 ihmisen "keskustassa"
Legendoja :D :D :D :D
modet on parhaita poistaa pahimmat skeidan aloittajat,yms täältä
Modet, nyt apuun!
👍🏿
Minäkin kohta jo 55 vuotias ja osaan kirjoittaa. Lukea en osaa kun eivät sitä täällä Savonlinnassa opettaneet. On se niin väärin! Toisin se on teillä paremmilla ihmisillä siellä isolla kirkolla ja nyt en tarkoita Kerimäkeä. Terveisin Ismo
Salkkarit Ismo?
Buaahaa, Spedellä irtoaa taas!
Kyllä, pesukone"mies" jaksaa edelleen!
Olen kuivausrumpu "nainen"
Pasanen?
Pertti?
Vain savonlinnan kaltaisissa pikkukylissä pesukone"miehen" juttuja kuunnellaan edes vähän alusta. Tuo lidl-kaljan hörppijä, työtön juntti saa sentään äidiltään tukea.
Yks Lidl kaljan litkijä ostaa kovalla eläkkeellä olevat kaljat!!
Savonlinnan autoilevien junttien elämän huippuhetki on muistella kasarin narkkareita.
Legendoja!
Ne tulevat "legendat" täällä muistelevat, kun rämpivät samassa suossa 😂
Kyllä! T: pesukone"mies"
Mites Turat?
Onko muunsukupuolinen pesukonehenkilö haukkunut taas Turia?
PKO eli pesukoneoletettu vinkuu jokaisessa ketjussa, kadehtii turia, kun nuo uskaltavat tehdä jotain väsyneitä videoita. Odotellaan PKO:n kaljanjuontivideoita!
Ja videota sinusta; Miten päädyin pakkohoitoon suljetulle eli MPPHOS
PKO painaa! Ootko käynyt kaupassa tänään?
PKO on hyvä esimerkki savonlinnalaisesta luuserista ja se fakta jäytää tuota kovasti!
Mikä on tuo PKO-mummo?, 🤔
Savonlinnan puliämmä.
Onko PKO oma tube kanava ?
On sillä, kertoo pesukoneestaan ja päivän ostoksistaan.
Millä hakusanalla löytyy tubesta?
Mikä on tuo kanavan nimi? 🤔
Ketä kiinnostaa booooooooooooring🤢🤮🤮🤮🤮🤮
Mutta millä ihmeen nimellä?? 😯🤔
Kadonneet hampaat&lidlin punasta
Mutta mitäpä kuuluu Turaukon mökkiin?
Siis onko tuo se Turamummo?
:D :D :D
Tämän ketjun voisi yhdistää "legenda"-ketjuun. Samoista luusereista on tarinat.
PKO on toivottavasti saatu jo bänniin, rikosilmoitusta laitettu eteenpäin.
Menkääpä käymään Lidlissä, siellä törmäätte PKO-mummeliin. Jotkut temu-silmälasit päässä tuo ikuinen savonlinnalainen katselee vihanneksien hintoja!
Taitaapi ketjun aloittaja olla suurin luuseri ja elämänkoululainen.
Semmoinen se PKO-mummeli on
Mites automies ja rakkaus savonlinnan "legendoihin" narkkareihin. Kovia jätkiä!
PKO pahnoilla?
Sen verran hiljaista ollut, että vissiin viikon ollut
Ei näköjään VIELÄ ole
Mikä se noin ahdistaa?
Mistä "älykäs" niin päättelet että joku ahdistaa?
On ilmoja pidellyt 😉
Just pilaantu ilma kyllä😉:D
Savonlinnassa kaikilla työnvieroksujilla peltilehmä, millainen mahtaa PKO:lla olla?
Veikkaan että tojota
PKO ollut kuulemma viikon pahnoilla, kuulustelut jatkuvat!
Höpö löpö 🤡
Ookko nää se van dammen vasta näytteliä Devaan
Ei, PKO näyttelee justiinaa kesäteatterissa.
Onko tuo PKO se Turamummo?
Onko tuo PKO se Turamummo?
Onko tuo PKO se Turamummo?
En tiedä, ehkä ei.
Näin olen käsittänyt
Kyllähän se PKO on haettava pahnoille, terrorisoi koko Savonlinnaa ja kiusaa Turia!
Onneksi olen älykkö ja kerkesin ottaa kuvakaapit ennenkuin edellinen poistui:D
Pko pahnoilla?
Turamummon mielikuvitus tarinoita!
Mites Turat?
Turaukki möllistelee viikot yksikseen ja viikonloput ryyppää mummon kanssa 💯 tuhannen euron matkailuautossa siltojen alla.
Mahtaa olla tylsää elämää, kun tubessa riehuvat ja vokisevat tylsyyttään💰💰💰💰💰💰💰💰🤮
Onko juntit muistaneet vaihtaa nastat renkaisiin, että ehtii toljottaa peltipurkistaan vastaantulijoita jatkossakin?
Onko mummo muistanut kertoa videollaan, kenen on tuo peltilouta, jolla ajelevat siltojen alla, ryyppäämässä ukin kanssa? 🙄
Turaukko se jaksaa vaan valittaa että kippeetä tekköö...teinkö liikoo töitä että oun nyt näin kippee..😶😏😏Turamummo valitti äiteensä hoivissa miten on kippeee..ei sua nukutuks kun on kuiva huoneilema😭😭Istuallaan moppaa lattiaa..istuallaan täyttää piirakoita..oma vanha äitee niin topakkana seisoo ja kaulin heiluu..tytär on kunnoltaan paljon heikommassa kunnossa kuin hänen vanha äiteesä😯😦Äiti ootaa varmaan kuin kuuta nousevaa että remontti valmistuu pian ja hän pääsee omaan rauhaansa..tytär poistuu häiritsemästä äidin rauhaa👌👍👍😆
Pankkilainalla noita Hymereitä ostellaan.....
👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍
Nimenomaan. Mummo nosti pankista lainan, jotta saisi näyttää muille, kuinka elää "hyvää elämää" 😉😅
Mene ja tiedä🤷♂️kummanhan elämä on parempaa, itkeä täällä vai ajella asuntoautolla ympäriinsä ja reissailla, välillä vaikka muutaman mukin ottaa.
Turamummo on kateellinen niille tubettajille, jotka tienaavat enemmän, kuin hän.
Mites turat?
PKo ottanut kuvakaappeja?
Pkosta on tehty jo rikosilmoitus, turia haukkuu aina! Pitäisi saada tuo luuseri töihin!
Vai selviää henkilöllisyys etkös ole jo sen selvittänyt😂😂"älykkö" 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Siinähän tekee.itse suoltanut aivan samaa kokoajan niin jää itse samalla nalkkiin🤣
Kyllä, pko;n ainut ilo on turien haukkuminen!
Hauki Kilju paras
Näköjään itsesi aloittama ketju,
Totta. Päätin juuri opintoni siellä, enkä koskaan enää palaa! Kauhea paikka henkilölle joka vähänkään eroaa 'sisäsiiittoisista' paikallisista.
Juuri tällaisiä itseensä kyllästyneitä ihmisiä siellä on todella paljon. Hae apua ajoissa, sitä saa jos haluaa.
Jotkut olisi todella avun tarpeessa, mutta eivät itse sitä ymmärrä.
Kuten pko...
Juurikin näin.
Höpön löpö, meikäläisellä menee loistavasti. Hyvästi, sinne telttaan.
Ketjun aloittaja kertoo aloitus tekstissä itsestään.
Pko haukkui ensin turaketjun lukkoon ja sitten tuli nostelemaan tätä omaa ketjuansa! Varmaan kohta avaa taas uuden turaketjun, lidlin punaista vedellessään!
Hauki on kala.
Hänhän sanoi ettei tänne kommentoi mitään, osaa ainakin valehdella erittäin hyvin.
Rahaa on, että ranteita pakottaa.
Kyllä se jo tuo ikä tuo pakotuksia.
Pko löa on sekä pesukone että rahaa :aD
Sitä on TAAS vedetty pää täyteen piriä ja muuta mukavaa.
Näinkö teit?
PKO jättänyt siis punaisen taakseen ja siirtynyt vahvempiin?
T kannattaa sinunkin ottaa niin paranisit EHKÄ vähän. mikä on epätodennäköistä kun on jo syntymästä asti ollut pöpi
PKO painaa!
T VANHA mömmö "Veikko" voi olla myös Veikko kun tuntuu nimi vaihtuvan usein 🐑
Surulliselta tuntui palata joulun jälkeen takaisin tänne! Onneksi enää tämä kevät ja sitten nopeasti pois! Ei ahdasmielisempaa paikkaa varmaan suomessa ole. Kauhea paikka kaikkiaan asua.
Hyvää matkaa kukaan ei jää kaipaamaan.
Savonlinnassa on paljon mukaviakin ihmisiä, mutta sitten on näitä pko-tyyppejä, jotka vuosikymmenet muita kiusanneet.
Onko pko lähdössä? En usko kyllä, eikä varmasti olekaan. Ehkä ensi jouluna taas sitten Alanyaan, elleivät pahnat kutsu.
Sinulle ☝️tässä toivotettiin hyvää matkaa T juurikin muualta muuttanut kiertolainen 🐑
PKO ei Espoota pitemmalle pääse😂
Tuskin sinnekään asti :)
"Jännä" miten PKO "oksentamiset" katoaa🤭
💉Höpön höpö jutut vaan jatkuu, nyt rokotus ottamaan niin pääpipi paranee!
Onneks höpö poistuu jo ikänsä puolesta tuonpuoleiseen ennen montaa muuta🧠🐑
Ei pidä kirjoittaa englanniksi jos ei sitä osaa
Kyllä turat ovat vain Savonlinnan kuuluisuus, ei heistä edes muut paikkakuntalaiset tiedä, sentään niin kuuluisia ole
Kuvittelevat olevansa suuriakin kuuluisuuksia. Suuruuden hulluja kun ovat! 😂 0
Tämä turahullu tekee heille palveluksen kun mainostaa vaikkakin negatiivisella tavalla heitä muuallakin
Jaa mummo vastaa höpö-höpö, kun ei muuhun vastarintaan pysty!