Mikä helv. mekkala alkaa Kiteen kylällä ja etenkin Romolantie Kalapolku alueella, aamuyölle ja koko yön huudatetaan kovaäänisiä kulkuneuvoja ja taitaa yhdessä ok- talossakin käynnistellä "polttomoottoriako"? Nyt on poliisin hälytyksen aika, ja kiirreellisenä tehtävänä!
Perkele minä en valvo ryssien juoksupoikien takia enää!
Häiriköitäkö vai...
5
465
Vastaukset
- Anonyymi
Kalapolulla ei ole ok taloja.
- Anonyymi
No jospa tuo on ollu sitte toine samanlaine humalaine mikä herräili "aamuyöllä" klo 21.
Tämä ei tietäny missä paikassa heräs!
- Anonyymi
Oisko ollu tulipalon öinen sammutus?
- Anonyymi
Ei pijä sammutella tulipalojo öisin kun joku voi häiriintyy. Ennättää niitä sitte päivän valettuu ruiskuttelemaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei pijä sammutella tulipalojo öisin kun joku voi häiriintyy. Ennättää niitä sitte päivän valettuu ruiskuttelemaa.
Niitä kun on niin kovin tärkeitä yksilöitä kiteeläisissäkin että palokunnallekin olisi määrättävä öinen tehtäväkielto, poliisista puhumattakaan. Toiminta kun saattaa keskeyttää unet ja sitten on tärkeä ihminen hyvin, hyvin ärtyisä, ja kirjoittelee asiasta internettiin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1672999Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2972691Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.751758Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e501667Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381530- 1221306
- 1051219
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee141174Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.3761137Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041063