Mulla just leikkas skoba ja nyt yrittäisin siihen uutta sylkkäsarjaa ehtiä kohtuu hinnalla joten mietin ostavani narakun 70cc valurauta pytyn mutta mietin et miten iso tehoero tulee kun aikaisempi pytty oli airsalin alu t6 alumiinipytty joka leikkas aika nopiasti?
Alumiini vai valurauta pytty
4
1159
Vastaukset
- Anonyymi
Siinä alumiinisylinterin käyttöohjeissa sanotaan näin:
"Alumiinisylinterisarjat täytyy aina esilämmittää ennen ajoa, lämmitä sylinteriä pitämällä mopoa tyhjäkäynnillä noin 5min ennen ajoon lähtöä. Vältä pitkiä kovia kiihdytyksiä ensimmäisen 10min ajon aikana. Puutteellinen esilämmitys voi johtaa sylinterin rikkoutumiseen. "
Jos yhden jo sait rikki, niin osta se rautainen.- Anonyymi
Jklmeihem kirjoitti:
Airi hajos ku sytytystulppa räjähti sylkän sisälle nii ei ollu airin vika
Okei okei.
Osta silti se rautainen, en usko että jaksat lämmitellä sylinteriä ennen ajoon lähtöä. Anonyymi kirjoitti:
Okei okei.
Osta silti se rautainen, en usko että jaksat lämmitellä sylinteriä ennen ajoon lähtöä.Tottahan tuo
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1842679Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 64921
- 67894
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20800Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait237797Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708