Nykyajan sontaseppo

Anonyymi-ap

Elää kuin kuninkaat keskiajalla ja jopa vielä pidemmän elämän kuin silloiset kuninkaaliset elivät. Tietenkin hoviväki puuttuu ja pitää pestä omat sontaset kalsarit. Paljonko olisitte muuten valmiita maksamaan Kylmiksen käytetystä kylpytakista?

- Sodomiittiseppo

3

283

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ottaen huomioon sen, että erään videonsa.mukaan kylpytakki oli pesemättä kaksi vuotta, paljon!

      Kylmiksen hellan myös tahtoisin, sekä tietokoneen. Kenties wc-iatuinkin voitaisiin irrottaa ja kiinnittää tähån kämppään uudestaan.

      Asd

    • Anonyymi

      En ole pariin vuoteen ostanut alusvaatteita ja kun nykyajan laatu on niin heikkoa, niin esim. kalsongeista noin puolet näyttää siltä, että niihin olis jysäytetty kunnon pommit tai kyllähän niihin onkin, mutta osa on niin riekaleisena, että melkeinpä pelkät resorit on enää jäljellä. Sama homma t-paidoissa täysin repalaisia on monet.

      Missähän kunnossa kylmiksen kalsarit on ja kuinkahan usein pesee niitä. Kylmiksellä ei pesukonetta taida olla, niin voi olla aika iso kynnys lähteä kellariin pesemään.

      Niistä kyllä näyttelyn voisi tehdä.

      • Anonyymi

        Minulla on ollut sellainen käsitys, että Kylmis on ollut varsin tarkka henk.koht. hygieniastaan. Vaikka kämppä näyttääkin siltä kuin pommi olisi räjähtänyt. Toki jos Kylmis on nykyään torso, pyykkitupasn meno on hankalaa. Mutta kotiapu auttaa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      266
      6639
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      79
      5258
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      102
      4193
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      270
      3649
    5. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      63
      3404
    6. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      146
      3159
    7. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      242
      2775
    8. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      275
      2101
    9. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      45
      1623
    10. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      1505
    Aihe