Munat tekivät tuhoaan Turussa. Päähänpisto tuli kalliiksi poika porukalle

Anonyymi-ap

Munat tekivät tuhoa Turussa – päähän­pisto tuli kalliiksi poika­porukalle

Vastaajat tuomittiin nuorina henkilöinä tehdyistä kahdesta vahingonteosta ja kahdesta kotirauhan rikkomisesta kukin 25 päiväsakkoon, josta kertyi heidän tuloilleen maksettavaa 150 euroa per henkilö.

Lisäksi he joutuvat maksamaan yhteisvastuullisesti korvauksina toiselle asianomistajalle 1 200 ja toiselle 1 400 euroa sekä loukkauksen aiheuttamasta kärsimyksestä 50 euroa kummallekin. Oikeudenkäyntikuluja heille tuli maksettavaksi noin 2 700 euroa.

https://www.is.fi/turun-seutu/art-2000010624786.html

Fiksuja naapureita, jotka yhdessä ryhtyivät vastustamaan tätä terroria!

Tekijät ovat selkäsaunan puutteessa!

1

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aina pitäisi laittaa vanhemmat maksamaan ellei lapsilla ole rahaa, saa vanhemmatkin vahtimaan paremmin mitä lapset tekee. Matuilta otettava rahat korvauksista ja maasta pois ellei tavat parane.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      119
      2324
    2. 133
      1864
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      63
      1226
    4. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      101
      1191
    5. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      73
      1077
    6. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      1060
    7. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      45
      1029
    8. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      79
      984
    9. HESARI: Kahden Pasin pankki OmaSp

      Toinen entinen työntekijä sanoi, että Turtio oli organisaatiossa “Jumalasta seuraava, ylöspäin” https://www.hs.fi/visio
      Seinäjoki
      23
      975
    10. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      56
      932
    Aihe