Eipä kuulu pelihuonetta valmistuvan vintille,onkohan lievä sotatila päällä? Kateus? Laiskuus? Mitä veikkaatte?
Missä sotakirves km ja mm
22
563
Vastaukset
- Anonyymi
Myöpä sitten maanantaina tullaan
- Anonyymi
Ok,asia kunnossa
- Anonyymi
Ei tule pikkukummassa konemannin tekemää peliluolaa. Toinen haluaisi yhessä tekemistä,vaikkapa mopedilla ajelua kylillä ,ymmärttämättä että mehtätonttu on ihan toisella levelillä tuputuotannossa. On paljon suuremmat kuviot ja yhteistyöt käynnissä isojen tekijöitten keralla, ei hän tarvitse,eikä hyödy mitään mopotilla rälleemisestä,laskelmoi ja toimii jo ihan eri maailmoissa kun konemanne.
- Anonyymi
Joo, pitää paikkansa. MM on kuitenkin brändännyt itsensä (vielä viime vuosiin saakka tietämättään) ihan oikeaksi tuotteeksi josta kiinnostuvat ne ihan oikeat yhteistyökumppanitahot. Tällä toisella tuotannon taso ääliömäisine kannaottoineen milloin mihinkin asiaan ei tule vakuuttamaan minkäänlaista tahoa edes harkitsemaan oikeaa kumppanuutta. Eli sama rutina ja piilokateus jatkuu. Solikka vaan tulille ja Alanöyhtö vaatteet päälle.
- Anonyymi
MetsaMan oli tänään keikalla isoilla FinnMetko 2024 messuilla Jämsänkoskella. Ne ovat Suomen suurimmat konemessut, joten fanitaapamisia sekä yhteistyöhommia on varmaankin ollut sen verran että muut hommat jäävät tuonnemaksi.
Messuilla on mukava tunnelma, kateellisia ei näkynyt. Mites teillä täällä palstalla menee, täällähän on asiat vähän niin kuin toisinpäin? 😂😂😂😂😂- Anonyymi
Kyllä oli konemessuilla, mutta missäs sinä olet päivän notkunut? 🤣🤣🤣🤣🤣
- Anonyymi
Missä yhteistyökuvioissa mukana? Kävin minäkin messuilla, mutta ei ollut yhteistyötä kenenkään kanssa. Tosiasiassa mettämani itse sanoi omalla videolla, että yhteistyöt ovat kaikki loppuneet ja keslakin oli tässä joukossa. Onhan aivan selvä, että eri yritykset lähettää kutsuja, jotta saisivat myytyä edes jotakin. Taitaa Mani itse katsella missä on tapahtumia ja kutsuu itsensä "keikalle", jotta välttyy kuntoa vaativilta kotiaskareilta.
- Anonyymi
Oliko konemessuilla pikkupojat penäämässä persvakoa?? Mitä oli mmn setissä??
- Anonyymi
Veikkaamalla voi voittaa.
- Anonyymi
Kun katsoo Metko näytelmää niin ei tarvitse ihmetellä miksi pieni kasa lautoja maksaa pihamaalle tuotuna kuukauden eläkkeen!
- Anonyymi
No et sinä linnunpöntön tekemiseen kovin paljon lautoja tarvitse.
- Anonyymi
Kateus lienee suurin syy, että vintti ei edisty. Toinen syy, että Mani haluaisi kuvata rakentamisen vitejoille, mutta konemani ei kestä kommentteja. Kolmas syy on se että Mani sanoi omalla videolla komenanin ostattaneen levyt jo vuosi sitten pilaantumaan ulos, eikä ukkoa ole vaan näkynyt.
Sotakirveestä on siis jo koko varsi näkyvissä.
Jos Mani on niin rahamies kun fanit antaa ymmärtää, tilais tekijän muualta ja antais Raploojan istua tynnyrisaunassa rauhassa SIMON kanssa.- Anonyymi
Puhut asiaa, näin olen itsekkin aavistellut siitä. Tynnyrisauna vaan tulille ja simon kanssa makkaroita poskeen,kjäh kjäh,jos ymmärät mitä tarkoitan.
- Anonyymi
Ari on touhun kaveri kaikki on järjestyksessä ja siistit pihapiirit ja kaunis tyttökaveri.🏡
- Anonyymi
Jep.
- Anonyymi
Kjäh kjäh.
- Anonyymi
Joko se Konemani ja Raplooja ja Arto lopetti tubettamisen, kun videoita ei pukkaa? Vai näkikö Leeti saunaviteon ja heitti kamerat paskakaivoon?
- Anonyymi
Kateus se vaivaa.
- Anonyymi
No ketä nyt kadehdit?
- Anonyymi
Tehkööt vaikka pornoluolan tai olokoot tekemättä.
Ei kiinnosta pätkääkään.- Anonyymi
No tuntuu kiinnostavan kun täällä kirjoittelet ja luet itseäsi fiksumpien kirjoituksia
- Anonyymi00026
Anonyymi kirjoitti:
No tuntuu kiinnostavan kun täällä kirjoittelet ja luet itseäsi fiksumpien kirjoituksia
Heehee
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.922147Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n422105Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501845Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751370- 861261
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191151Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311080Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men561023- 67946
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.285910