Rajamaanrannan kuntoportaat

Anonyymi-ap

Näin lehdessä kuvan uusista kuntoportaista. Ei voi muuta kuin nauraa. Pikkuvauvatko niissä kuntoilee? Varmaan ruuhkaa pukkaa niissä. Onko joku laskenut montako askelta niissä on.

8

736

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tekisi hyvää sinullekin.

      • Anonyymi

        Kyllä kuntoilu aina hyvää tekee, mutta kyllä nyt meni rahat hukkaan. Jyrkkäkoskelle olisi saanut hyppyrimäen monttuun kunnon portaat. Ei tuollaisista portaista kuntoilun kannalta ole mitään hyötyä muille kuin pikkuvauvoille.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä kuntoilu aina hyvää tekee, mutta kyllä nyt meni rahat hukkaan. Jyrkkäkoskelle olisi saanut hyppyrimäen monttuun kunnon portaat. Ei tuollaisista portaista kuntoilun kannalta ole mitään hyötyä muille kuin pikkuvauvoille.

        Asuuhan siinä vanhuksia ympäriinsä, ni jospa heillä tulis käytyä siinä. Nuoremmillehan tuosta ei juuri ole.


    • Anonyymi

      Meille vanhuksille ihan hyvät, tosin porrasvälit pitkät ja estää joka toiselle portaalle astumisen ainakin toisella puolella.

    • Anonyymi

      Koi hyvänen aika mihin se liideeri jakaaki rahaa,ois ees kaupunki kerran mestarien kanssa rakentanut turvallisen yhden laiturin missä vettä lain salliman minimi määrän.Mutta ei oo Kepulaisilla ollu taitoa 50 vuoteen pyörittää taloutta,ei ees halkoja osata tehä.

    • Anonyymi

      Sehän oliki alunalkaen vanhuksille ja kehitysvammaisille suunnattu projekti ;)

    • Anonyymi

      Varmaan sama insinööri joka suunnitteli betonisillankaiteet.

    • Anonyymi

      Kerran portaita kokeilleena saavat olla. Askelmat niin ihme välillä, että ei ainakaan minulle askelvälit olleet sopivat. Mutta onpa tuota tasamaata ihan reippaasti meillä jossa askeleen saa sovitettua mieleisekseen. Ja voihan sitä noiden portaiden vieressä huhkia mäkeä ylös alas jos vaan tennarit pitää. Mutta ennemmin olisin nähnyt että portaisiin käytetyt rahat olisi sijoitettu tuohon rannan leikkipaikkaan. Aika on onneton on tuo pikkulasten alue.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      236
      4016
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      937
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      930
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      770
    Aihe