Joskus mentäisiin puolukoita keräämään. Siinä olisi jotain sellaista elämän rakastavaa kosketusta meihin yhdessä, kun värikkäät puolukat houkuttelisivat meitä yhä syvemmälle metsään. Sitä enemmän saamme mitä syvemmälle uskaltaudumme.
Toki ensiksi pitäähän meidän nyt katsoa mitä meistä nyt tuleekaan. Niin varaslähtöjä tälläiset haaveet, mutta ei ne väärinkään ole kun tunne jostain syystä niin voimakas. Luotan meidän keskinäiseen kemiaan ja kommunikaatioon eniten kun näemme taas toivottasti nyt viimeinkin lähipäivinä.
Hyvää keskiviikko päivää sinulle💛🌻
Haluan touhuta kanssasi
11
459
Vastaukset 11
- Anonyymi
Tai muuten vaan metsään kävelemään.
Se on paljon mukavampi paikka kävellä ja keskustella.
Toivon minäkin erään näkeväni viikonloppuna viimeistään ja jos hän olisi joskus aamuisin hereillä, meillä olisi aikaa tutustua aamulenkillä jolla käyn taas pitkästä aikaa kuuman kesän jälkeen. Nyt vain yksin kierrän siellä ilman häntä. - Anonyymi
Oi miten ihania suunnitelmia teillä. Syksyn kuulas sää ja mättäät tännä puolukkaa.
- Anonyymi
Voisin lähteä ihan minne vaan kanssasi.
Menee taas päiviä.... 😭- Anonyymi
Puolukat on nyt kypsiä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puolukat on nyt kypsiä
Mennään rakas ♥️
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mennään rakas ♥️
Mä en nyt jaksa lähteä oikein kenenkään kanssa minnekään 😞
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mennään rakas ♥️
Mennään🤍
- Anonyymi
Tykkäsin kävellä metsässä sun kanssa.
- Anonyymi
Eilen juu. Milloin mennään uudestaan?
- Anonyymi
Ajattelin tälläviikolla mennä 😉
- Anonyymi
Ämpärit niin on melko painavat jos on saanut. Tai käynyt siis syvällä metsällä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2821126Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "260951Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49910- 102853
- 99799
- 73798
- 107669
- 64578
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2551Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh11458