Uusi maailmanjärjestys

Anonyymi-ap

HenryKissinger on sanonut: Joka kontrolloi ruuan tuotantoa ja jakelua, kontrolloi ihmisiä, joka kontrolloi energian tuotantoa ja jakelua, kontrolloi kokonaisia maanosia ja joka kontrolloi rahaa ja finanssijärjestelmiä, kontrolloi koko maailmaa.
Meidän poliittinen järjestelmä on tässä rikollisessa toiminnassa mukana 100 prosenttisesti.
On myynyt jakeluverkot ja muut ja aiheuttanut suurta vahinkoa niin yrityksille kuin yksityisille perheille.
Kissinger on myös sanonut, että maailman populaatio on pudotettava puoleen ja siinä on hallituksemme täysin mukana,kaikki puolueet ja että Sotilaat ovat tyhmiä idioottieläimiä, joita voidaan käyttää pelinappuloina ulkopoliittisessa yhteydessä.
Eli globalistien tavoite on yksi maailmanhallitus, yksi uskonto, kristinusko tuhotaan, yksi valuuttajärjestelmä, ja tätä tämä maailman eliitti kontrolloisi ja johtaisi.
Tuhotaan kaikki kansallinen ylpeys ja identiteetti massamaahanmuutolla kehitysmaista, jotta saadaan tuhottu kansallisvaltiot. Tämäkin menossa Euroopassa ja Usassa.
Luodaan täydellinen kontrolli ulottuen joikaiseen ihmiseen. Se nähdään nyt, annetaan Supolle ym täysin vapaat kädet meidän suhteen.
Nollakasvuun pohjautuva talousjärjestelmä, joka ulkoistaa työkykyisiä ihmisiä muodostaen näistä eliminoitavan jäteväestön.
Tämäkin on menossa Suomessa, konkursseja satamäärin, työttömyyttä, ihmiset menettävät elämäntyönsä ja omaisuutensa
Laillistetaan huumeet ja tehdään pornosta taidemuoto, se näkyy vahvasti tv:n ohjelmatarjonnassa.
Sisä ja ulkopolitiikan kontrollointi, käskyt tulevat ulkomailta, se on syy Suomea vahingoittaviin päätöksiin, jos joku ihmetellyt esim elvytyspaketteja.
Luodaan USAsta sosialistinen maa ja kumotaan sen perustuslaki. Ja tuhotaan sen talous totaalisesti.
Sama tehdään Euroopassa.
Meillä on Suomessa poliittisia tahoja, sosialisteja ja kommareita, jotka ovat Rooman klubin kautta ajamassa tätä. agendaa.
Toteuttaa 3 miljardin ihmisen tuhonta 2050 mennessä, se on meneillään juuri nyt, ajetaan moraali alas länsimaissa, perinteinen perheyhteisö ja avioliittoinstituutio tuhotaan, woke- ja pridekulttuuri tilalle, se on meneillään.
Tämä ja paljon muuta sisältyy uuteen maailmanjärjestykseen, NWO, jota myös ex-presidenttimme Sauli Niinistö hehkutti.

2

327

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilmankos meidän maan vasemmistolaiset vihaavat maanviljelijöitä.
      "Kulakit"- ovat kommarisysteemin kauhuja.

    • Anonyymi

      Moskovan Herrat kiittää,kun meidän Kotikommunisti-Sosialistit tekevät tuhotyötään Länsimaisen elämäntavan tuhoamiseksi,ja tilalle nousee Moskovan hallitsema Kommunistinen Diktatuuri,missä Ihminen on vain jätettä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      196
      1512
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      944
    3. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      931
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      902
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      53
      816
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      262
      719
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      710
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      338
      671
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      664
    10. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      74
      646
    Aihe