Anteeksi kysymykseni mutta miksi useimmat >70% hoitajista on aivan kaameita ihrakasoja!!? Siis aivan järkyttäviä läskejä! Onko oikeesti niin ettei mukamas ole aikaa pitää itsestään huolta? Ja mikä parasta, nämä ihrakasat sairastelevat aivan kauhean paljon vedoten ties mihin syihin.. nyt kertokaa viisaimmat minulle miksi ihmiset päästävät itsensä aivan yököttävään kuntoon!! Suorastaan vihaan lihavia heidän elintapojensa vuoksi!
Lihavat hoitajat
16
858
Vastaukset
- Anonyymi
Miten kehtaat?
Luuletko olevasi muita parempi?
Jos et osaa muuta miettiä, niin parempi olla hiljaa.
Ulkonäkö ei korreloidu siihen mitä osaa ja ymmärtää. - Anonyymi
Samaa mieltä olen, tuntuu ihan eriskummalliselta, että sairaanhoitajat, terveydenhoitajat ja lähihoitajat ova pääsääntöisesti hirveitä läskikasoja, pahaa tekee, kun katsoo silloin tällöin telkkarin kuvia hoitopaikoista ja sama juttu, kun olet vastaanotolla terveyskeksuksessa, mietin usein, että kuinka he jaksavat sitä työtä, kun ovat niin lihavia.
Valittaa ainakin jaksavat.- Anonyymi
Joo niin valittavat joka tauolla (ihan sama mistä, kunhan vaan valittaa) ja samalla mättävät jotain hillomunkkia kiduksiinsa kokakolaa ryystäen.
- Anonyymi
Lihavuus voi johtua myös sairaudesta, jotkut lääkkeet keräävät nestettä. Ei koskaan pitäisi haukkua sen enempää lihavia kuin liian laihoja ihmisiä, kun todellakin syynä voi olla sairaus jolle itse ei voi mitään.
- Anonyymi00013
Paskanmarjat, kyllä se vaikuttaa mitä sinne lärviin ahtaa ja liikunnan määrä suhteessa mitä syö ja varsinkin juo
Nykyään litkitään energia juomia, kusivesi joka sisältää makeutusaineita, väriaineita ja helvetin kalliita
Vaikuttaa hampaiden kuntoon myös jatkuva lipitys.
Suomi on helvetin lihavia ihmisiä täynnä ja tulevat nuoret eivät tosiaan jaksa töissä, saikkuja 20 per henkilö vuosi, toiset monta kk poissaoloja.
Kalliiksi tulee julkiselle sektorille nämä saikut ja ihan suurimmaksi osaksi elämäntapojen vuoksi jotka täysin pielessä
Ei eläkeikä tule nousemaan ja monella on joku syöpä, vatsassa, suolistossa, nielussa näiden epäterveellisten valintoja takia
- Anonyymi
Syönyttä on hyvä käskee sanottiin ennen.
- Anonyymi
Suomalaisen naisen keskipaino on 73 kiloa...
- Anonyymi
No niin. Kuule ne hoitajat eivät ole mannekiineja vaan työtä tekeviä ihmisiä. Olivatpa minkä kokoisia tahansa, kun työnsä tekee, niin kaikki hyvin. Ylipaino on monellekin ratkaisematon ongelma. Mikä se sinussa kanssa ihmidiä ällöttää, varmasti moni asia. Aika yksinkertainen olet, kun päässäsi tuommoisia adioita mietit. N
- Anonyymi
ruokailutottumuksilla on vaikutusta painoon,jotkut vetoavat sairauksiin painon hallinnan suhteen.
- Anonyymi00011
Niille ruoka maistuu
- Anonyymi00012
Geeniperämä, sairaudet ja köyhyys (ei ole varaa syödä kallista terveellistä ruokaa) aiheuttavat liikapainoa
Liikapaino ei estä tekemästä tärkeää työtä.
Nyky-yhteiskunta korostaa väärin ulkonäköä..- Anonyymi00016
Ulkonäkö tärkein hyvä hygienia ja vartalo timmi silikonirinnat niin kuin optiko naisella
Naiset saisi ottaa mallia
- Anonyymi00014
Perunat, porkkanat ja monesti omenoita ja muita vihanneksia ja hedelmiä n. 1€ kg
Kaurahiutaleet edullisia, leipä ruisleipää ei mitään valkoista.
Näitä syön itse päivittäin.
Vesi juomana, 4-5 kuppia kahvia.
Ei alkoholia, ei energia juomia.
Paino 70 v sama kuin 20 kymppisenä
Vaatteet 45 vuoden takaa mahtuu päälle
Liikuntaa, jumppa aamulla, kävelyt työhön päivittäin.
Harrastanut pyöräilyä koko elämäni
Saaristoreissuja, läpi suomen pyöräily, mökille ja muita matkoja.
Nykyään 20 000 askelta per päivä ja jos pyöräillyt muutaman kymmenen kilometriä niin silloin vähemmän askeleita.
Puutarhahommia ja nurmikon ajot, lumihommat hyvää liikuntaa.
Nykyään hypätään autoon, koneet tekee työt,
On robotti imurit, ruohonleikkurit.
Tilataan ruokaa ovelle.
Vai tätä suomen laiskaa ja saamatonta porukkaa.
Tää mainos jossa pulska likka kysyy mieheltä viekö koiran ulos, imuroiko ym ja makaa soffalka kuvastaa todellisuutta vetelyydestä- Anonyymi00017
Missä sun lihakset ja voima 🤭😂🤣
- Anonyymi00015
No kun potilaista 90% on ihan järkyttäviä ihrakasoja ja juoppoja.
Millaiset potilaat sellaiset hoitajat. - Anonyymi00018
Kyllähän se pistää vihaksi ympäristön tuhoaminen laiskuuden takia. Terveydenhuoltokin romahtaa noiden sokeritautisten läskiperseiden takia.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901935
- 1131043
- 102965
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa20737- 52694
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42598Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä28574Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m174546Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45528Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;203481