Tätä tapahtuu vain kun kaveri on kyydissä tai autoon on lastattu jotain painavaa. Kytkimen ottamiseen ilmestynyt kovahko tärinä juuri ennen kuin päästää kytkimen kokonaan. Yksinään/kuormatta ajaessa ei moista ongelmaa ole. Kytkinremontti edessä?
Moro! Minulla on nyt sellainen ongelma että kytkin alkoi täristää.
10
347
Vastaukset
- Anonyymi
Älä jaksa Toyotan omapoika Tero.
- Anonyymi
Jousitettu vauhtipyörä alkanut klonksumaan ikävästi, foordissa?.🧑🔧
- Anonyymi00004
Höpöhöpö. Minulla oli tämä kytkimen voimakas täristäminen ongelmana cliossa ja sanderossa. Toyotan ostin niin jäi kytkin ongelmat historiaan.
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Höpöhöpö. Minulla oli tämä kytkimen voimakas täristäminen ongelmana cliossa ja sanderossa. Toyotan ostin niin jäi kytkin ongelmat historiaan.
Ja kun vaihdoin Teslaan, jäi Toyotan ongelmat taakse. Nyt voin keskittyä pelkästään ajamiseen.
- Anonyymi00010
Anonyymi00004 kirjoitti:
Höpöhöpö. Minulla oli tämä kytkimen voimakas täristäminen ongelmana cliossa ja sanderossa. Toyotan ostin niin jäi kytkin ongelmat historiaan.
Toyotan ostin niin jäi kytkin ongelmat historiaan.................No joo onhan se yksi tapa vaihtaa auto ja jos siinä sattuu olemaan ehyt kytkin niin korjaus se on sekin !!
- Anonyymi00011
Anonyymi00010 kirjoitti:
Toyotan ostin niin jäi kytkin ongelmat historiaan.................No joo onhan se yksi tapa vaihtaa auto ja jos siinä sattuu olemaan ehyt kytkin niin korjaus se on sekin !!
Kytkinongelmat daciassa alkoivat 30tkm kohdalla, teron tojolla on nyt ajettu 70tkm ilman ongelmia. Et silleen.
- Anonyymi00006
Hyvin te vedätte teinit. Minä otan rellua lasiin ja ajan Rellulla. Repikää siitä.
- Anonyymi00007
Oisko jääny jenkemiä kytkinlevyn väliin?
- Anonyymi00008
Jenkemiä käytetään vain sisustassa, taitaa olla cumkemiä kytkinlevyissä.
- Anonyymi00009
Täristäviä kytkimiä on tullut nähtyä minun ammattivuosien aikan aika monta. Siihen en kyllä tiedä mikä sen aiheuttaa mutta sen korjaaminen on vain kytkimen vaihto.joissakin autoissa peräti vauhtipyörineen päivineen. Se saattaa tulla joskus aika aikaisinkin,kuitenkaan se ei siihen yleensä hajoa mutta sen sietäminen onkin sitten eri juttu, Toisenlaisia vikoja on sitten ne jos ei kytkin tahdo kestää kuin puolitoistasataa tuhatta kilometriä ja lopettaa irroittamasta. Niitä olen nähnyt Hyundain ja Kian dieseleissä. Ihmetyttänyt on sekin että niissä on ollut Sachsin kytkimiä . Onkohan niitäkin sitten ruvettu tekemään kuten Adidaksen kopioita. Kia pensamalleissa olen löytänyt Valeon kytkimiä mutta se ovat pelanneet kuitenkin paremmin. Täytyy kuitenkin sanoa että kytkimet tänään kestää paremmin kuin 70 luvulla,,silloin vaihtelin Volvo 142.n kytkimiä erilaisten vikojen tähden turhan aikaisinkin
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.3492081IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk471649Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet1541331Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!
Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.841181- 1431178
Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää5021161Olimmeko molemmat
ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.851082Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast4701057Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten91018Mun on ikävä sua J ,
Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan48972