Minkä takia nuoret aivopestään tälläisillä jutuilla? Nyt kaikki nuoret haluavat
olla vaan jotain sometähtiä. He luulevat että rahaa tulee, kun lataa muutaman
videon Youtubeen, Tik Tokiin, someen.
Länsi-Savon juttu Carita Kapasesta, kuinka tekee youtube videoita työkseen
3
255
Vastaukset
- Anonyymi
esimerkiksi Ville Mäkipelto on tienannut yli 100000 videoilla
- Anonyymi
Poittihan on se, että jokaikinen nuori LUULEE pääsevänsä samoihin tienesteihin.
Eivät nuoret ole tyhmiä, kyllä he tietävät, että somevideoiden takana on valtava
määrä työtä. Kaikista pöyristyttävintä oli, kun Suomen Tasavalla Presidentti Sauli
Niinistö kutsui Linnan juhliin joukon tubettaja. Taisi olla se vuosi kun Presidentin linna
oli remontissa ja juhlat pidettiiin Tampere talossa.
Ei nuoria enää kiinnosta valmistua tavallisiin duunarin töihin, robotit kuitenkin
tekevät kaikki työt tulevaisuudessa, Itse voi sitten vaan tehdä somevideoita ja odottaa
kutsua kaikenmaailman ohjelmiin, kuten Jaakko Parkkali.
Hullu paljon työtä tekee, viisas pääsee vähämmällä. - Anonyymi
Sittenhän Villellä on varaa lähteä vaikka Space X:lä avaruuskävelylle-
Juuri tämän takia Suomi tarvitsee työperäistä maahanmuuttoa, kun nuoria
ei kiinnosta enää amispohjaiset duunari ammattit, kun rahan saa helpommalla
joko sossusta tai somesta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain30011830Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-14111023Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2436346Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2195176Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1643646- 1743538
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin502483Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3291980Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov111817Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi171705