Mestari on myös taiteellinen

Musiikki miehiä.
41639
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 41

Vanhimmat

Konsertteja voi tulla tulevaisuudessa.

Äänestä
  • Voi vittu.

    Äänestä

KyrpäSeReijässOon on hyvä biisi.

Äänestä

Nämä on tosi taiteellisia,kosulan molemmat tupettajat. K-reijässä on,ylilautalaulu ja se vi...tu vi...tu haesta jätkä vi....tu ovat esimerkkejä legendaarisista sävelistä , suoraan kosulasta.

Äänestä
  • Artisti ilmeisesti vetoaa suhun kun tunnet heidän tuotantoaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Artisti ilmeisesti vetoaa suhun kun tunnet heidän tuotantoaa.

    Niinhän tuossa edellä juuri kirjoitin,kuinka vakuuttavaa taiteelliset tuotannot ovat mielestäni olleet,eli olen seurannu.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Artisti ilmeisesti vetoaa suhun kun tunnet heidän tuotantoaa.

    Näköjään tämä on selvää fanittamista ja palvontaa, vaikka sitä ei nämä pussipolviset jullikat myönnä.

    Äänestä

On paskempaakin mitä tuetaan valtion rahoilla.

Äänestä

Piereskelis Porilaisten Marssin tahdilleen. Siinäpäs harjoiteltavaa, tai onhan sitä oktaaveja harjoiteltu jo videoillkakin.

Äänestä

Yritin kattoo yhtä videota. Istu pöydän ääressä kaljatölkki nokan alla. Urahteli sillon tällöin jottain.
Ei uppoa meikäläiseen.

Äänestä
  • Karmeeta kiisseliä tuon ukon laulut.

    Äänestä

Kaljaa on hyvää.

Äänestä
  • Huonoa esimerkkiä nuorille

    Äänestä

Mukava video.

Äänestä

Luulisi aikuisen miehen sen verran pystyvän ohjelmia tehdessään persesilmän turahduksia pidättelemään ettei ihan joka videolla peräsuoli naukaise!

Äänestä
  • Se on jo väljä, niin ei pysty pidättämään

    Äänestä

Oletko koskaan kuullut kenenkään tv-toimittajan piereskelleen lähetyksissä?

Äänestä

Onko Tuusniemi maailman musiikin Pers Reikä sieltä ei taida löytyä sävelkorvallista henkilöä

Äänestä

Täyttä moukkamaisuutta julkinen piereskely on ja kuuntelijoiden vähättelyä.

Haisevaa paskaa siinä piereskelijä kuulijoiden korville heittää.

Äänestä

Se on aivan varma, että vielä koittaa ryhtiliikkeen aika kun riittävän pitkään on sähläreitä kumarreltu.

Äänestä
  • No älähän nyt jatka vaan kumartelua kun mielesi kuitenkin sitä tekee.

    Äänestä

Kannattaa lukea Konekansaa vaikka keskustelusta 38 ==> siihen asti kun MM "suivaantuu" arvosteluun.

Äänestä
  • Älä spurgu keksi satuja.

    Äänestä

Tuoltahan ne on ylempää kaikki luettavissa, joilla kiinnostusta riittää, ja taitaa riittää. Mainostahan tämä on "spurguilta".

Äänestä

On taiteellinen varsinkin perseveivarin tieliikenne turvallisuudessa vastaan tulijoita kohtaan ja yleensäkin. Rautalangalla ja mersun istuin jousella tehdään jarru remppaa. Varokaa tuota siiderissä ajelijaa, poliisit hoi.

Äänestä

"Ei ole kyllä vasiten kaadettu, eläpä selkää puukota vaikka miten kateellinen olet."

Siinä joviaalin, lupsakkaan ja elämässään menestyneen metsämanin laatimaa tekstiä Konekansan keskustelusivuilla.

Äänestä

Eikö ihmisen pitäisi olla kiitollinen ja nöyrä menestyksestään jossa on paljon hyvää tuuriakin mukana?
Jo se, että syntyy tilallisten ainoaksi perintöpojaksi takaa repun täyteen evästä jo elämän ensi metreillä.

Äänestä

Siinä on kyllä maaiaismies parhaimmillaan kun Mani menee uikkareissa uimaan.

Äänestä

Meillä kaikilla on ihmisiä kotiseudulla, kuunnelkaa joskus heidän elämäntarinaa.
Eilen tapasin kaupungilla mummon joka kertoi olevansa kahdeksan lapsisen perheen toiseksi vanhin, pienestä metsämökistä kansakoulun päätyttyä maailmalle lähtenyt.

Samalla reissulla tapasin miehen joka teki elämäntyönsä yrittäjänä ja vieläkin tekee bisneksiään.
Kertoi tehneensä koko kesän kuolinsiivousta mökillään, hävittänyt kaiken roinan ja rihkaman mitä oli vuosikymmeniä nurkkiinsa kerännyt.
Perikunta pääsee helpolla kun jaettavana pankkitilillä on vain euroja, ei ole roina riesana.
Mies oli silmin nähden onnellinen.

Äänestä
  • Jotkut on onnellisia kun saa kerätä koko ikänsä kaiken roinan ja roskan talteen rakennusten nurkkiin. Jo ajatuskin että tyhjä pahvilaatikko tai vanha resu jääkaappi pitäisi viedä kierrätykseen, saa voimaan pahoin.

    Äänestä

Keskustelevatko isä ja poika koskaan tulevaisuudestaan videoillaan?
Onko esim. polttopuun hankintaketju ja talon lämmitys kehitetty tulevaisuutta varten?

Metsämanikin elää vielä humpatipappaa aikaa ja kuvittelee että kaikki loppuu kuolemaan ja sillä selvä.
Mätkähtää länkkärin rappusilta hengetönnä maahan ja matka mullan alle alkaa.

Mutta kun ei se niin mene.
Entä sitten kun juhlat loppuvat, koittaa arki ja vanhuus eikä länkkärin koppiin edes pääse?

Eikö tilit pidä tehdä selviksi silloin järki päässä säteilee?
Vanhana ja voimattomana päätöksien tekokin on vaikeaa ja lisäksi vanhana sinä olet yksin ja tarpeeton.

Äänestä
  • Nyt jo pitää aika ähinää nousu länkkäriin. Rh:hon nousu ei enää onnistu.

    Äänestä

Varautuminen ajoissa vanhuuteen on viisasta.

Äänestä
  • Kyllä.

    Äänestä

Rahamies voi sit ostaakin palveluja.turvaa on.

Äänestä
  • "Rahamies voi sit ostaakin palveluja.turvaa on."

    Entä rojumies?

    Äänestä

Kun ihmisen pää alkaa olla tillin tallin niin ei semmoista horiskoista ole bisneksen tekijöiksi.

Äänestä

Nyt pitäisi perustaa lauluduo tuon akan kanssa, kun Anja ja Jannekin kadonneet tanhuvilta. Ääni alakin mukailee Anjaa, soittaja pitäisi löytää vielä ja sille soppaa. https://www.youtube.com/watch?v=f7zrvqSVJzk

Äänestä
  • Joitaisivat pois tubesta

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Musiikki miehiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu