Tietääks joku on Mäkelän Pekka jäänyt pois ankkuritiimistä. Ja onko se yleensä vielä Loimaalla,
Ankkuritiimi
6
630
Vastaukset
- Anonyymi
Ei muuten mut yritin lähettää sille viestiä tänään ,niin tuli ilmoitus että viestillä ei ole vastaanottajaa
- Anonyymi
Jaa mikäs siinä muka sääntöjen vastaista?...
Siis tuskin PM on vielä edes ihan lähellä eläkeikää, vaan jotain 50+, näin arvelen (mä en muuten koskaan arvioi ihmisen ikää ulkonäön mukaan). Mutta onhan sitä toki voinut tulla jotain kremppaa tai siirtynyt muualle. Kai täällä tollanen tiimi on, mutta onhan se pomotus voinut muuttua, kun jatkuvasti tehdään suotta hallintouudistuksia, jotka on ysein huonompia ja vie paljon rahaa.
lajijasuris - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa mikäs siinä muka sääntöjen vastaista?...
Siis tuskin PM on vielä edes ihan lähellä eläkeikää, vaan jotain 50 , näin arvelen (mä en muuten koskaan arvioi ihmisen ikää ulkonäön mukaan). Mutta onhan sitä toki voinut tulla jotain kremppaa tai siirtynyt muualle. Kai täällä tollanen tiimi on, mutta onhan se pomotus voinut muuttua, kun jatkuvasti tehdään suotta hallintouudistuksia, jotka on ysein huonompia ja vie paljon rahaa.
lajijasurisÖöh sori, meni vastaus nyt väärälle, eikä eläkkeestä lue enää mitään eli joku muu viesti poistettu jostain kumman syystä ja muun ei ole mennyt perille ollenkaan? No, ihan sama
lajijasuris
- Anonyymi
Siinä poistettiin viesti jossa luki että voi ottaa yhteyttä ennaltaestava@ poliisi.fi
- Anonyymi
Juu, ja siinä oli eläkkeestä ym. mihin mun piti vastata mutta ei aamuituimaan tullut yhtään katsottua sen tarkemmin, vaan olin ikäänkuin eilisillassa. Mutta on täällä ihme moderaattori joskus, mitään poistamisen arvoista ollut.
Noh, sentään toiseen ketjuun tuli itseltä jo paremmin
lajijasuris
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk1956741SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1943466Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti263229"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1692176Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401747SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?851687Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1161424Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm141056- 117941
Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset
Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii16915