HenryKissinger on sanonut: Joka kontrolloi ruuan tuotantoa ja jakelua, kontrolloi ihmisiä, joka kontrolloi energian tuotantoa ja jakelua, kontrolloi kokonaisia maanosia ja joka kontrolloi rahaa ja finanssijärjestelmiä, kontrolloi koko maailmaa.
Meidän poliittinen järjestelmä on tässä rikollisessa toiminnassa mukana 100 prosenttisesti.
On myynyt jakeluverkot ja muut ja aiheuttanut suurta vahinkoa niin yrityksille kuin yksityisille perheille.
Kissinger on myös sanonut, että maailman populaatio on pudotettava puoleen ja siinä on hallituksemme täysin mukana,kaikki puolueet ja että Sotilaat ovat tyhmiä idioottieläimiä, joita voidaan käyttää pelinappuloina ulkopoliittisessa yhteydessä.
Eli globalistien tavoite on yksi maailmanhallitus, yksi uskonto, kristinusko tuhotaan, yksi valuuttajärjestelmä, ja tätä tämä maailman eliitti kontrolloisi ja johtaisi.
Tuhotaan kaikki kansallinen ylpeys ja identiteetti massamaahanmuutolla kehitysmaista, jotta saadaan tuhottu kansallisvaltiot. Tämäkin menossa Euroopassa ja Usassa.
Luodaan täydellinen kontrolli ulottuen joikaiseen ihmiseen. Se nähdään nyt, annetaan Supolle ym täysin vapaat kädet meidän suhteen.
Nollakasvuun pohjautuva talousjärjestelmä, joka ulkoistaa työkykyisiä ihmisiä muodostaen näistä eliminoitavan jäteväestön.
Tämäkin on menossa Suomessa, konkursseja satamäärin, työttömyyttä, ihmiset menettävät elämäntyönsä ja omaisuutensa
Laillistetaan huumeet ja tehdään pornosta taidemuoto, se näkyy vahvasti tv:n ohjelmatarjonnassa.
Sisä ja ulkopolitiikan kontrollointi, käskyt tulevat ulkomailta, se on syy Suomea vahingoittaviin päätöksiin, jos joku ihmetellyt esim elvytyspaketteja.
Luodaan USAsta sosialistinen maa ja kumotaan sen perustuslaki. Ja tuhotaan sen talous totaalisesti.
Sama tehdään Euroopassa.
Meillä on Suomessa poliittisia tahoja, sosialisteja ja kommareita, jotka ovat Rooman klubin kautta ajamassa tätä. agendaa.
Toteuttaa 3 miljardin ihmisen tuhonta 2050 mennessä, se on meneillään juuri nyt, ajetaan moraali alas länsimaissa, perinteinen perheyhteisö ja avioliittoinstituutio tuhotaan, woke- ja pridekulttuuri tilalle, se on meneillään.
Tämä ja paljon muuta sisältyy uuteen maailmanjärjestykseen, NWO, jota myös ex-presidenttimme Sauli Niinistö hehkutti.
Uusi maailmanjärjestys
Anonyymi-ap
2
274
Vastaukset
- Anonyymi
Ilmankos meidän maan vasemmistolaiset vihaavat maanviljelijöitä.
"Kulakit"- ovat kommarisysteemin kauhuja. - Anonyymi
Moskovan Herrat kiittää,kun meidän Kotikommunisti-Sosialistit tekevät tuhotyötään Länsimaisen elämäntavan tuhoamiseksi,ja tilalle nousee Moskovan hallitsema Kommunistinen Diktatuuri,missä Ihminen on vain jätettä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille
Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest1217286Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden5045439Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1513355Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?
Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed2162651Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t502358Varsinainen vetonaula tämä Pyhäjärven keskustelupalsta
Lisää kummasti muuttohaluja, kun lukee tätä foorumia. Tosin väärään suuntaan. Marraskuuhun mennessä tämä vähäinenkin vä681298Pituuden mittaaminen
Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m431292En tiedä enää
Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su771262Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu111179- 1111153