Tietääks joku on Mäkelän Pekka jäänyt pois ankkuritiimistä. Ja onko se yleensä vielä Loimaalla,
Ankkuritiimi
6
504
Vastaukset
- Anonyymi
Ei muuten mut yritin lähettää sille viestiä tänään ,niin tuli ilmoitus että viestillä ei ole vastaanottajaa
- Anonyymi
Jaa mikäs siinä muka sääntöjen vastaista?...
Siis tuskin PM on vielä edes ihan lähellä eläkeikää, vaan jotain 50+, näin arvelen (mä en muuten koskaan arvioi ihmisen ikää ulkonäön mukaan). Mutta onhan sitä toki voinut tulla jotain kremppaa tai siirtynyt muualle. Kai täällä tollanen tiimi on, mutta onhan se pomotus voinut muuttua, kun jatkuvasti tehdään suotta hallintouudistuksia, jotka on ysein huonompia ja vie paljon rahaa.
lajijasuris - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa mikäs siinä muka sääntöjen vastaista?...
Siis tuskin PM on vielä edes ihan lähellä eläkeikää, vaan jotain 50 , näin arvelen (mä en muuten koskaan arvioi ihmisen ikää ulkonäön mukaan). Mutta onhan sitä toki voinut tulla jotain kremppaa tai siirtynyt muualle. Kai täällä tollanen tiimi on, mutta onhan se pomotus voinut muuttua, kun jatkuvasti tehdään suotta hallintouudistuksia, jotka on ysein huonompia ja vie paljon rahaa.
lajijasurisÖöh sori, meni vastaus nyt väärälle, eikä eläkkeestä lue enää mitään eli joku muu viesti poistettu jostain kumman syystä ja muun ei ole mennyt perille ollenkaan? No, ihan sama
lajijasuris
- Anonyymi
Siinä poistettiin viesti jossa luki että voi ottaa yhteyttä ennaltaestava@ poliisi.fi
- Anonyymi
Juu, ja siinä oli eläkkeestä ym. mihin mun piti vastata mutta ei aamuituimaan tullut yhtään katsottua sen tarkemmin, vaan olin ikäänkuin eilisillassa. Mutta on täällä ihme moderaattori joskus, mitään poistamisen arvoista ollut.
Noh, sentään toiseen ketjuun tuli itseltä jo paremmin
lajijasuris
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam2446176Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.555007KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa104306Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on123051Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1243042Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,812517Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1212466Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1901699- 461659
- 691476