Onkohan Ledeniläisille tarjolla vuokra-asuntoja. Tarkoitan sellaisia joissa vuorotyöläisetkin pystyy asumaan? Ei ole kylmä talvella, lumet aurataan ajoissa ja on nukkumarauha. Hyvä olisi jos pihavalot toimisi eikä häiriköt rallaisi autoilla tai muuten mekasteta.
Asuntotarjonta
17
1226
Vastaukset
- Anonyymi
Kysäiseppä Oulaisten Vuokra-asunto Oy/Niko Ahvenlampi.
- Anonyymi
Mix kukaan Oulaisiin muuttaisi töiden perässä...
- Anonyymi
Eipä tainnut tosiaankaan kukaan oulaisistakaan muuttaa sieviin kun parikymmentä vuotta sitten oli toiminnan siirto sinne.
- Anonyymi
Mahdoton yhtälö! Ehkä jollain yksityisellä vois jotku noista täyttyä.
- Anonyymi
Onko Amiraali kylteillä varustetut kaa vuokrakämppiä, niitä taloja on paljon eri puolilla
- Anonyymi
https://www.oulaistenamiraali.fi/
Amiraali on kaupungin vuokrataloyhtiö. Ravikadun kohteita on syytä välttää, ainakin takavuosina häiriöpesiä olleet. Rivitalokohteet haluttuja.- Anonyymi
Ei täyty mitkään toiveet noista.
- Anonyymi
Löytyyhän noita ja eilen viimeksi oltiin muuttoapuna muuttamassa. Täällä palstalla ei kannata kysellä mistään mitään, täällä on kaikki elämästä syrjäytyneet huutelemassa.
- Anonyymi
Ehkäpä suurin osa asukkaista onkin juuri näitä, eihän heillä ole väliä missä asustaa. Yöt voi kuuhailla jotain ja päivät nukkua. Helppoa elämää, vuokrien maksustakaan ei tarvi välittää kun kaupunki maksaa kulut. Ei tarvi aamullakaan lähtee lumeen kahlaamaan, voi vaan köllötellä ja syleskellä kattoon.
- Anonyymi
Amiraalin rivitalossa Hakakadulla asuttu vuosia, hiljaista ja rauhallista on ollut, hyvin on lumien auraus pelannut yleisillä alueilla (oma piha on kolattu itse), kaukolämpö sisältynyt vuokraan ja lämmintä on ollut.
Oulaisiin töihin muuttavat saavat Amiraalin asuntojen vuokrasta alennusta kolme kuukautta, kannattaa soittaa Yppärilälle ja kysyä asiasta, jos kiinnostaa! - Anonyymi
Mielestäni yleensäkin vuokra-asunnoista kannattaa kysyä sellaiselta henkilöltä joka asuu itseä kiinnostavassa paikassa, saa ehkä todenperäisimmän arvion. Ajaa vaikka pihalle kyselemään joltain. Saman taloyhtiönkin taloissa ja asioiden hoitumisessa isoja eroja.
- Anonyymi
Vuokra-asuntoja huonommin ja kunto ja hinta ei vastaa. Useampia hyviä myytäviä kyllä näkyy olevan listat täynnä ja vielä edukkaaseen hintaan.
- Anonyymi
Muistakaapa kuvata asunto,kun muutatte Amiraaliin,ettei tuu yllätyslaskua asuntoa luovuttaessa?Jumalatonta vejätystä pomon toimesta.
- Anonyymi
Condo
- Anonyymi00016
Vieläkö löytyy? Meillä on pari koiraa ja ralliauto niin tuntuu olevan aivan ylitsepääsemätön ongelma
- Anonyymi00017
Ravikadulla ainakin paljon koiria liikkuu ja paskaa kertyy. Rallia siinä myös ajetaan. Eli tervetuloa vaan 😅
- Anonyymi00018
Amiraalin kämpissä vuokrat kohillaan?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh402574Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?
Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli601925Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit521789- 911613
Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi411444Kerro minulle
Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö621045Seksuaalinen ahdistelu, naisten vähättely ja törkeä käytös naisia kohtaan kukkii rakennustyömailla
Tällainen lienee ihan tavallisista kaikilla "äijävaltaisilla" työpaikoilla. Kaikki miesvaltaiset alat eivät ole toksise121995Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j166971Kristinuskossa Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen nimessä
Jeesuksen kehoitus kastamiseksi Isän ja Pojan ja PH:n nimeen. Matt 28:19: "Menkää siis ja tehkää kaikki kansat minun378945Rakkaalle J miehelle.
Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.64915