Ajoin pitkästä aikaa tutun tieosuuden läpi. Näköjään oli melko hiljattain asfaltoitu sekä tietysti hienot maisemat molemmin puolin. Välillä tiheää kuusimetsää ja välillä aakeaa laakeaa pienin vesistön. Aurinko paistaa ja istuskelen taukopaikalla kahvilla ja katselen tuossa pääteiden risteystä. On levollinen olo ja tokihan pää osittain nollautuukin kuin itsestään ratin takana. Mietin puolituntematonta kaivattuani, jonka näin viimeksi viime elokuussa viime vuonna. Vielä tuolloin hän oli mielessä päivittäin mutta tässä on mennyt yli puoli vuotta ja tunteet ovat haalistuneet. Miksi muistelen? Koska tulee yksittäisiä, satunnaisia harvoja päiviä, jolloin haluaisin halata häntä lujasti. Se tunne vain läsähtää mieleen yhtäkkiä. Aikoja sitten päätin, että tunne kestää minkä kestää ja vaipuu ajan kanssa ja niin näyttää tapahtuneen. Tällaiset satunnaiset hetket vaikuttaa olevan viimeisiä yrityksiä pitää hänestä kiinni. En laita vastaan, kun tiedän olevan jo ohimenevää kunnes lopulta nämäkin pilkahdukset sammuvat syntyvät ja sammuvat Samalla sekunnilla. Kahvikuppi tyhjä, jos lähtisi. Nyt, ensimmäinen kommentoija päättää, käännynkö tästä vasemmalle vai oikealle. Jos ei viiteen minuuttiin kuulu, niin päätän itse:)
Lämmin ja leuto tuuli
Anonyymi-ap
4
244
Vastaukset
- Anonyymi
Vasemmalle
- Anonyymi
Siispä vasemmalle. - ap
- Anonyymi
Minullakin välillä tulee järkyttävä tunne että kun saisi häntä rutistaa ja halata kunnolla.
Se on niin järkyttävän iso tunnemyrsky että melkein hukkuu siihen. - Anonyymi
Ihana ukkonen sataa ropiseee-ee 🥱😴 https://youtu.be/YUyaS3sUQ6g?si=sBFNRocVUGh6dCTv
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.614771Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk2493588Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni2593295Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1123243Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie322225- 1011558
- 1681194
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA761076Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril118986Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!
Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."34931