niin, että ns. tavallisten ihmisten on vaikea ymmärtää erityispiirteisen ihmisen tapaa elää. He luulevat että hän kärsii yksinäisyydestä, tai hänen ei ole helppoa tutustua uusiin ihmisiin! Mutta niinhän se ei todellakaan ole, vaan se on niin ettei hänellä ole mitään tarvetta tutustua keneenkään! Hän on onnellinen ja viihtyy hyvin yksin ja on vain yhteydessä omiin lähisukulaisiinsa! Kun emme kaikki ole samanlaisia! Joku kärsii yksinäisyydestä, erityispiirteinen ei ollenkaan! Jos erityispiirteiseltä aletaan vaatia samanlaista tapaa elää kuin eierityispiirteiseltä, saadaan aikaan kaaos erityispiirteisen elämään, mikä hankaloittaa hänen elämäänsä sellaisella tavalla, että pahimmillaan hän voi masentua totaalisesti!
Ilmeisesti on
Anonyymi-ap
13320
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Siitä vaan ei haittaa!
Saitko sinä oikein useastakin kiinni tässä miehen avauksessa? En minä vaan en ehkä osaa latinaa sitten tai jotain
Olemme rekisteröineet kertakaikkisen ystävättömyys ja seurattomuus tarpeesi etityispiirteesi huomioiden sekä pahoittelemme mitä nöyrimmin vastaustamme tähän asiaan juuri tässä, sillä saatamme sillä tahtomattamme loukata aiheuttaen tahatonta kaaosta ja siksikin suojaamme itsemme tämän monikon taakse sillä saatat olla hiukan pelottava asiasi suhteen joten monikossa on enemmän vastus voimaa suhteesi kuin yksikössä ja emme millään muotoa tarkoita masentaa teitä totaalisesti. Onko tämä ok.
Täältä sivusta. Kenelläkään ei ole oikeutta masentaa millään tavalla kenenkään elämää. Ei ole vaihtoehtoja.
Olet täysin oikeassa. Auttamisprojekti on oikealta nimeltään tuhoamisprojekti monella tapaa pahaa aiheuttaen!!
Niin kauan kuin se jatkuu se tuhoaa yksittäisen ihmisen elämää monin tavoin! Sisin on riekaleina kaikesta kokemastaan ja menee yhä enemmän rikki mitä kauemmin projekti jatkuu ja jatkuminen varmistaa sen, ettei tule koskaan tarvetta tutustua keneenkään edes ystävänä!
Näin on . Vanhemmat ihmiset ovat jo kokeneet paljon. Ystäviä on tavattu ja saatu elämänkulussa.
Nyt voikin verrata, miten ne ystävät ovat tulleet, miten lähentyneet kohdettaan.
Ystäväksi haluavat eivät näyttele mitään käsimerkkejä, eivätkä roiku peräsimessä kiinni.
Ei lyö puukolla selkään, kun selkänsä kääntää.
Taktiikka on pahasti hakusessa. Tuolla menolla elämä ehtii kaikilta loppumaan, ennenkuin tasapaino tulee. Maailma itsessään pyrkii jo tasapainon säilyttämiseen.
AP ei ollut tarkoittamasi henkilö.
Nimenomaan noin että ystäviä on jo riittävästi, ollut jo yli kymmenen vuoden ajan. Siksi ei ole mitään tarvetta saada uusia ystäviä! Pitäisi sen vihdoinkin kaikkien jo ymmärtää! Kenelläkään ei ollut oikeutta ajatella, että minä tiedän sinun asiasi paremmin kuin sinä itse!! Minulla ole tapana mennä sanomaan kenellekkään miten hänen pitäisi elää!!
Olet kyllä erityisen tyhmä. Siis Tyhmä! Ymmärsitkö taukki, olet tyhmä!
No sinä vasta järkevä olet.
Sinulla vaikuttaa olevan taas se vaihe menossa että mikä tahansa palstamiehen avaus käy tuohon noloon kekeilyyn, päissään taidat olla pjoolison jahtaaja
🤣🤣👍🏼😊